Grožis

Odos priežiūros niuansai: nuo jos būklės iki skirtingų poreikių

Lygi, skaisti, švelni oda neabejotinai džiugina ir suteikia pasitikėjimo. Suprantama, kad spindinčia, jaunatviškos išvaizdos oda  norėtumėme džiaugtis visi. Tačiau tikrai ne visiems tai pavyksta. Tad kur slypi paslaptis?

Tiesa tokia, kad paslapties nelabai ir yra. Dažnu atveju odos grožis yra tinkamos jos priežiūros rezultatas. O priežiūra yra tiek vidinė – kokybiškas miegas, pilnavertė mityba, grynas oras, sportas, streso vengimas, pakankamas vandens kiekis, tiek išorinė, apimanti tinkamą kosmetikos priemonių vartojimą. Taigi, apžvelkime pastarąjį.

 Svarbiausia – atsižvelgti į odos būklę ir poreikius

Tinkama išorinė odos priežiūra – jokia magija, tačiau labai svarbu atsižvelgti į tai, ko odai reikia konkrečiu atveju. Tad pradėkime nuo odos tipo ir būklės analizės.

Odos tipas gali būti normalus, riebus, sausas, mišrus ar jautrus. Sausa oda yra plona, gali būti šiurkšti, šerpetojanti, ją gali tempti, perštėti. Riebi oda dažnai blizga, jai būdingos išsiplėtusios poros ir spuogai. Jautri oda yra „kaprizinga“, ji stipriai reaguoja į aplinkos veiksnius ir kosmetikos priemones, gali rausti, niežėti ir kelti kitokius nemalonius pojūčius. Normali oda nėra nei per sausa, nei per riebi. Šio tipo odai  nebūdingas tempimo jausmas, sudirgimas ir ji neblizga. Na, o mišri oda, kaip jau byloja pats pavadinimas, yra kombinuoto tipo: T zona yra riebesnė, o likusi veido oda –  sausa arba normali.

Odos tipas yra nulemtas genetiškai, o štai jos būklė – kintanti. Dehidratuota, papilkėjusi oda, staiga atsiradę bėrimai – visa tai yra odos būklė, signalizuojanti, kad ja būtina pasirūpinti. Dehidratuota gali būti ir mišri, ir riebi oda, todėl labai svarbu atskirti, ar oda yra sausa, ar dehidratuota.

Tačiau, kaip tą padaryti? Atkreipkite dėmesį į konkrečius požymius. Tiek sausa, tiek dehidratuota oda gali atrodyti papilkėjusi, praradusi spindesį, būti jautri, pleiskanojanti ar paraudusi, ją gali perštėti, niežėti. Tačiau jei oda yra sauso tipo, ji bus plona, tolygi, nesimatys porų. Tuo tarpu dehidratuotos odos atveju oda yra storesnė, aiškiai matyti poros. Vienas aiškiausių požymių, signalizuojančių, kad oda yra dehidratuota – sunku suprasti, ar ji riebaluojasi, ar sausėja, –  atrodo, kad ji vienu metu yra ir sausa, ir riebi. Ypač dažnai nuo dehidratacijoskenčia mišri oda. Taip yra dėl to, kad labai sudėtinga išlaikyti balansą tarp skirtingų veido odos sričių ir jų poreikių.

Kaip rūpintis dėmesio reikalaujančia oda?

Džiugu tai, kad dehidratuotos odos būklę galima netgi pakankamai greitai atstatyti – tereikia pakoreguoti jos priežiūrą. Visų pirma reikėtų vengti prausti veidą karštu vandeniu, naudoti šiurkščius šveitiklius su grūdeliais ir intensyviai trinti veidą rankšluosčiu.

Kitas žingsnis – odos hidrolipidinio barjero atstatymas ir stiprinimas. Į veido odos priežiūros rutiną būtinai įtraukite toniką. Dehidratuotai odai, kaip jau tikriausiai aišku, labai svarbus intensyvus drėkinimas, todėl pasirinkite veiksmingai drėkinančius ir raminančius serumą bei kremą. Nakčiai odą palepinkite naktine kauke. Rinkitės priemones kurių sudėtyje yra tokių sudedamųjų dalių kaip keramidai, pantenolis, azijinė centelė, sraigių ekstraktas. Šiomis dienomis tokių priemonių pasirinkimas išties platus, ypač gausu puikių turtingos sudėties korėjietiškų priemonių, pavyzdžiui, Cosrx.

Tokias aktyvias priemones kaip stiprios rūgštys ar retinolis naudokite atsargiai ir saikingai, o dienos metu jokiu būdu nepamirškite apsauginės priemonės su SPF.

Žinoma, savo oda rūpinkitės nuolatos ir nuosekliai, o pasirinktas priemones naudokite taip, kaip nurodo gamintojas. Tuomet jūsų oda tikrai jums padėkos – taps lygi, skaisti, elastinga ir švytinti.