Daugelis moterų savo kasdienybės išties neįsivaizduoja be dekoratyvinės kosmetikos, o rytinis makiažas yra neatsiejama geros dienos pradžia. Deja, profesionalūs visažistai pastebi, kad dailiosios lyties atstovės yra linkusios susižavėti garsiais gamintojų vadais, patraukliomis reklamomis ar net buteliukų dizainu, tačiau pamiršta pagalvoti apie dekoratyvinės kosmetikos ingredientus ir kam vienas ar kitas produktas yra skirtas. Dekoratyvinę kosmetiką reiktų rinktis ne tik pagal idealiai tinkantį makiažo pagrindo atspalvį ar skaistalų spalvas, bet ir pagal odos tipą, jos problemas ir kitas ypatybes.
Dekoratyvinė kosmetika yra skirstoma į keturias kategorijas:
Liukso klasės. Šios klasės kosmetika dažniausiai išsiskiria savo patraukliu įpakavimu, dailiais buteliukais, patogiais dozatoriais, nosį glostančiais kvapais ir aksominiu švelnumu. Šią kosmetiką ženklina tik garsūs ir visam pasauliui žinomų gamintojų vardai, pavyzdžiui, „Dior“, „Chanel“, „Sensai“ ir pan. Tiesa, liukso klasės kosmetikos kaina prasideda maždaug nuo 60 eurų ir jos galima rasti tik specializuotose parduotuvėse.
Aukštosios klasės kosmetika pasižymi paprastumu, buteliukai dažniausiai būna plastikiniai, todėl ir produkcijos kaina yra įkandama didesnei moterų auditorijai. Šios kosmetikos galima rasti praktiškai bet kokioje kosmetikos parduotuvėje ar net prekybos centų lentynose. Geriausiai žinomi aukštosios klasės kosmetikos gamintojų vardai „Max Factor“, „Inglot“, „ArtDeco“ ir pan.
Vidutinės klasės kosmetika paprastai slepiasi žemiausiose parduotuvių lentynose, o jų gamintojų vardai nieko nesako arba yra nežinomi. Tokia kosmetika negali pasigirti nei patraukliu įpakavimu ar maloniu kvapu, todėl jos kaina būna apie 8 eurus.
Profesionalią kosmetiką. Šios kosmetikos galima rasti tik specializuotose parduotuvėse, paprastai ji parduodama dideliais kiekiais visiškai neišvaizdžiose pakuotėse, jos kvapas irgi nėra pats maloniausias, dažnais atvejais šiek tiek primena vaistus. Kita vertus, šios kosmetikos tikslas nėra lepinti kvapais ar malonia tekstūra, jos tikslas – net probleminei odai suteikti sveiko spindesio.
Kokia kosmetiką rinktis?
Kai jau žinote dekoratyvinės kosmetikos klases ar kategorijas, tikriausiai pagalvojote, kad profesionali ir liuko klasės kosmetika yra pati geriausia. Ir iš dalies esate teisi, tačiau vertėtų atminti kelis dalykus, prieš perkant naują dekoratyvinę kosmetiką.
Visų pirma, profesionali kosmetika yra labai sunki, sudėtyje turi sunkių pigmentų, todėl kiekvieną dieną naudoti būtent šią kosmetiką išties nerekomenduojama, nes anksčiau ar vėliau ji užkims, išsausins ir nuvargins odą. Išimtis gali būti taikoma tik profesionaliai kosmetikai, kuri yra sukurta vandens pagrindu, taip pat galima naudoti profesionalams skirtus lūpdažius, blakstienų tušą, skystus akių pravedimus ir antakių šešėlius. Visa kita palikite ypatingai progai.
Liukso klasės kosmetika itin kokybiška, tačiau gąsdina savo kaina, aukštosios klasės kosmetika pati populiariausia lietuvaičių tarpe, tačiau reikia atminti, kad jokia kasdieninė kosmetika, nepriklausomai nuo jos kainos ir gamintojo, neišgydys odos ligų ir net idealiai neužmaskuos visų defektų, todėl pirmiausia vertėtų užsukti pas dermatologą ar profesionalų kosmetologą ir tik tada į dekoratyvinės kosmetikos parduotuvę.