Gyvenimo būdas

Kaip išsirinkti geriausią automobilinę kėdutę jūsų vaikui?

Visi tėvai planuojantys šeimos pagausėjimą privalo įsigyti tam tikrus daiktus, be kurių vaikelio auginimas yra neįmanomas. Daugelis ypač didelį dėmesį skiria mažylio vežimėliui ir lovytės paieškoms, bet dažnai pamirštame, kad automobilinė kėdutė yra vienas svarbiausių pirkinių. Autokėdutės jums prireiks jau pirmosiomis mažylio gyvenimo dienomis, kai galėsite jį parsivežti namo iš ligoninės. Verta skirti didelį dėmesį kokybiškos kėdutės paieškoms, nes ją naudosite ilgą laiką, iki kol vaikas pakankamai užgaus, kad galėtų keliauti automobilyje prisisegęs saugos diržu. Mokslininkų atlikti tyrimai verčia sunerimti. Daugiau nei 46 procentai vaikiškų kėdučių ir paaukštinimų yra sumontuoti neteisingai, o tai kelia didelę riziką vaiko saugumui. Netinkamai naudojama kėdutė neapsaugos vaiko avarijos metu, todėl ypač svarbu ne tik investuoti į kokybišką kėdutę, bet ir suprasti kaip tinkamai ją naudotis. Išleidę didelę pinigų sumą dar nebūsite tikri, kad įsigijote geriausią kėdutę rinkoje. Džiugu, kad didelė dalis vidutinės kainos kėdučių modelių yra ne ką prastesnės nei brangesni modeliai. Renkantis kėdutę svarbu atkreipti dėmesį į keletą asmeninių taisyklių, kurios padės išsirinkti tinkamą kėdutę atitinkančią jūsų poreikius.

Ką privalote žinoti prieš pirkdami kėdutę

Prieš pirkdami kėdutę privalote žinoti tikslų savo vaiko ūgį ir svorį, tam kad įsigytumėte saugiausia kėdutę. Vaiko išmatavimai padeda suprasti kada reikia pereiti į kitą kėdutės lygį. Jeigu jūsų mažylis turi elgesio ar sveikatos sutrikimų privalote apie tai informuoti konsultantus, kurie padės jums išsirinkti kėdutę atsižvelgiant į vaiko poreikius. Taip pat svarbu įvertinti savo transporto priemonę. Senesnio modelio automobiliuose gali būti sunku įmontuoti naujausių dizainų kėdutės. Dėl to, prieš pirkdami kėdutę sužinoti kokio kėdutės gali būti pritvirtintos jūsų automobilio salone. Svarbu žinoti, kad sėdynės, kurios nebuvo patyrusios avarijos gali būti naudojamas ir sulaukus antrojo vaikelio. Vis dėlto, visos kėdutės turi galiojimo datą. Pasibaigus galiojimo datai kėdutė nebebus tokia saugi jūsų vaikui. Jeigu perkate jau panaudotą kėdutę skirkite laiko jos atnaujinimui – išdezinfekuokite jos paviršių. Dažnai transportuojant vaikus automobilio sėdynės greitai išsipurvina, todėl norėdami, kad mašinos vidus visada išliktų švarus įsigykite sėdinių užvalkų, kuriuos galėsite be vargo pakeisti. Didelį pasirinkimą sėdinių užvalkų įvairiems automobilių modeliams galite rasti čia: https://autoviskas.lt/auto-aksesuarai-2/uzvalkalai/sedyniu-uzvalkalai .

Užtikrinkite,  kad jūsų vaikas būtų saugus

Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad didelė dalis tėvų vaikiškas kėdutės sumontuoja netaisyklingai. Dėl to prieš pradėdami naudoti automobilinę kėdutę įsitikinkite, kad vaikas joje bus saugus. Pasitaiko atvejų, kai tėvai naudoja kėdutės neatsižvelgdami į savo mažylio aukštį ir svorį. Kiekviena kėdutė turi amžiaus ribas, kurios informuoja, kokio amžiaus vaikas kėdutėje bus saugiausias. Kėdutės yra gaminamos atsižvelgiant į mažylio skeleto vystymąsi, todėl privalote įsitikinti, kad kėdutė atitinka dabartinius jūsų vaiko ūgio ir svorio parametrus. Kitas svarbus veiksnys – tinkamas kėdutės pritvirtinimas. Teisingai sumontuota automobilio kėdutė neturėtų judėti į šonus daugiau nei colį. Įsitikinkite, kad diržai yra tinkamoje padėtyje. Diržai turėtų būti pritvirtinti stipriai, bet neįsirėžti į mažylio kūną. Per daug atlaisvinti diržai gali sukelti riziką jog vaikas su jais apsivis galvytę ir pakenks kvėpavimui. Transportuojant kūdikius rekomenduojama kėdutėje įmontuoti specialius veidrodžius, kurie leidžia stebėti vaikelį visos kelionės metu.