Buitis

Kaip atsikratyti prasto kvapo šaldytuve?

Nusipirkę naują šaldytuvą, privalote jį tinkamai prižiūrėti, t. y. reguliariai valyti. Deja, daugelis žmonių šaldytuvo priežiūra nesirūpina, todėl po kurio laiko pradeda justi nemalonų kvapą. Iš tiesų pakanka vieną kartą užmiršti greitai gendantį maisto produktą ir prastas kvapas, atrodo, įsigeria į visas šaldytuvo sienas. Jei taip nutiko ir jums, nieko nelaukdami privalote imtis atitinkamų priemonių, kadangi vėliau nepageidaujamą aromatą pašalinti bus kur kas sunkiau.

Siekdami išvengti minėtų problemų ateityje, šaldytuvą turėtumėte reguliariai valyti. Specialistai rekomenduoja tai daryti kas kelis mėnesius. Jei šaldytuvas yra tinkamai prižiūrimas, užteks jį nušluostyti minkštu audiniu, kuris buvo pamirkytas vandens ir indų ploviklio mišinyje. Tačiau jei ir išvalius jaučiamas nemalonus kvapas, teks imtis papildomų priemonių. Štai keletas idėjų:

  • Jei šaldytuvą išvalėte, tačiau vis tiek jaučiate nemalonų kvapą, pabandykite jį išvalyti dar kartą, naudodami actą – jis puikiai sugeria kvapus. Tiesiog suvilgykite šluostę acte, išvalykite ir dar kartą išvalykite su švariu vandeniu.
  • Jei neturite laiko šaldytuvo valymui, tuščiame šaldytuve galite palikti stiklinę acto. Taip pat sėkmingai panaudoti galite ir stiklinę ištirpdytos sodos. Stiklinę reikėtų palaikyti bent kelias valandas.
  • Nemalonius kvapus sėkmingai pašalins ir aktyvioji anglis – jums tereikia sutrupinti didesnį kiekį tablečių (vidutiniškai naudojama 10 tablečių) ir pusdieniui palikti jas šaldytuve.
  • Nepageidaujamus kvapus sugers ir juoda duona. Iš tiesų šaldytuve visuomet galite laikyti porą riekelių duonos ir išvengti nemalonių kvapų ateityje.
  • Kava taip pat padeda sugerti ir pašalinti nemalonius kvapus, tereikia poros šaukštų maltos kavos lėkštutėje ir palikti šaldytuve porai dienų.

Jei nepasitikite tradicinėmis priemonėmis, visuomet galite įsigyti prekybos centruose siūlomos produkcijos – šiandien galite rinktis iš plačios valymo priemonių pasiūlos.

Nepamirškite, kad nemalonių kvapų išvengsite, jei visus maisto produktus laikysite tinkamai, pvz., pradarytą pieno pakuotę užspauskite segtuku, sūrį laikykite hermetiškame indelyje, daržoves ir vaisius – specialiai jiems skirtuose stalčiuose, esančiuose po stiklu. Šaldytuve nelaikykite pasenusių maisto produktų, išimkite pūti pradėjusias daržoves. Be to, įsitikinkite, kad šaldytuvas nėra pernelyg prigrūstas. Maisto produktai privalo turėti šiek tiek erdvės – tai padės užtikrinti tinkamą oro cirkuliaciją.