Grožis

Makiažas brandaus amžiaus moteriai: viskas nuo A iki Z

Kiekviena moteris, nepriklausomai nuo jos amžiaus, gyvenimo būdo ar pomėgių, nori būti graži, tačiau laikas yra negailestingas. Bėgantys metai atsispindi mūsų veiduose: oda praranda elastingumą, atsiranda raudonis, pigmentinės dėmės ir nepatrauklūs ratilai po akimis. Visgi, šiuolaikinė kosmetika leidžia šiuos trūkumus šiek tiek paslėpti ir paryškinti gražiausius jūsų bruožus.

1 žingsnis: makiažo bazė. Makiažo bazės tikslas – paruošti veido odą makiažui: sudrėkinti odą, paslėpti raudonį, pigmentines dėmes, užpildyti raukšleles. Makiažo bazės pasirinkimas priklauso nuo jūsų odos. Atminkite, kad nepriklausomai nuo kosmetikos gamintojo, visos makiažo bazių pakuotės yra žymimos vienodomis skiriamosiomis spalvomis ir atlieka tokias pat funkcijas.  Žalia makiažo bazė – maskuoja raudonį, išsiplėtusius kapiliarus, tamsiai pilka makiažo bazė – idealus pasirinkimas riebiai odai, šviesiai pilka makiažo bazė – drėkina odą, užpildo raukšleles, efektyviai maskuoja odos trūkumus, balta ir rožinės makiažo bazė – neutrali, intensyviai drėkina odą, tačiau jų nerekomenduojama rinktis vyresnio amžiaus moterims, kurių odą tenka maskuoti šiek tiek intensyviau. Taigi, kai makiažo bazė pasirinkta, ja nestoru sluoksniu padenkite visą veidą, išskyrus akių vokus. Tolygiai padengti bazę padės sintetinis plokščias makiažo teptukas.

2 žingsnis: korektorius. Korektoriaus spalva turėtų būti 2 kartus šviesesnė už odos atspalvį, korektoriumi nestoru sluoksniu patepkite visas veido vietas, kurios yra papilkėjusios, paraudonavusios ar įdubusios: paakius, akių išorinį ir vidinį kamputį, akies voką, raukšleles ties lūpomis, nosimi. Esant reikalui, galima padengti ir kaktos raukšles. Korektorių reikia tepti itin plonu sluoksniu, nes jis gali pradėti banguotis. Jei korektoriaus dailiai nepavyksta užtepti makiažo teptuku, į pagalbą pasitelkite kempinėlę ar viską paskirstykite pirštų galiukais.

3 žingsnis: makiažo pagrindas ir biri pudra. Sunkūs, klampūs makiažo pagrindai ir brandi oda yra du nesuderinami dalykai. Toks makiažo pagrindas tiesiog subėgs į raukšleles ir pridės kelis papildomus metelius. Idealiausias pasirinkimas – itin lengvos tekstūros arba vandens pagrindo makiažo pagrindas. Atminkite, kad kartais mažiau yra daugiau. Makiažo pagrindo spalva pasirinkti išties nėra sudėtinga: pasirinktą makiažo pagrindą teptuku, kempinėle ar pirštais perbraukite nuo skruosto iki kaklo, jei makiažo pagrindo spalva skiriasi nuo kaklo spalvos, jis per tamsus arba per šviesus.  Pasirinkus makiažo pagrindą, jį tolygiai paskirstykite ant veido, kaklo ir iškirptės zonos. Jei paskirsčius makiažo pagrindą matote, kad pajuodavę paakiai, raudonis ant veido dar matosi, nebijokite papildomai panaudoti korektoriaus. Kai trūkumai užmaskuoti, galima naudoti birią pudrą ir tik birią. Kompaktinė supresuota pudra yra sunki ir ne visada tolygiai pasiskirsto. Dengiant veidą pudra, ypatingai daug dėmesio reikia skirti akių sričiai, pasirūpinkite, kad akys ir vokai būtų idealiai patepti pudra, tai bus idealus pagrindas akių šešėliams.

4 žingsnis: akių šešėliai ir pravedimai. Brandesnio amžiaus moteriai idealiai tinka satininiai šešėliai, neblogai atrodo ir matiniai, tačiau jokiu būdu nesirinkite perlamutrinių akių šešėlių, blizgalus palikite paauglėms. Akių šešėliai turi padidinti jūsų akis ir paslėpti trūkumus, todėl, jei akies vokas šiek tiek užkritęs, tepkite jį tamsesne spalva, jei norisi akis patolinta viena nuo kitos – vidinius akių kampučius patepkite šviesesne spalva. Atminkite – šviesios spalvos didina ir tarsi ištraukia jūsų bruožus, o tamsios – slepia tai, ko nenorite matyti. Be to, akių šešėlius visada tepkite šiek tiek link smilkinio, tokiu būdu patempsite akis šiek tiek į viršų. Tuo tarpu, pravedimą brandžiai moteriai galima daryti tik tuo atveju, jei jūsų akys „atviros“, priešingu atveju pravedimas gali atsispausti ant viršutinio voko.

5 žingsnis: antakiai. Dažant antakius egzistuoja dvi labai paprastos taisyklės. Visų pirma, jei esate tamsiaplaukė, antakiai turi atitikti jūsų plaukų spalvą arba būti vienu tonu šviesesni, o jei esate šviesiaplaukė, antakiai turi būti dviem tonais tamsesni už plaukus. Visų antra, dažydama antakius, niekada jų „nenutempkite“ į apačią, tai jus sendins. Antakio linija geriausia šiek tiek pravesti link smilkinio.

6 žingsnis: veido modeliavimas. Veido modeliavimui reikia tamsios iš šviesios pudros. Tamsia pudra tepkite tas vietas, kurias norite šiek tiek pamažinti, o šviesiomis – padidinti.  Atminkite, kad pudrą būtina labai gerai išretušuoti, nes kitaip atrodysite labai dirbtinai. Be to, modeliuodama skruostikaulius, pudra tepkite horizontaliai, o ne vertikaliai.

7 žingsnis: lūpos. Brandesnio amžiaus moteriai lūpų pieštukas yra būtinas, jis neleidžia lūpdažiui subėgti į raukšleles. Dailiai atveskite lūpas pieštuku ir jų vidų užpildykite pasirinktu lūpdažiu. Visgi, jei norite kad lūpos ilgai išliktų sodrios, servetėlę „nusausinkite“ lūpdažį ir užtepkite antrą sluoksnį lūpdažio.

8 Žingsnis: skaitalai. Su skaistalais viskas labai paprasta – nusišypsokite ir skruostų obuoliukus švelniai paryškinkite skaistalais.

Makiažo tikslas – paslėpti trūkumus ir išryškinti privalumus, tačiau radikalių stebuklų jis nedaro, todėl būtina pamilti save iš naujo su visais privalumais ir trūkumais.