Grožis

Balta šypsena natūraliomis priemonėmis

Šypsokis ir pasaulis šypsosis tau – sako liaudies išmintis. O ką daryti jei visai nesinori šypsotis dėl negražių ir pageltusių dantų? Galima bandyti nesišypsoti, o galima padaryti paprasčiau – prižiūrėti dantis, lankytis pas odontologą ir išbandyti natūralias dantų balinimo priemones, kurios vėl leis šypsotis be baimės.

Dėl ko gelsta dantys?

Pirmiausia, norint pašalinti problemą, reikia žinoti kodėl ji kyla, t.y. kodėl dantys gelsta. Šios priežastys dažniausiai gerai žinomos. Pirmiausia, tai rūkymas. Antra, kava ir juoda arbata dažo dantų emalį. Trečia, ne ką mažiau dažo ir gazuoti gėrimai, „spalvoti“ limonadai. Atsisakius šių žalingų įpročių, jausitės ne tik geriau, tačiau ir šypsena bus natūraliai baltesnė. Jei nerūkote, negeriate kavos ar kitų dažančių gėrimų, o dantys vis tiek gelsta, reikėtų pasitarti su odontologu dėl kitų priežasčių, galbūt susijusių su sveikatos būkle.

Tinkama priežiūra apsaugo šypseną

Tinkama burnos higiena užtikrina, jog nekankins ėduonis, įvairios dantų ir dantenų ligos, o taip pat ir šypsena bus balta bei spindinti. Pirmiausia, kasdieninė dantų priežiūra neįsivaizduojama be dantų siūlo, dantų pastos su šepetėliu ir skalavimo skysčio. Dantų siūlu reikia išvalyti tarpudančius po kiekvieno valgymo. Dantis šepetėliu valytis reikia du kartus per dieną, o vieną kartą skalauti skysčiu. Tarp kitko, dantų negalima valytis iš karto po valgio, ypač jei valgomas rūgštus maistas – rūgštis suminkština dantų emalį, o šepetėlis jį pažeidžia. Taigi, kantrybė taip pat yra svarbus tinkamos burnos higienos elementas.

Reguliariai lankykitės pas odontologą

Odontologai pastebi net mažiausius pokyčius, skylutes ar ėduonį, todėl gali imtis veiksmų užkirsti kelią tolesniam ligos plitimui. Štai todėl rekomenduojama reguliariai lankytis pas odontologą ir prižiūrėti dantis. Geriausia lankytis bent kartą metuose. Tuo pačiu reikia apsilankyti ir pas burnos higienistą, kuris nuvalo dantų apnašas, o tai natūraliai suteikia šypsenai baltumo.

Natūralios balinančios priemonės

Yra daugybė produktų, turinčių dantų balinimo efektą. Štai, pavyzdžiui, braškės yra puiki balinamoji priemonė, tereikia sulaukti vasaros, kol jos pradės derėti darže. Sutrintas braškes reikia įtrinti į dantis ir pabūti 10 minučių, vėliau išskalauti. Apelsino žievelė taip pat yra puiki priemonė, žievelę, kaip ir braškes reikia trinti į dantis. Tokias procedūras kartojant kas porą dienų, jau po poros savaičių pastebimas rezultatas.

Pieno produktuose yra kalcio ir fosforo, kurie stiprina dantų emalį. Stiprus emalis lengviau įsisavina balinančias priemones, pavyzdžiui, balinančią dantų pastą ir dantys greičiau tampa baltais.

Odontologai nerekomenduoja naudoti anksčiau populiarią priemonę pagamintą iš sodos ir citrinos rūgšties – ši priemonė gali suerzinti burnos ertmės audinius ir sukelti bakterinę infekciją. Šis mišinys puikiai tinka valymui buityje, tačiau nerekomenduojamas balinti dantims.