Grožis

Merginos, nepraleiskite pečių treniruotės!

Noriu atsikratyti „gelbėjimo rato“, padailinti užpakaliuką, sustiprinti rankas ir kojas – tokius pagrindinius tikslus einant į sporto salę vardija merginos. Puikūs ir geri tikslai, tačiau norint pasiekti dailių kūno linijų, reikia treniruoti visus kūno raumenis. Nepamirškite – svarbi ir pečių treniruotė.

Kuo ypatinga pečių treniruotė?

Vienas išskirtinių bruožų atliekant pečių treniruotę, yra tai, jog treniruotė atliekama tik su svoriais. Pradedančiosios, žinoma, naudoja mažesnius svorius, vėliau naudojami pagal fizinę parengtį. Atliekant treniruotę namuose dar reikia specialaus takelio mankštai ir norint atlikti daugiau įvairesnių pratimų, gali praversti ir mankštos kamuolys.

Vyrų ir moterų pečių treniruotės

Vyrai itin daug dėmesio skiria pečių treniruotei, kaip ir visai viršutinei kūno daliai, todėl tvirti pečių raumenys ir platūs pečiai yra skiriamasis sportuojančių vyrų bruožas. Tačiau būtent tokio raumeningumo, išryškėjusių pečių bijo merginos. Bijoti nereikia, reikia tiesiog nekopijuoti vyriškų treniruočių. Vyrai naudoja daugiau svarmenų, didesnius svorius,  kad išryškintų raumenis. Tuo tarpų merginoms reikia tiesiog padailinti linijas ir sustiprinti pečius. Tam užtenka gerokai mažesnių svorių, kad pasiekti norimų rezultatų.

Geras pavyzdys, kokią pečių treniruotę naudoja žymusis Frank’as McGrath’as.

Tokia treniruotė, su dideliais svoriais ir jėgos reikalaujantys pratimai puikiai tinka vyrams. Merginos net ir žvelgdamos į tokius pratimus, galėtų atlikti pratimus, tačiau reikėtų naudoti mažesnius 1-2 kg svorius. Vienas iš pavyzdžių, kurių tikrai gausu Youtube:

Neįtempkite raumenų

Jei ryte darote mankštą, o vėliau dienos metu darote treniruotę, tuomet vertėtų atsisakyti mankštos pratimų pečiams ryte. Taip susidaro per didelis krūvis pečiams ir pasiekiamas nenorimas rezultatas – per ne lyg išryškinami raumenys. Tad verčiau pasirinkite, ar mankšta ar treniruotė.

Po geros treniruotės, nepamirškite tempimo pratimų.  Apskritai, ši taisyklė taikytina po bet kokios treniruotės. Tempimo pratimai padeda atpalaiduoti per treniruotę įsitempusius raumenis, tad raumenų skausmas po treniruotės jaučiamas daug mažiau. Be to, tempimo pratimai padeda išvengti traumų dėl pernelyg įsitempusių raumenų.

Efektyvi programa

Jei esi nepatyrusi – verčiau paprašyk trenerio sudaryti treniruotės programą, kad efektyviausiai išnaudotum laiką sporto salėje, o vėliau galėtum atlikti pratimus namie. Specialistai sako, jog geriausių rezultatų galima pasiekti neužsiciklinant už vieno ar dviejų pratimų, o verčiau kombinuojant. Verta atkreipti dėmesį, jog pratimai su štanga ir hanteliais yra efektyvesni nei su treniruokliais, nors žinoma, jie yra sunkesni. Tačiau suderinus skirtingus pratimus, galima netrukus džiaugtis dailia pečių linija.