Grožis

Išbandau fotoepiliaciją – ką sužinojau ir kuo galiu pasidalinti

Plaukeliai ant kūno yra natūralus dalykas, tačiau tiek estetiškai, tiek dėl higienos norisi jų atsikratyti. Laimingos tos, kurių kūnas nepadengtas tamsiais plaukeliais, tuo tarpu tokios, kaip aš, be specialių procedūrų tikrai nesijaučia jaukiai atėjus vasarai ir norint užsivilkti trumpą sijoną. O procedūrų plaukelių pašalinimui esama visokių – nuo skutimosi peiliukais iki depiliacijos vašku. Esu išbandžiusi praktiškai viską, tad beliko išbandyti fotoepiliaciją.

Rankose atsidūrė naujas aparatas Silk‘n Infinity Premium Smooth, dailus, mažas aparačiukas, patogus rankose ir turintis padaryti stebuklus. Beje, itin dailiai supakuotas, pasijutau lyg įsigijusi prabangią dovaną. Pastaraisiais metais vis dažniau kalbama apie fotoepiliaciją, o tobulėjančios technologijos leidžia išbandyti procedūrą namuose už prieinamą kainą. Anksčiau tai buvo įmanoma tik grožio salonuose.

Kas yra fotoepiliacija?

Fotoepiliacija – tai plaukų šalinimas intensyvia pulsine šviesa. Šviesos impulsai  siunčiami į plauko folikulą, kur  virsta šiluma ir sunaikina plauko svogūnėlį. Šviesos impulsas veikia tik plaukuose esantį melaniną, kuo didesnis metalino kiekis, tuo veiksmingesnė procedūra. T.y. veiksmingiausia, tamsiems plaukams.

Rezultatai nėra greiti, tačiau ilgalaikiai

Jei pradėtumėte lyginti fotoepiliaciją su depiliatoriais (plaukų išrovimu) ar depiliacija vašku, tai rezultatai nėra tokie džiuginantys po pirmos procedūros. Nėra taip, jog po fotoepiliacijos, gali beveik mėnesiui pamiršti nepageidaujamus plaukus.

Kadangi fotoepiliacijos metu plaukai nėra pašalinami, o tik paveikiami šviesos impulso, jie lieka ten kur ir buvo. Impulso sunaikinamas plaukas vis tiek turi išaugti ir iškristi. Todėl tol, kol visų plaukų folikulai paveikiami ir visi plaukeliai iškrenta, trumpuoju periodu plaukus reikia skusti, norint nematyti jų ant savo kūno.  

Vienu metu pagalvojau, gal reikėtų derinti plaukų depiliaciją vašku ir fotoepiliaciją. Tačiau tai būtų klaidinga. Fotoepiliacija veikia plaukus tam tikroje jų augimo stadijoje. O išrovus plauką vėl prasideda jo augimo fazė ir kol kažkiek neišauga, jis nėra paveikiamas fotoepiliacijos. Tad bandydama taip  „žaisti“ tiesiog prailginsiu visą procesą iki kone begalybės.

Kitaip tariant, iškart po procedūros plaukai nedingsta, tačiau laikantis nurodymų ir atliekant procedūrą taip kaip priklauso, plaukai iškrenta ir neatauga. Anot įvairių atsiliepimų ir pačių fotoepiliatorių gamintojų nurodytoje informacijoje pateikiama, jog jau po dviejų – trijų procedūrų matosi akivaizdus plaukelių sumažėjimas.

Šiuo metu jau esu praėjusi 2 procedūras kas dvi savaites, o po pirmos procedūros praėjo 5 savaitės. Ir išties jau vietomis iškrito plaukeliai ir jų vietoje nesimato augančių naujų. Kadangi  esu itin plaukuota, net nedidelis plaukų augimo sumažėjimas matosi. Įdomu buvo tai, jog vietomis paėmusi ilgesnį plauką pirštais, be tempimo, ne taip kaip su pincetu, tiesiog ištraukdavau jį – jo nereikdavo rauti. Toks kritimo procesas, kurį galima pavadinti kone „šėrimusi“ truks tol, kol ant kūno neliks fotoepiliacijos paveiktų plaukų.

Fotoepiliacija yra kaip terapija – pašalinus plaukus, kartas nuo karto reikia vėl atlikti fotoepiliaciją, jog visi užsispyrę ir vis dar bandantys augti plaukai būtų sunaikinti. Po pirmųjų procedūrų, vėliau rekomenduojama atlikti fotoepiliaciją kartą per mėnesį ar pusantro mėnesio. Įprastai nurodomas toks procedūrų planas:

  • 1-4 procedūros: kas dvi savaites,
  • 5-7 procedūros: kas keturias savaites,
  • 8+  procedūros: pagal poreikį.

Atlikus visas procedūras matomas ilgalaikis poveikis, kurio ir norime. Tad verta pradžioje „pažaisti“,  būti kantrioms, o pabaigoje mėgautis norimu rezultatu.

Kaip atrodo fotoepiliacijos procedūra namuose?

Prieš atliekant pirmąją procedūrą buvo kiek neramu, tad skaičiau daug, perskaičiau visas įmanomas instrukcijas. Skaitymas ir pasiruošimas užtrunka daug ilgiau nei pati procedūra. Tad antrą kartą jau nieko neskaičiau, ištaikiau kelias minutes ir atlikau. Procedūra greita! Ją galima suskirstyti į kelis žingsnius.

Plaukelių šalinimas. Pirmiausia, reikia pašalinti plaukelius nuo odos. Jie gali būti poros milimetrų ilgio. Tai galima padaryti peiliukais ar skustuvu. Prie mano įsigyto Silk‘n Infinity buvo pridėtas skustuvas – mažas, patogus, su baterijomis – patogu naudoti. Taip pat tai buvo mano pirmas kartas skutantis tokiu skustuvu. Rezultatas patiko, nes odos visiškai nesudirgino, kitaip jei su įprastais vienkartiniais skustukais. Plaukeliai ant odos ploto, kurį ruošiamasi epiliuoti, turi būti minimalūs.

Odos prausimas. Oda negali būti padengta jokia kosmetika, kosmetinėmis priemonėmis, kremais ar pan. Todėl prieš procedūrą reikia nusiprausti švelniu muilu. Odą reikia nusausinti.

Testo atlikimas. Prieš procedūrą reikia įsitikinti, jog oda reaguoja į fotoepiliaciją tinkamai, taip pat reikia nusistatyti fotoepiliacijos stiprumą. Pagal pateiktą lentelę ir savo odos spalvą mačiau, jog galiu taikyti visus stiprumo lygius. Realiai tik tamsios odos savininkės yra apribotos pirmu lygiu, o kadangi mano plaukai tamsiai rudi, tai pasirinkau 3 lygį. Po pirmos procedūros nejaučiau jokio skausmo, jokio sudirgimo, antrą kartą pasirinkau stipresnį, 4 lygį. Kuo didesnis lygis, tuo geresnis rezultatas, visgi, testas skirtas tam, jog nustatyti komforto lygį – procedūra neturi sukelti nepatogumų. Dažnai rekomenduojama atlikti testą vieną dieną ir jei per parą nematoma nepageidaujamų požymių, tuomet kitą dieną atlikti fotoepiliaciją.

Fotoepiliacija. Džiaugiausi, jog mano pasirinktas fotoepiliatorius turi gliding (slinkimo) funkciją, tad galėjau tiesiog slinkti nuspaudus mygtuką odos paviršiumi ir šviesos impulsai trumpais intervalais nutvieksdavo odą. Impulsai labai stiprūs, nerekomenduojama nukreipti į akis, nes gali pažeisti regą. Pilna kojų fotoepiliacija užtruko apie 15 minučių. Kitaip jei depiliatoriumi, nėra skirtumo kaip judama (prieš plauką ar palei plauką), tiesiog reikia stengtis, jog kiekvienas impulsas pasiektų kitą odos plotą. Jausmas neutralus – galima jausti švelnią šilumą, vienu momentu pajutau tarsi neryškų degėsių kvapą (labai blankų, tad nežinau ar kvapą skleidė oda, ar kaimynė iš kito namo pridegino blynus). Procedūra visai neskausminga, tad nereikia nusiteikinėti, susikaupti – jokių nemalonių pojūčių.

Pabaiga. Po procedūros rekomenduojama patepti odą gaivinamu kremu. Aš pasirinkau specialų raminantį gelį su aloe vera. Odai visuomet patinka lengvas palepinimas!

Atsarga. Svarbu paminėti, jog atliekant fotoepiliaciją saulėtu sezonu, pavyzdžiui, vasarą, reikia skirti ypatingą dėmesį apsaugai nuo saulės. Tiek prieš, tiek po fotoepiliacijos reikia naudoti kremą nuo saulės (minimum SPF 30 apsaugos) bei vengti deginimosi saulėje. Tai svarbu todėl, kad įdegusioje odoje padaugėja melanimo, kuris taip pat yra plaukuose ir kuris pritraukia šviesos impulsus. Taigi jei odoje yra daug melanino, ji naudojant fotoepiliatorių gali nudegti ar sudirgti.

Efektyviau tamsiems plaukams

Apie fotoepiliatorių efektyvumą galima išgirsti įvairių atsiliepimų. Tačiau dažniausiai viskas susiveda į kelis  kriterijus.

  • Kuo tamsesni plaukai, tuo juose daugiau melanino, kurį veikia šviesos impulsai ir plaukų svogūnėliai yra sunaikinami.
  • Kuo šviesesnė oda, tuo joje mažiau melanino ir mažesnis sudirgimas.
  • Plaukų spalva turi būti žiūrima toje vietoje, kuriai norite atlikti fotoepiliaciją – skirtingose kūno vietose gali būti skirtingo atspalvio plaukai (mano rankų plaukai šviesūs, tuo tarpu kojų tamsiai rudi).

Fotoepiliatoriai, tokie kaip namo naudojamas Silk‘n Infinity yra skirtas buitiniam naudojimui, skirtas naudoti namuose. Tad net nepatyrusiems pavyks juo naudotis. Visgi, tokie fotoepiliatoriai yra gerokai silpnesni už naudojamus profesionaliuose grožio salonuose ir siekiant rezultato reikia truputį daugiau kantrybės. Esant probleminei  ir jautriai odai, esant šviesesniems plaukeliams ar tamsiai odai, labiau rekomenduojama kreiptis į profesionalų saloną ar atlikti lazerinę plaukų šalinimo procedūrą.

Verdiktas fotoepiliacijai – užskaitoma!

Man patiko. Nuoširdžiai. Jei priimi fotoepiliaciją kaip procedūrų seką, kuri veda link ilgalaikio plaukų pašalinimo, tuomet viskas pavyks. Jei būčiau nekantri ir nekęsčiau skutimosi, ko gero sunkiai pavyktų išlaukti kelių pirmų procedūrų etapą kol pamatyčiau akivaizdžius rezultatus. Tačiau galvojant apie fotoepiliaciją kaip apie gydymą viskas atrodo paprasčiau.

Vienas iš labiausiai patikusių momentų – fotoepiliacija nėra skaudi, kitaip nei depiliacija. O ir trunka palyginti neilgai (pasiruošimas ilgiau, nei pati procedūra).

O ir fotoepiliatoriaus kaina išties nėra didelė, tad turint omeny, jog tikimasi ilgalaikių rezultatų, kaina itin pateisinama. Jau laukiu to momento, kuomet galėsiu pasakyti, jog mano oda be nepageidaujamų plaukų!