Interjeras

Sansevjera: nereikli gėlė įstabiam interjerui

Norint sukurti šiltą ir jaukų interjerą, reikia „kažko žalio“. Augalo, kuris dailiai atrodytų, o jei namų šeimininkai nėra patyrę gėlininkai, tuomet ir labai nereiklaus. Tokio, kuris nenuvystų per savaitę atostogų, ar tiesiog pamirštas palaistyti. Būtent dėl nereiklumo namų interjero kūrimui vis dažniau pasitelkiamos sansevjeros.

Sansevjera turi šimtą vardų. Lietuvoje galima išgirsti jas vadinant pačiais keisčiausiais ir juokingais pavadinimais: uošvienės liežuvis, leopardo lelija, gyvatės augalas, velnio liežuvis, lydekos uodega, gegužėlė, afrikinė kanapė (Vokietijoje ir Anglijoje). Pati sansevjera buvo pavadinta gamtos mokslų globėjo, kunigaikščio fon Sansevjero gyvenusio Neapolyje.

Reikia pripažinti, jog sansevjera yra bendras pavadinimas, po kuriuo slepiasi kelios gėlės rūšys atrodančios pakankamai skirtingai, o kur dar porūšiai ir veislės.

Šių rūšių, įskaitant porūšius, sansavjeros itin mėgstamos interjero dizaineriu, dažnai galima išvysti minimalistinio, skandinaviško interjero pavyzdžiuose.

Sansavjeros yra vienos iš gėlių, kurios valo orą. Taigi ne tik gražios, stilingos ir šiomis dienomis populiarios, tačiau ir naudingos namams.

Be to, sansevjeros itin nereiklios, jas galima drąsiai auginti ir šešėlyje, jų nereikia gausiai ar dažnai laistyti, kaip tik, jos bus itin „patenkintos“ jei savaitėlę kitą pamiršite jas palieti. Nėra lepios, atsparios ligoms, tad idealios, gražios gėlės tinginiams.

Save

Save