Buitis

10 kambarinių gėlių, kurios gali augti be šviesos ir ypatingos priežiūros

Jei iki šiol gyvenai nusivylusi ir galvodama, kad tavo namuose niekada niekas nežaliuos, tuomet galiu tave pradžiuginti. Yra daugybė augalų, kurie gali augti praktiškai bet kur ir bet kokiomis sąlygomis. Šį kartą surinkau 10 augalų, kurie gali augti be saulės šviesos. Tiksliau, daugelis jų ant tiesioginių saulės spindulių žūsta. Tad jei namuose trūksta palangių, ar yra nuolatinė prieblanda, tuomet šie augalai puikiausiai puoš interjerą net ir negaudami saulės šviesos.

Sansevjera (Sansevieria)

Nereiklus augalas, dar vadinamas uošvienės liežuviu, gali augti kiekvienuose namuose. Tai nereiklus sausringų sričių sukulentas, kurio yra daugybė rūšių, ir kuris itin mėgstamas puošti interjerą. Apie tai visai neseniai rašėme straipsnyje Sansevjera: nereikli gėlė įstabiam interjerui

Kalatėja (Calathea)

Tai itin dekoratyvus augalas – įvairių atspalvių žali lapai, papuošti nedidelėmis juostelėmis arba simetriniais bordo, rudos, bronzos spalvos raštais. Mėgsta drėgną orą, nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, nuo saulės susisuka ir paruduoja lapai.

Dracena (Dracaena)

Dracena daug kam primena palmę. Jų esama ir itin didelių ir visai miniatiūrinių, tačiau nepriklausomai nuo rūšies, tai nereiklus augalas. Dracena mėgsta išsklaidytą šviesą, tačiau puikiausiai veši ir šešėlyje. Visgi, jei norima, kad gėlė augtų sparčiau – reikia daugiau netiesioginės saulės šviesos.

Kuokštinis chlorofitas (Chlorophytum comosum)

Ko gero viena nereikliausių kambarinių gėlių, kuri augs kiekvienuose namuose. Mėgsta šviesią vietą, tačiau puikiai veši ir pavėsyje. Ypatingai netinka augti ant pietinės palangės. Šviesoje išryškėja lapų spalva.

Difenbachija (Dieffenbachia)

Tai atogrąžų augalas, kuris puikiausiai auga vazone. Aukštos arba vidutinio aukščio gėlės dideliais žaliais arba margais lapais. Didenbachijos yra oro grynintojos, mėgsta pavėsingas vietas, tačiau taip pat mėgsta šilumą, geriausiai auga prie 18-25 laipsnių šilumos.

Širdžialapis filodendras (Philodendron scandens)

Vijoklinis augalas širdies formos lapais. Augalas kilęs iš Amerikos atogrąžų, taigi mėgsta atogrąžas primenančią priedangą, mėgsta šešėlį, tačiau gali iškęsti ir tiesioginius saulės spindulius.

Bromelijiniai augalai (Bromeliaceae)

Mažai dėmesio reikalaujantys augalai, kurie puikiai auga viešuose įstaigose ar namuose su užmaršiais šeimininkais. Bromelijiniai augalai puikiai toleruoja šviesos trūkumą, tačiau gali išgyventi ir ryškioje šviesoje –priklausomai nuo rūšies. Gėlės storais ir pilkšvais lapais geriau išgyvena ryškioje šviesoje, o plonais žaliais lapais geriau auga, esant silpnam apšvietimui. Nė viena rūšis neišgyvena tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Aglaonema (Aglaonema)

Ši gėlė panaši į difenbachiją, tačiau yra siauresniais ir lapais ir pati gėlė didesnė. Mėgsta gerą apšvietimą, tačiau negalima laikyti ant pietinės palangės. Tik reikėtų prisiminti, jog šiltuoju metu vertėtų daugiau palaistyti.

Aukštoji aspidistra (Aspidistra elatior)

Visais atžvilgiais „kieta“ gėlė ir savo tamsiais lapais puošia net mažiausiai apšviestus kambario kampus. Itin mėgsta ne per šilčiausias ir gerai vėdinamas patalpas, tuo tarpu rūšims su margais lapais reikia kiek daugiau šviesos ir šilumos.

Vėzdūnė (Spathiphyllum)

Taikos lelija vadinama gėlė baltais žiedais puikiai gali gyvent kambario kampelyje, kur kiti augalai neišgyvena dėl šviesos trūkumo. Visgi, pražysta vėzdūnė tik gavusi šviesos. Tiesioginiai saulės spinduliai nudegina lapus, todėl ideali aplinka yra neryški, išsklaidyta šviesa.