Interjeras

Sansevjera: nereikli gėlė įstabiam interjerui

Norint sukurti šiltą ir jaukų interjerą, reikia „kažko žalio“. Augalo, kuris dailiai atrodytų, o jei namų šeimininkai nėra patyrę gėlininkai, tuomet ir labai nereiklaus. Tokio, kuris nenuvystų per savaitę atostogų, ar tiesiog pamirštas palaistyti. Būtent dėl nereiklumo namų interjero kūrimui vis dažniau pasitelkiamos sansevjeros.

Kiti sansevjeros pavadinimai

Sansevjera turi šimtą vardų. Lietuvoje galima išgirsti jas vadinant pačiais keisčiausiais ir juokingais pavadinimais: uošvienės liežuvis, leopardo lelija, gyvatės augalas, velnio liežuvis, lydekos uodega, gegužėlė, afrikinė kanapė (Vokietijoje ir Anglijoje). Pati sansevjera buvo pavadinta gamtos mokslų globėjo, kunigaikščio fon Sansevjero gyvenusio Neapolyje.

Reikia pripažinti, jog sansevjera yra bendras pavadinimas, po kuriuo slepiasi kelios gėlės rūšys atrodančios pakankamai skirtingai, o kur dar porūšiai ir veislės.

Sansevjera – šiuolaikiniame interjere

Šių rūšių, įskaitant porūšius, sansavjeros itin mėgstamos interjero dizaineriu, dažnai galima išvysti minimalistinio, skandinaviško interjero pavyzdžiuose.

Sansavjeros yra vienos iš gėlių, kurios valo orą. Taigi ne tik gražios, stilingos ir šiomis dienomis populiarios, tačiau ir naudingos namams.

Kaip prižiūrėti sansevjerą?

Sansevjeros itin nereiklios, jas galima drąsiai auginti ir šešėlyje, jų nereikia gausiai ar dažnai laistyti, kaip tik, jos bus itin „patenkintos” jei savaitėlę kitą pamiršite jas palieti. Nėra lepios, atsparios ligoms, tad idealios, gražios gėlės tinginiams.

Žinoma, tai nereiškia, jog galite jas auginti rūsyje be šviesos. Jos, kaip ir visos gėlės, mėgsta saulę, šviesą. Idealu auginti ryto ir vakarinės saulės nušviestuose kambariuose.

Sansevjeros laistymas

Kaip minėjome, galite nebijoti pamiršti palaistyti sansevjerą. Kaip tik, tarp laistymų žemė turi išdžiūti. Pavasarį, vasarą ir rudenį laistyti derėtų reguliariai, po nedaug, leidžiant tarp laistymų išdžiūti žemei, maždaug kartą per savaitę. Tuo tarpu vėsiu metų laiku laistyti reikia rečiau, daugiausia porą kartų per mėnesį. Laistant svarbu neužpilti vandens ant lapų rozetės centro, nes užsilaikęs vanduo gali sukelti puvimą.

Ar sansevjera žydi?

Taip, tačiau nenustebkite, jog žiedo nesate matę. Žydėjimas nėra pastovus, daugelis nėra matę savo auginamų sansevjerų žydinčių. Beje, dažnai po žydėjimo sansevjera nebeaugina naujų lapų.

Žiedai smulkūs, šviesūs. O štai taip atrodo žydinti sansevjera:

Save

Save

https://wowflowers.lt/produkto-kategorija/geles/