Magnio stokos temai vis iškylant į viešumą dauguma turi vienintelį klausimą – kaip maitintis, kad magnio netrūktų? Ir nors yra svarbu stengtis į savo mitybą įtraukti kuo daugiau magniu praturtintų produktų, tačiau derėtų omenyje turėti ir tai, kad iš maisto pasisavinamų mineralinių medžiagų kiekis pastarąjį šimtmetį smarkiai krito. Šis faktorius kartu su netinkamo maisto pasirinkimu gali net ir patyrusiems mitybos specialistams iškelti galvosūkį, kaip derinti mitybą, norint gauti papildomą magnio kiekį vien tik iš maisto.
Tačiau net ir esant ne itin džiugioms pasaulinės maisto pramonės tendencijoms, vis dar yra nemažai maisto produktų, kurie yra puikūs magnio šaltiniai. Keletas iš jų:
Nesaldintos kakavos milteliai – 10 gramų kakavos yra net 52 miligramai magnio, o tai sudaro 14% reikalingos paros normos.
Pilno grūdo pusryčių dribsniai – 28-iuose gramuose dribsnių yra 78 miligramai magnio (19% paros normos).
Migdolai – 28 gramuose yra net 75 miligramai magnio (19% paros normos).
Moliūgų sėklos bei anakardžių riešutai – 28 gramuose yra 73 miligramai magnio (18% paros normos
Žemės riešutai – 32 gramuose yra 49 miligramai magnio (12% paros normos). Džiugi žinia mėgstantiems vartoti žemės riešutų sviestą – 32 gramuose šio gaminio yra lygiai toks pat kiekis magnio.
Skumbrė – 85 gramuose žuvies yra net 83 miligramai magnio (21% paros normos).
Virti špinatai – 90 gramų špinatų yra 78miligramai magnio, o tai sudaro 21% paros normos. Tuo tarpu 1 puodelis šviežių špinatų sudarys vos 6% visos reikiamos paros normos.
Espresso kava – 60 gramų kavos – net 48 miligramai (12% paros normos) magnio!
Be šių produktų į savo racioną verta įtraukti ir kynvą, sojų pupeles, grikius, artišokus, avokadus bei tofu. Tačiau įsigyjant maisto produktus prekybos centruose tikrai sunku įvertinti tikrąją jų maistinę vertę. Dėl to vertėtų lankytis ūkininkų turgeliuose ar rinktis tuos produktus, kurie yra organiški. Mat pramoninių trąšų vartojimas mineralinių medžiagų kiekį net ir neapdorotuose produktuose sumažina daugiau nei 80%. Tiems, kurie neturi laiko ar noro atidžiai rinktis vartojamus maisto produktus, rekomenduojamo tiesiog vartoti kuo daugiau žalių lapinių daržovių, turinčių savyje daugiau chlorofilo. Taip yra todėl, nes augalo ląstelių pagrindą sudaro būtent magnis, kai tuo tarpu žmogaus organizmo ląstelių pagrindas yra geležis.
Bet kuriuo atveju užtikrinti šimtaprocentinį magnio pasisavinimą iš maisto yra kone neįmanoma, dėl to bene 90% visų žmonių turi magnio trūkumo problemą. Vieni jos nesprendžia išvis (o tai laikui bėgant pasireiškia įvairiais sveikatos sutrikimais), o kiti griebiasi magnio papildų, parduodamų tablečių pavidalu. Pasak UAB Gera Karma ekspertų, renkantis maisto papildus svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip organizmas geba iš jų pasisavinti reikiamas mineralines medžiagas. Štai magnio pasisavinimas vartojant papildus per virškinamąjį traktą siekia vos nuo 20 iki 50 procentų, o tai reiškia, kad daugiau nei pusė papildomai suvartojamo magnio nueina perniek. Kur kas geresnį pasisavinimo rodiklį demonstruoja transderminis magnis (per oda pasisavinamas). GERA KARMA™ Magnio aliejus Zechstein Inside®, kurio galima įsigyti elektroninėje parduotuvėje www.gerakarma.com, neapkrauna virškinamojo trakto bei inkstų, o taip pat leidžia organizmui jo absorbuoti tiek, kiek yra reikalinga. Negana to, per odą magnis pasisavinamas kur kas greičiau nei vartojant tabletes, todėl gali būti efektyvus problemos sprendimas iškilus aiškiai jaučiamiems magnio trūkumo simptomams. Šio tipo magnis itin naudingas ir nėščiosioms – jis padeda užtikrinti reikiamą magnio kiekį organizme, o tai gelbsti ne tik nuo rytinio pykinimo ar raumenų spazmų, bet ir padeda vaisiui gauti reikiamas maisto medžiagas. Taigi – magnio aliejaus nauda yra tiesiog neginčijama.
Dažnai kalbama apie tai, kad magnis yra be galo naudingas, tačiau neretai sunku rasti informacijos, kodėl magnis išvis yra toks svarbus žmogaus organizmui. Būtent magnio trūkumas gali sukelti hormonų pusiausvyros sutrikimus, širdies ligas, 2 tipo diabetą, osteoporozę, viduriavimą, įtampos sukeliamus galvos skausmus, migreną, nerimą, depresiją, chronišką pykinimą. Svarbu laiku atpažinti organizmo siunčiamus signalus, nurodančius magnio stoką, ir į juos operatyviai reaguoti, kol vos juntami simptomai neišsivystė į kur kas rimtesnes sveikatos bėdas. Gera Karma atstovai pataria užtikrinti ne tik pilnavertę, magniu praturtintą mitybą bei magnio papildų (tokių, kaip magnio aliejus) vartojimą, tačiau ir vengti magnio trūkumą sukeliančių veiksnių. Mat magnio trūkumą dažniausiai sukelia pernelyg didelis alkoholio ar cukraus vartojimas, antibiotikų ir diuretikų vartojimas. Taip pat papildomais magnio šaltiniais pasirūpinti reikėtų ir tiems, kurie aktyviai sportuoja, kadangi neužtikrinant reikiamo magnio kiekio organizme, suprastėja raumenų augimo ir regeneracijos procesai.