Grožis

Kaip atsikratyti celiulito? 4 savaičių veiksmų planas

Kartais manoma, kad kova su celiulitu yra neįveikiama, ir dėl to nesiimama jokių veiksmų. Vis dėlto, mokslininkai įrodė, kad didžiausią įtaką celiulito atsiradimui turi gyvenimo būdas (net 70 procentų), ir tik 30 procentų atvejų lemia paveldimumas. Taigi, didelė tikimybė, kad pavyks atsikratyti celiulito paprasčiausiai keičiant tam tikrus įpročius. Iki vasaros dar yra nemažai laiko, tad ją galime pasitikti be šio moterų siaubo!

Daugiau judėkite

Sportuoti pradėkite ne nuo kito pirmadienio, bet nuo šiandien. Keturių savaičių mankštos planas padės pasiekti tikrai pastebimų rezultatų, ir įsitikinsite, kad tam nereikia ypatingai daug pastangų.

Pirmoji savaitė: daugiau vaikščiokite. Per dieną nueikite 2-5 kilometrus, o tuomet, jei oras nebus labai džiuginantis, jums gali pagelbėti bėgimo takelis. Vietoj kelionės automobiliu dažniau rinkitės vaikščiojimą pėsčiomis – netrukus tai gali tapti įpročiu.

Jei oras nekoks, ar įstrigote karantine, vaikščiokite namuose. 10000 žingsnių per dieną yra minimumas. Tad jūsų tikslas nueiti bent 15-20 tūkstančių  žingsnių per dieną. Įkvėpimui, kaip vaikčioti namuose tiks šis video-pamoka:

Antroji savaitė: į dienotvarkę įtraukite pratimus kojoms, kuriuos atlikite po 5 kartus, pavyzdžiui, siūlomi šie pratimai:

Tam sugaišite vos  penkias minutes, ir jau greitai galėsite džiaugtis stangresnėmis šlaunimis. Didinkite per dieną nueinamą atstumą – antrąją savaitę nueikite kilometru daugiau. Keiskite ėjimo tempą – minutę žingsniuokite lėtu tempu, pusę minutės greitu tempu. Vieną dieną skirkite poilsiui.

Trečioji savaitė: tęskite tai, ką pradėjote, bet pasirinktus pratimus šlaunims kartokite ne po 8 kartus. Keiskite žingsniavimo greitį, vieną dieną per savaitę skirkite poilsiui.

Ketvirtoji savaitė: įtraukite į dienotvarkę ėjimą įkalne. Kasdien pėsčiomis nueikite įprastą atstumą, o pratimus kojoms kartokite po 10 kartų.

Po keturių savaičių nesustokite! Mankšta užtikrins ne tik gražesnes kūno linijas, bet taip pat ir gerą savijautą.

Koreguokite mitybos planą

Nesveika mityba – viena dažniausių celiulito atsiradimo priežasčių. Vertėtų vengti riebaus, sunkiai virškinimo maisto. Taip pat mažiau valgykite konservuoto maisto, apribokite suvartojamą alkoholio, druskos ir cukraus kiekį. Penkios svarbiausios taisyklės jums tikrai padės sumažinti celiulitą:

  • Valgykite penkis kartus per dieną. Tai padės pagerinti virškinimą, nes suvalgysite mažesnį maisto kiekį;
  • Vartokite pakankamai skysčių – kilogramui kūno svoriui turi tekti 30 ml vandens. Jei sveriate 60 kilogramų, per dieną išgerkite 1,8 litro vandens;
  • Valgykite daržoves – vasaros metu rinkitės lapines daržoves, o žiemą – šaknines ir kopūstines;
  • Gerai sukramtykite maistą – įrodyta, kad ilgiau kramtant suvalgoma net penktadaliu mažiau maisto, tad suvartosite mažiau kalorijų;
  • Mažinkite suvartojamos mėsos ir pieno produktų kiekį. Į maisto racioną įtraukite sėklas ir nekepintus riešutus.

Odos šveitimas ir įvyniojimai

Įvyniojimai – vienas populiariausių ir veiksmingiausių kovos su celiulitų būdų, kuris yra pasirenkamas jau nuo seno. Prieš atliekant įvyniojimą, pirmiausia nušveiskite odą. Tam puikiai tiks medaus, kavos tirščių ir alyvuogių aliejaus mišinys. Odos šveitimas padės pagerinti kraujotaką, oda taps lygesnė ir švelnesnė. Apie kūno šveitimą esame rašę anksčiau: Pasidaryk pati: super paprasti kūno šveitikliai – 3 receptai

Antras žingsnis – odos įtrynimas. Štai – keletas veiksmingų receptų:

  • Garstyčių miltelius sumaišykite su medumi (2: 3 santykiu) ir įtrinkite odą;
  • Sutarkuokite pusę citrinos žievelę ir išspauskite jos sultis. Įmaišykite penkis šaukštelius medaus ir šiuo mišiniu ištepkite odą;
  • 70 gramų maltos kavos užpilkite karštu vandeniu. Palaukite, kol atvės, ir į košelę įlašinkite 1 lašų migdolų arba alyvuogių aliejaus;
  • Sutrinkite raudonąsias vynuoges ir tepkite ant odos. Tai jaunina ir regeneruoja odą.

Išteptas kūno vietas apvyniokite maistine plėvele, šiltai apsiklokite ir ramiai pagulėkite 45 minutes. Po to odą švariai nuplaukite ir nusausinkite.

Nebūtina išleisti daug pinigų, kad galėtumėte pasiekti geriausių rezultatų. Kova su celiulitų gali būti tikrai efektyvi, jei pakoreguosite mitybą, daugiau judėsite, ir kartą per savaitę atliksite odos įvyniojimą. Linkime kantrybės ir sėkmės!