Interjeras

Kuo ypatingi abstraktūs paveikslai?

Abstraktusis menas yra daugialypis žanras, kuris išsiskiria savo formomis. Dėl dviprasmiškumo ir objektyvaus reprezentacijos trūkumo, būdingo abstrakčiam menui, daugeliui buvo sudėtinga abstrakčius paveikslus suprasti. Šiame straipsnyje aptarsime, abstraktaus meno pagrindines idėjas ir savybes ir kodėl jis yra toks populiarus.

Kokios yra abstrakčiojo meno idėjos?

Užuot sutelkęs dėmesį į teisingą objekto vaizdavimą ar realistišką imitaciją, abstraktusis menas žiūri į kitus netikslinius meno formų, spalvų ir linijų elementus.

Meno principai, kurie daro abstrakčią tapybą puikia, yra šie:

  • Proporcija – objektų mastelis.
  • Kontrastas – skirtumų akcentavimas.
  • Balansas – vienodas matomas svoris.
  • Judėjimas – veiksmo įspūdis.
  • Ritmas – elementų kartojimas.
  • Akcentas – kitų elementų išryškinimas.
  • Harmonija – sanglaudos jausmas.

Kuo ypatingi abstraktūs paveikslai?

Šis meno tipas skirtas patraukti jūsų dėmesį ir ištraukti emocinį atsaką tiesiai iš jūsų vidaus. Kai pamatysite jums patinkantį abstraktų paveikslą suprasite, jog dalis jūsų grožisi paveikslu, kita dalis skatina išlaikyti proto mąstymą ir analizuoti kažką ypatingo. Tai ir yra vadinama abstrakčiu menu.

Mūsų smegenys apdoroja abstrakčiojo meno vaizdinius tokiais būdais, kurie yra visiškai unikalūs. Paveikslai, kuriuose yra atpažįstamų objektų, suteikia mūsų žmogaus smegenims labai aiškią vaizdinę informaciją – matome žmogaus, namo, medžio ar galbūt valties vaizdus.  Iš esmės abstraktūs paveikslai skatina mus pažvelgti į meną ir tam tikra prasme į pasaulį nauju būdu, atskleidžia mus ir padidina mūsų toleranciją mažiau pažįstamiems objektams, leidžia mums pabėgti nuo realybės, kad atrastume savo kūrybiškumą.

Abstraktus menas namų dekorui

Namų dekoravimas abstrakčiu menu gali padėti sustiprinti ir sukurti norimą atmosferą jūsų gyvenamojoje erdvėje. Priklausomai nuo pasirinkto kūrinio spalvos ir pasirinkto abstraktaus kūrinio tipo, jis tikrai gali sukelti emocinį atsaką ir ryšį, namų gyventojams bei žinoma, svečiams. Abstraktūs paveikslai yra puikus būdas įnešti spalvų į namų interjerą ir taip jį pagyvinti.