Moliūgas – rudens karalius, kuris gali greitai padėti atsikratyti kelių papildomų kilogramų, jei netrukus jūsų laukia vakarėlis ar šventė, kurios metu norite atrodyti nepriekaištingai. Be to, moliūge gausu vitamino D, kuris yra atsakingas už mūsų gerą nuotaiką, puikią savijautą ir grožį. Moliūgas taip pat turi teigiamos įtakos virškinimo traktui, imuninei sistemai ir lyg šluota iš organizmo išvalo toksinus. O svarbiausia, kad tai yra gana soti bei gardi daržovė, todėl tikrai nejausite diskomforto ir kankinančio alkio, laikydamiesi moliūgų dietos.
Kaip laikytis moliūgų dietos?
Moliūgų dietos rekomenduojama laikytis 12 dienų, kurias sudaro 4 skirtingos fazės, tai reiškia, kad mitybos racionas kartojasi kas keturias dienas. Be to, laikantis šios dietos, būtina kiek įmanoma daugiau apriboti suvartojamą druskos ir cukraus kiekį, negalima gerti gazuoto vandens, vaisvandenių ar limonadų, kurių sudėtyje gausu cukraus. Kavos ir arbatos taip pat geriau nesaldinti, tačiau, jei labai norisi saldumo, galima pasilepinti medaus šaukšteliu. Norintiems pasiekti geresnių rezultatų, paskutinį kartą geriau pavalgyti ne vėliau 18 val. ir neužkandžiauti. Visgi, jei valgyti norisi, tarp valgių galima užkrimsti riešutų ar vaisių.
Pirmoji diena:
- Pusryčiai: moliūgų salotos ir moliūgų košė. Salotoms supjaustykite moliūgą kubeliais, sutarkuokite dvi morkas ir viską pagardinkite citrinų sultimis. Moliūgo košei supjaustykite moliūgo minkštimą, užberkite 2 valgomuosius šaukštus mėgstamų kruopų ir virkite apie 30 min.
- Pietūs: moliūgų sultys ir moliūgų troškinys. Troškinkite supjaustytą moliūgo minkštimą kartu su morka, svogūnu ir česnaku, viską pagardinkite kariu. .
- Vakarienė: moliūgo apkepas. Supjaustykite moliūgą kubeliais arba griežinėliais, pašaukite iki 175 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 20 min. Vėliau užberkite saujelę tarkuoto fermentinio sūrio ir kepkite tol, kol sūris apskrus.
Antroji diena:
- Pusryčiai: moliūgų salotos ir moliūgų košė.
- Pietūs: trinta moliūgų sriuba ir keptas moliūgas. Sriubai supjaustykite moliūgą, morką, svogūną, česnaką ir viską virkite tol, kol suminkštės daržovės. Jei mėgstate aštresnį maistą, galite į puodą įmesti aitrųjį pipirą. Pravėsusią sriubą pertrinkite. Keptas moliūgas – tai griežinėliais supjaustytas, miltuose apvoliotas ir nedideliame aliejaus kiekyje iškeptas moliūgas.
- Vakarienė: 2–3 vidutinio dydžio kepti arba švieži obuoliai.
Trečioji diena:
- Pusryčiai: moliūgų salotos ir moliūgų košė.
- Pietūs: daržovių sriuba su jautienos frikadelėmis. Supjaustykite moliūgą, papriką, cukiniją ir morką, įberkite prieskoninių žolelių ir virkite tol, kol daržovės suminkštės.
- Vakarienė: moliūgų salotos su šviežio ananaso kubeliais.
Ketvirtoji diena:
- Pusryčiai: moliūgų salotos ir moliūgų košė.
- Pietūs: daržovių sriuba su vištienos sparneliais.
- Vakarienė: moliūgo ragu. Supjaustykite moliūgą, svogūną, baklažaną ir pomidorą, viską sumaišykite, užpilkite šlakelį alyvuogių aliejaus ir troškinkite, kol daržovės suminkštės.
Per 12 dienų moliūgų dietos galima atsikratyti 8 kg. Visgi, reiktų atminti, kad ši dieta skirta greitiems rezultatams. Jos metu organizmas negauna visų maistinių medžiagų, todėl ilgiau jos laikytis nepatartina. Be to, kaip ir daugelis greitų dietų ji turi vadinamąjį „jo – jo“ efektą, kai numesti kilogramai greitai grįžta. Jei norite, kad taip nenutiktų, po dietos stenkitės atsisakyti riebaus ir kepto maisto, daug judėkite ir nepiktnaudžiaukite skanėstais.