Grožis

Pirmas vizitas pas odontologą: kada jį planuoti?

Labai dažnai tėveliai savo mažylį į odontologijos kliniką atveda tuomet, kai atsiranda problema. Visgi, įsitikinimas, kad pieninių dantukų nebūtina gydyti, nes jie vis tiek iškris, yra klaidingas. Stomatologijos klinika Vilniuje teigia, kad Lietuvoje beveik kiekvienas trimetis turi bent vieną sudegusį dantuką, todėl ankstyva burnos ertmės patikra yra geriausia kontrolė užkirsti kelią įvairioms dantų ligoms ir ėduonies atsiradimui.

Kava planuoti pirmąjį vizitą pas odontologą?

Stomatologijos klinika Vilniuje tėveliams primena, kad dantys būtų sveiki ir gražūs nepakanka vaikui neleisti piktnaudžiauti saldumynais ar kitais gardėsiais, kuriuose gausu cukraus ar fruktozės. Pirmasis vaiko išsikalęs dantukas signalizuoja, kad laikas planuoti kelionę pas odontologą.  Pirmojo vizito metu specialistas apžiūrės vaiko burnos ertmę, patars, kaip tinkamai mažylį maitinti, kad dantys būtų tvirti ir sveiki, paklaus mamos apie jos dantų būklę, kokiomis ligomis jis sirgo nėštumo metu bei kokiomis ligomis sirgo vaikas. Visa ši informacija odontologui padeda nustatyti galimą riziką kariesui ir kokių būtinųjų priemonių reikia imtis, kad šio dantų priešo pavyktų išvengti.

Tėvų vaidmens svarba

Odontologijos klinika Vilniuje teigia, kad net ir vieną dantuką būtina prižiūrėti, nes taip išugdomas ne tik vaiko įprotis valytis dantis, bet it užtikrinama danties sveikata. Šiandien vaistinėse ar odontologijos kabinetuose galima įsigyti dantų šepetėlių, skirtų vienam dantukui. Paprastai jie būna labai žaismingi, spalvingi, kai kurie turi smėlio laikrodukus, kurie rodo, kiek laiko reikia valyti dantis. Tokie dantų šepetėliai labai patinka vaikams, todėl dantų valymo procesas jiems kelia susidomėjimą. Be to, svarbu atminti, kad mažyliui tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas suaugusiems skirtos dantų pastos, yra daugybė dantų pastų, skirtų konkretaus amžiaus vaikų grupėms, jas ir reiktų rinktis.  Visgi, svarbiausia, kad tėveliai suprastų, kad vaikas iki 7 metų pats negali tinkamai išsivalyti dantų, todėl šį procesą būtina kontroliuoti, stebėti, patarti ir padėti vaikui.

Galiausiai reikia atminti, kad reguliarūs vizitai pas odontologą leis pasirūpinti tinkama vaiko dantų sveikata ir užkirsti kelią pavojingoms dantų ligoms. Taigi, nelaukite kol atžala pradės skųstis, kad suskaudo dantuką.