Grožis

Pasidaryk pati: super paprasti kūno šveitikliai – 3 receptai

Tikrai nereikia apiplėšti banko, kad galėtum lepintis ir džiaugtis nuostabia oda. Įvairią kosmetiką galima paprasčiausiai pasigaminti namuose. O šiandien pakalbėsime apie kūno šveitiklius – kam jie reikalingi ir kaip juos pasigaminti namuose. Tai tikrai nebus sudėtinga!

Kūno šveitiklio pagrindinė funkcija – pašalinti senas odos ląsteles ir leisti kvėpuoti odai. Švari oda atrodo gražiau, ji dailesnė ir jaunesnė. Todėl kosmetologai rekomenduoja reguliariai naudoti kūno šveitiklius.

Kūno šveitiklių gaminimas paprastas, kadangi iš esmės reikia dviejų ingredientų: kažko aštresnio, kas padėtų nušveisti senas odos ląsteles ir kažko riebaus, kas padėtų paskleisti šveitiklį ir tuo pačiu drėkintų, gaivintų odą. Tokių pasirinkimų esama daugybė ir priklausomai nuo norų, kūno šveitiklį galima pasigaminti patį įvairiausią. Tačiau jei esi dar nepatyrusi šioje srityje ir nežinai visų medžiagų savybių, pradėsime nuo pačių paprasčiausių receptų, kurie yra itin lengvi, paprasti, tačiau efektyvūs.

Cinamono – kavos kūno šveitiklis

Antioksidantai kavos bei stimuliuojantis kofeino poveikis stangrina odą ir net padeda atsikratyti celiulito. Tuo tarpu cinamonas skatina kraujotaką ir stangrina odą.

Tau reikės sumaišyti šiuos ingredientus:

60 ml ištirpinto kokosų aliejaus (arba kito aliejaus, pavyzdžiui, alyvuogių, vynuogių kauliukų ar avokado aliejaus),
50 g šviežiai maltos kavos,
½ arbatinio šaukštelio cinamono.

Nusiprausk įprastai. Tuomet su kūno šveitikliu patrink rankas, pilvą, kojas ir veidą (saugok akis). Tuomet palik kelioms minutėms mišinį ant kūno ir leisk kavai, aliejui ir cinamonui atlikti savo darbą – sustangrinti odą. Galiausiai nuplauk šiltu vandeniu.

Citrinos, baziliko ir cukraus kūno šveitiklis

Pasilepinusi šiuo kūno šveitikliu, išeisi iš vonios prašviesėjusiomis akimis ir gera nuotaika. Citrina, kaip žinia, yra vitamino C šaltinis, ji taip pat sutraukia poras, išlygina odą. Medus drėkina odą, o taip pat turi antibakterinių savybių.

Tau reikės sumaišyti šiuos ingredientus:

pusės citrinos sulčių,
1 šaukšto smulkinto šviežaus baziliko,
100 g rudojo cukraus,
1 šaukšto medaus,
60 ml norimo aliejaus.

Nusiprausus, ištrink kūną šiuo kūno šveitikliu. Skirk ypatingą dėmesį rankoms, veidui, kojoms ir alkūnėms. Tuomet nusiprausk šiltu vandeniu. Puikus energijos užtaisas!

Levandų druskos šveitiklis

Druska ir levandos – ypatingas derinys norinčioms atsipalaiduoti. Levandos turi puikių antibakterinių savybių, tad vos keli lašai drėkina ir dezinfekuoja odą. Kvapus kūno šveitiklis taip pat veikia kaip aromaterapija – kvapai atpalaiduoja ir suaktyvina visus kūno pojūčius.

Tau reikės sumaišyti šiuos ingredientus:

60 ml norimo aliejaus,
50 g rupios jūros druskos,
1 šaukšto džiovintos levandos,
10 lašų levandų aliejaus.

Švelniais, bet tvirtais judesiais trink mišinį į odą bent 2-3 minutes, šveis sukamaisiais judėsiais. Įtrynus palik mišinį ant odos dar kelias minutes, tuomet nuplauk šiltu vandeniu. Šis kūno šveitiklis toks švelnus ir atpalaiduojantis, jog gali drąsiai jį naudoti net prieš pat miegą.

SVARBU!

Receptuose nurodytos ingredientų  proporcijos yra apytikslės. Jas galima koreguoti, kad gautumėte norimos konsistencijos kūno šveitiklį.

Kūno šveitiklius rekomenduojama naudoti ne daugiau kaip du kartus per savaitę. Naudojant dažniau, oda gali sudirgti, prasideda alerginės reakcijos.