Grožis,  Poroms

5 receptai pažaboti knarkimo siaubūną

Pamiršote, ką reiškia gilus miegas bei kokybiškas poilsis naktį? Randate kalną priežasčių, dėl kurių negalite praleisti nakties pas šeimos draugus? Priežastis – jūsų gyvenimo vyras, naktimis parodantis kitą savo pusę – užkietėjusio knarkiko. Knarkimas – problema, aktualesnė vyrų tarpe (tai sąlygoja vyriškasis hormonas testosteronas bei pastarųjų kvėpavimo takų sandaros ypatybės), tačiau neaplenkianti ir dailiosios lyties atstovių (tik mes vengiame apie tai kalbėti, o vyrai, būdami džentelmenais, neretai šį faktą nutyli). Ši naktinė „muzika“ ne tik trukdo partnerio poilsiui (tyrimais įrodyta, jog greta nuolat knarkiančio vyro būnanti moteris rizikuoja savo gyvenimą sutrumpinti net 15 metų), bet taip pat gali signalizuoti apie pavojingesnius sveikatos sutrikimus, tad visų pirma patariama išsiaiškinti knarkimą skatinančias priežastis, o vėliau – pasinaudoti tam tikromis gudrybėmis, padedančios prisukti ar visiškai išjungti knarkimo garsą.

Primygtinai skatinkite atsikratyti ydingo gyvenimo būdo. Antsvoris, alkoholis ir cigaretės – ydinga trejybė, padidinanti knarkimo riziką: alkoholis atpalaiduoja raumenų tonusą, antsvoris siaurina kvėpavimo takus, o nikotinas skatina gerklės uždegimą. Atsikračius šių žalingų įpročių, galima ne tik atsikratyti knarkimo, bet ir visapusiškai pagerinti gyvenimo kokybę.

Treniruokite burną. Kuo tvirtesni aplink kvėpavimo takus esantys raumenys, tuo didesnė ramios nakties tikimybė. Tikėtina, jog atlikdami vadinamąją burnos aerobiką, užkrėsite gera nuotaika ne tik save, bet ir aplinkinius (jei varžotės – užsibarikaduokite vonios kambaryje). Rekomenduojami pratimai:

  • iškiškite liežuvį iki galo ir įtemptą palaikykite 10 sekundžių, po to atpalaiduokite (10 kartojimų);
  • bandykite liežuviu paliesti smakrą (10 kartų);
  • iškištu liežuviu lieskite nosies galiuką (10 kartų);
  • plačiai nusišypsokite (dar geriau – jei šypsena nuoširdi) ir tokią mimiką užfiksuokite 10 sekundžių (kuo daugiau pakartojimų per dieną);
  • dainavimas – dar vienas efektyvus pratimas. 20 sekundžių kuo garsiau bei greičiau dainuokite „la-la-la” arba…užsirašykite į chorą.

Pasigaminkite specialiai miegui skirtus drabužius. Tikriausiai žinote, jog knarkimą reguliuoti galima parinkus tinkamą miego pozą: gulėjimas ant nugaros draudžiamas, gulėjimui ant šono – žalia šviesa. Prie naktinių marškinių prisiūkite kišenę, o į šią įdėkite teniso kamuoliuką: vos tik mėginsite įsitaisyti ant nugaros, minėtas svetimkūnis jus grąžins į reikiamą padėtį.

Palaikykite nuolatinę švarą miegamajame. Patalpoje esantys alergenai (dulkės, plaukeliai ir kiti nešvarumai) gali užkimšti nosį – tai taip pat turi įtakos knarkimui. Reguliariai skalbkite pagalves ir kartkartėmis šias pakeiskite naujomis, nuolat siurbkite ir plaukite grindis.

Gerkite pakankamai vandens. Skysčių trūkumas skatina minkštojo gomurio bei nosies išskyrų sutirštėjimą bei gleivėtumą. Knarkimo gydymas – dar viena paskata per parą išgerti rekomenduojamą kiekį vandens. Norėdami sumažinti gleives, galite išbandyti ir šį liaudišką receptą: smulkintuvu sutrinkite 2 morkas, 2 obuolius, gabalėlį imbiero šaknies ir 1/4 citrinos. Gurkšnodami šį kokteilį 2-3 kartus per dieną, ne tik mažinsite knarkimą, bet ir mažinsite kūno formas.