Laisvalaikis

Kodėl baidarių nuoma Aukštaitijoje nepraranda savo populiarumo?

Galimybė plaukti baidarėmis, vos atsiradusi komercinėje rinkoje, sulaukė milžiniško klientų dėmesio. Atsižvelgiant į augančią paklausą, buvo pradėta teikti daugiau pasiūlymų – šiandien išsinuomoti baidares galima visuose Lietuvos regionuose ir mėgautis plaukimu praktiškai visomis Lietuvos upėmis. Tiesa, praktika rodo, kad daugiausiai užklausų sulaukia baidariu nuoma Aukstaitijoje – tai vienas gražiausių Lietuvos kraštų, žavintis nuostabia gamta, skaidriomis upėmis ir jaukiomis stovyklavietėmis. Nors plaukimai baidarėmis kiekvienais metais sulaukia milžiniško turistų susidomėjimo, baidarininkai teigia, kad Aukštaitija nepraranda savo populiarumo – tai itin dažnai lankomas turistų kraštas tiek šiltuoju sezonu, tiek orams atvėsus.

Kodėl plaukimai Aukštaitijoje sulaukia tiek daug dėmesio?

Vienas svarbiausių aspektų, lemiantis kelionių baidarėmis populiarumą, – universalus šios pramogos pritaikymas. Iš tiesų, plaukimas atitiks tiek ramias pramogas mėgstančių žmonių poreikius, tiek aktyvių ir energingų turistų interesus. Tai puikus pasirinkimas, suburiantis šeimą ir draugų kompanijas. Be to, Aukštaitijos upės stebina savo pasirinkimo galimybėmis, todėl, nepriklausomai nuo to, ar esate ekstremalas, ar ramių pramogų mėgėjas, čia atrasite upę, kuri atitiks jūsų poreikius. Maršrutai gali skirtis tiek sudėtingumu, tiek upės sraunumu ar ilgumu. Siekdami priimti optimaliausią sprendimą individualiu atveju, turėtumėte pasitarti su baidarių nuomotojais.

Pasiruošimas plaukimui baidarėmis

Jei planuojate plaukti Aukštaitijos upėmis, siūlome kelionę pradėti planuoti iš anksto. Kaip ir minėjome, Aukštaitijos upių maršrutai džiugina itin plačiomis pasirinkimo galimybėmis, tačiau karštuoju metų laiku daugelis upių yra rezervuojamos iš anksto. Jei ketinate plaukti orams atvėsus, reikėtų pasitarti su baidarininkais ir pasidomėti, ar jūsų pasirinktos upės vandens lygis yra tinkamas suplanuotai kelionei. Labai svarbu iš anksto pagalvoti apie stovyklavietę ar nakvynės namuką, kuriame ketinate praleisti naktį, jei planuojate kelių dienų išvyką. Vasaros sezono metu daugelis stovyklaviečių yra užsakomos prieš gerą mėnesį, todėl rezervacijos atidėlioti taip pat nevertėtų. Primename, kad maloniam ir įsimintinam plaukimui reikalingos kokybiškos baidarės. Bendraukite tik su nuomotojais, galinčiais pasiūlyti tvirtos konstrukcijos, lengvas ir manevringas baidares, kurios leis mėgautis malonia ir komfortiška kelione. Be to, tokie laiveliai yra lengviau valdomi ir greičiau įveikia kelyje pasitaikančius barjerus.