Interjeras

Kokius stoglangius rinktis?

Dar niekada nebuvo geresnio laiko būti stoglangių rinkoje. Šiandieniniai modeliai yra žymiai patikimesni nei ankstesnės kartos, o pažįstamus dizainus papildė naujos ir įdomios galimybės. Jei anksčiau pirkote stoglangį, žinote, kad istoriškai buvo du pagrindiniai stoglangių tipai – fiksuoti ir ventiliuojami. Montuojamas įleidžiamas į stogo dangą arba ant bortelio, šiek tiek pakelto virš jo. Nežiūrint į savo pavadinimą, stoglangis neveikia ir yra skirtas tik papildomam apšvietimui. Tuo tarpu ventiliuojamą stoglangį galima atidaryti rankiniu būdu arba nuotoliniu būdu, priklausomai nuo įrenginio. Žinoma, nuotoliniu būdu valdomi stoglangiai kainuoja žymiai daugiau nei jų rankiniai pusbroliai. Ir dėl to, kad apima daug sudėtingesnių dalių, elektriniai stoglangiai yra palyginti jautresni problemoms. Vis dėlto ventiliuojami stoglangiai, be estetinės ir galbūt emocinės natūralios šviesos naudos, siūlo papildomą būdą įleisti gryno oro į namus.

Iš esmės, įprasti stoglangiai yra langai ant stogo. Naujesnė galimybė-vamzdiniai dienos šviesos įtaisai (TDD) kurie yra kompaktiška, efektyvi ir ekonomiška alternatyva. Taip pat kartais vadinami vamzdiniais stoglangiais, TDD skiriasi nuo pagrindinių lango funkcijų, o jų novatoriškas dizainas aiškiai parodo tą išėjimą. Ant stogo oro sąlygoms atsparus kupolas užfiksuoja dienos šviesą, tada nukreipia jį į jūsų gyvenamąsias patalpas per labai atspindinčius metalinius vamzdžius. Kai šviesos vamzdelis baigiasi, specialus lęšis ima skleisti surinktą saulės šviesą, tolygiai paskirstydamas ją per kambarį grynai baltu švytėjimu. Norėdami sukurti daugiafunkcinę sistemą, galite pridėti ventiliaciją, dienos šviesos reguliatorių arba lemputės priedų komplektą.

Galų gale saulės šviesa yra nemokama, taigi, tai reiškia, kad pridėti stoglangį reiškia gauti daugiau šviesos. Nors senesni stoglangiai pelnė neprognozuojamo veikimo reputaciją, daugiausia dėl drėgmės problemų, pastaraisiais metais technologija ženkliai pagerėjo. Tiesą sakant, šiandieninis namų savininkas gali pasirinkti iš stoglangių variantų, kurie nebuvo lengvai prieinami arba net neegzistavo tik prieš kelis dešimtmečius stogulinija.lt.