Konservatyvūs lietuviai vis dar labiausiai mėgsta praktiškus baldus, tačiau jau nebebijo ryškesnių spalvų ir įdomių interjero akcentų, daugiau eksperimentuoja, dažniau keičia baldus. Tai pastebi baldų gamintojai, tiekėjai ir su užsakovais dirbantys interjero dizaineriai. Vis dėlto, specialistai neskubina aklai vaikytis madų ir pataria, kaip naujoves suderinti su šeimininkų namų aplinka bei pamėgtu gyvenimo būdu.
Taisyklių nebėra, į priekį veržiasi patogumas
„Pasaulinėse interjero parodose svarbiausia mada tampa ne tradicinis spalvų derinimas, galima-negalima, konservatyvu-inovatyvu, bet patogumas ir emocija, kurią sukelia skoningai ir jaukiai sukurta namų aplinka. Modernumas jau nieko nebestebina, o svarbiausiu tampa namuose sukuriamas jaukumas ir saugumas. Panašu, kad gyventojai vis daugiau dėmesio skiria sau, poilsiui namuose, labiau brangina laiką ir grįžę namo nori patogiai atsipalaiduoti. Tai patvirtina ir klientų pasirinkimas – tarp populiariausių baldų vyrauja sofos ir minkšti kampai su patalynės dėžėmis bei miegamosiomis vietomis“, – pastebi Gintaras Dirkstys, bendrovės „Gintaro baldai“ direktorius.
Pasak dizainerio Aleksandro Pogrebnojaus, lietuvio baldų pasirinkimą lemia ir kintantis būsto išplanavimas: baldai linksta į elegantišką minimalizmą, namuose įrengiami mažesni miegamieji, kad daugiau erdvės liktų svetainei, o daiktų išdėstymas – kompaktiškesnis. „Interjero ateitis – transformuojami baldai, kuriuos lengva pasukti, patraukti, pritaikyti skirtingai veiklai. Svarbiausia, kad baldai būtų įdomūs, išsiskirtų ir patiktų pačiam šeimininkui“, – mano A. Pogrebnojus, kurio vienas naujesnių pasiūlymų namų interjerui – jo kurta originali sofa „Romeo&Juliet“.
Nebebijo ryškių spalvų
Spalvų paletė – vienas didžiausių pokyčių šiuolaikiniuose lietuvių namuose, lyginant su praėjusiu dešimtmečiu. Nors tarp parduodamų baldų vyrauja kuklesni pilki ir rudi atspalviai, tačiau, kaip pastebi G. Dirkstys, auga ir ryškesnių audinių paklausa – pirkėjai drąsiau renkasi raudonos, žalios, geltonos spalvų baldus.
„Šiuo metu lietuviai po truputį mokosi atsisakyti taip įsišaknijusios baltos spalvos baimės. Pagrindiniai stiliai, kuriuos renkasi klientai – skandinaviškas bei industrinis. Vyrauja prigesintos, maišytos spalvos: šparagų žalia, garstyčių geltona, melsvai pilka, rausvai pilka, madingi raštai – dryžiai, taškučiai, zigzagai“, – vardija interjero dizainerė Alina Stepanenko.
Vis dėlto, svarbiausias kriterijus projektuojant interjerą turėtų būti ne naujausios mados, o tai, kas miela namų gyventojams. Pasak A. Pogrebnojaus, kiekvienas žmogus turi skirtingus namus, o dabar, kai dauguma renkasi minimalistinius interjerus, baldai įveda spalvą ir suteikia charakterį. Dizaineris pataria nepersistengti ir neapsikrauti baldais, rinktis vieną ar kelis išsiskiriančius akcentus, tačiau drąsiau eksperimentuoti galima svetainėje ir bendrose erdvėse, o miegamasis turėtų būti ramesnis.
„Taisyklė paprasta: kuo ryškesnė ir atviresnė objekto spalva, tuo mažesnis tas objektas turi būti. Jeigu pasirenkamas baldas yra atviros ryškios spalvos, tuomet jis toje patalpoje turėtų būti tik vienas ir tai neturi būti pats didžiausias objektas kambaryje“, – antrina A. Stepanenko.
Svarbiausia – baldo ilgalaikiškumas
Besikeičiantys klientų poreikiai lemia ir jų suvokimą apie baldo kokybę. Svarbiausias klientams savybes atskleidė „Gintaro baldų“ užsakymu atlikta rinkos tyrimų bendrovės „Iconus“ gyventojų apklausa. Respondentai prie svarbiausių kokybės bruožų vis dar priskiria susijusius su baldo ilgalaikiškumu: lengvai valomas audinys, stiprus ir tvirtas korpusas, guma padengtos baldo kojelės, nebraižančios grindų. Prie kokybiškų baldo savybių pirkėjai taip pat priskyrė audinio natūralumą, baldo patogumą, minkštumą, palankiai vertino Lietuvoje sukurtus gaminius.
UAB „Gintaro baldai“ – vienas didžiausių baldų gamintojų Lietuvoje. Įmonė veikia 13 metų, per metus pagamina daugiau nei 30.000 minkštų baldų (sofų, minkštų kampų, fotelių, pufų), turi platų baldų salonų tinklą, vien didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Panevėžyje – sudarantį daugiau nei 12.000 kv. m ekspozicijos.