Interjeras

Užuolaidos ar žaliuzės: ką rinktis savo namams?

Privatumas, o taip pat ir jaukumas – du aspektai, kuriuos kiekvienas siekia užtikrinti savo namuose. Šiuos du dalykus užtikrinti padeda tinkamai pasirinkti langų aksesuarai. Jie ne tik garantuoja privatumą, bet ir leidžia valdyti šviesos srautą, net temperatūrą, taip prisidėdami prie jaukios ir malonios atmosferos sukūrimo. Dažniausiai, žmonės tam renkasi užuolaidas, tačiau, pastaraisiais metais, šios sulaukė tikro konkurento – žaliuzių įsiveržimo į rinką. Vieni renkasi tik užuolaidas, kiti – žaliuzes. Dažnas net ima dvejoti, kurį variantą savo namams pasirinkti Na, o tiesa yra ta, kad tiek vienos, tiek kitos pasižymi tam tikrais privalumais, trūkumais, savomis ypatybėmis. Būtent į šiuos kriterijus būtina atsižvelgti norint atlikti tinkamą ir teisingą sprendimą. Apie tai, ką savo namams pasirinkti, užuolaidas ar žaliuzes, plačiau pakalbėsime šiame straipsnyje. 

Žaliuzių pasirinkimo privalumai bei trūkumai 

Nors užuolaidos yra laikomos klasikiniu namų aksesuaru, žaliuzės joms tikrai nenusileidžia. Tai itin dažnas pasirinkimas, šiomis dienomis. Iš vienos pusės, tai gali lemti tikrai draugiška jų kaina. Žaliuzės, dažniausiai, yra kur kas pigesnės už užuolaidas, kadangi, jų gamyba užima mažiau laiko bei sąnaudų. Žinoma, galima rasti tikrai prabangių ir brangių žaliuzių modelių, tačiau, žvelgiant bendrai, dažnu atveju, tai yra pigesnis pasirinkimas. Neretai, žaliuzės suteikia ir daugiau šviesos valdymo, reguliavimo. Jos gali būti naudojamos skirtingomis padėtimis, todėl, leidžia itin lengvai, patogiai valdyti šviesos srautą pagal turimus poreikius. Pavyzdžiui, diena galite namuose pakelti žaliuzes ir namus pripildyti natūralia šviesa, o vakare, siekdami privatumo, jas pilnai nuleisti. Tačiau, žvelgiant iš kitos pusės, jas nuleidus į namus visiškai nepateks šviesa, o tai aplinkai tikrai nesuteiks jaukumo. Dar vienu pliusu galime laikyti ir tai, kad žaliuzės yra laikomos ilgaamžiškesniu pasirinkimu. Dažniausiai, žaliuzės tarnauja tikrai ne vienus metus, jei yra tinkamai pasirinktos, pagamintos iš kokybiškų medžiagų. Neretai, jos yra gaminamos iš sintetinių medžiagų, kurios ne taip greitai susidėvi, nublunka ar tiesiog pakeičia savo išvaizdą. Tad, tinkamai pasirinktos žaliuzės namus ir jūsų akis gali džiuginti ilgus metus. 

Tiesa, ne viskas yra tobula. Dažniausiai, žaliuzes yra tikrai sunku valyti. Kadangi, jos yra labai arti stiklo paviršiaus, ant jų gali kauptis drėgmė, o tai gali turėti įtakos pelėsio atsiradimui, spalvos pakitimui. Taip pat, dažnas namuose negalės pats sumontuoti žaliuzių, tad, reikės kreiptis ir į specialistus. Negana to, su sunkumais gali susidurti ir nestandartinių langų savininkai, kuriems žaliuzes gali tekti gamintis pagal užsakymą. Tačiau, nepaisant to, tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori efektyviai valdyti šviesos srautą ir siekia visiškos tamsos bei privatumo – vakarais. 

Kodėl verta rinktis užuolaidas bei kodėl reikėtų jų vengti?

Užuolaidos – namų interjero klasika. Tai neatsiejamas namų aksesuaras, suteikiantis erdvėms jaukumo ir šilumos. Jos puikiai izoliuoja langus, padeda palaikyti šilumą namuose. Kuo jos storesnės, tuo efektyviau jos sulaikys šilumą, todėl, yra itin naudingos žiemos sezonu. Kita vertus, vasara jos kaip tik gali nesulaikyti šilumos, sklindančios iš lauko, todėl, namuose tikrai gali būti karšta. Užuolaidos, tiek dieninės, o ypač naktinės, puikiai izoliuoja garsus ir triukšmą, sklindantį iš lauko, todėl, leis kokybiškai ilsėtis. Be kitą ko, užuolaidos suteikia ir tikrai nemažą dizainų pasirinkimą. Visų pirma, galima rinktis dienines arba naktines užuolaidas. Dieninės užuolaidos efektyviai suteikia erdvėms jaukumo, įleidžia dienos šviesos ir garantuoja minimalų privatumą. Naktinės, tuo tarpu, garantuoja visišką privatumą, efektyviai sulaiko šilumą, triukšmą ir padeda sukurti saugią ir jaukią namų atmosferą. Jos taip pat gali prisidėti ir prie kokybiškesnio poilsio. Na, o ką jau kalbėti apie skirtingas medžiagas, spalvas, stilius ir dizainus, iš kurių galima rinktis. Negana to, jas gana lengva valyti ir prižiūrėti. 

Tačiau, užuolaidos nėra tobulas pasirinkimas. Jei yra pasirinktos prastai, jos gali greitai susidėvėti, sudilti ir pakeisti savo spalvą. Taip pat, jos pasižymi ir tikrai nemaža kaina, o skirtingų rūšių, naktinių ir dieninių užuolaidų pasirinkimas gali tapti gana rimta investicija. Vis dėlto, tai klasikinis, elegantiškas ir visiems namams puikiai tinkantis pasirinkimas. 

Tad, ką pasirinkti – užuolaidas ar žaliuzes? Vieno tinkamo pasirinkimo tikrai nėra. Kiekvienas randa ir renkasi sau tinkamiausią variantą pagal turimus poreikius, norus. Na, o tie, kurie negali apsispręsti, dažnai, renkasi abu variantus ir juos suderina. Jei būtent šiuo metu ieškote užuolaidų – platų jų pasirinkimą tikrai rasite Varle.lt internetiniame prekybos centre: https://www.varle.lt/uzuolaidos/. Čia rasite žemas kainas, o taip pat, galėsite pasižvalgyti ir dideliame žaliuzių asortimente!