Buitis,  Žiemos šventės

Žaislai, kurių geriau nerasti po eglute

Nenumaldomai artėjančios gražiausios žiemos šventės džiugina vaikus ir kelia šiokį tokį nerimą jų tėveliams, kurie po truputį pradeda žvalgytis į parduotuvių virtinas ir galvoti, kuo šiais metais nudžiuginti savo atžalą. Prekės vaikams ir žaislai išties stebina milžiniška pasiūla, kita vertus, tokia gausa šiek tiek glumina ir kelia galybę klausimų: ką pirkti? Ar žaislas vaikui patiks? Ar bus naudingas?

Pasižvalgykime po vienos didesnių el.parduotuvių žaislų asortimentą https://www.b-a.eu/c2288/zaislai-vaikams kur galima įsigyti gerą dovaną mažajam šeimos nariui, tačiau prieš tai paskaitykite, ką apie žaislus pasakoja psichologai.

Šiuolaikiniai vaikai nebeturi fantazijos

Jei mes vaikystėje iš smėlio ir vandens lauke kepdavom pačius gardžiausius „kotletus“, o kaimyno suversta sniego krūva tapdavo galinga tvirtove, šiuolaikiniai vaikai nenori iš rankų paleisti išmaniojo telefono, atsitraukti nuo kompiuterio ar televizoriaus. Toks prisirišimas prie skaitmeninio pasaulio atributų dažnai tiesiog žlugdo vaiko fantaziją, dingsta žaidimai įsivaizduojamoje erdvėje, nes viskas yra tarsi patiekta ant lėkštutės. Psichologai atsargiai vertina vaikų užėmimą įvairiais įrenginiais, nes jie naudą duoda tik tuomet, kai yra tinkamai pamokinti, paskatinti užsiimti lavinančia veikla. Psichologai nerekomenduoja vaikams pirkti žaislus, kurie patys dainuoja, kalba ar šoka. Tokie išmanieji žaislai apriboja vaiką, nes nebėra stimulo sugalvoti kažką pačiam.

Daug žaislų – daug problemų

Kiekvieni tėvai nori išpildyti savo vaiko norus, todėl prieš Kalėdas yra linkę plačiau praverti piniginę, tačiau taip elgdamiesi nepagalvoja, kad daro meškos paslaugą vaikui. Daugybė žaislų ne tik paskatina kelti aukštesnius reikalavimus kitiems metams, bet ir neigiamai veikia vaiko kūrybiškumą. Psichologai teigia, kad žymiai geriau rinktis konstruktorių, iš kurio vaikas galės sudėlioti lėktuvą, namą savo lėlei ir pan., užuot nupirkus šiuos žaislus. Prekės vaikams ir žaislai, kurie neskatina mąstyti, neskatina kurti, fantazuoti ir įveikti kažkokius iššūkius tikrai nėra geriausias pasirinkimas. Geriau mažiau, bet dažniau, geriau mažesni, tačiau skatinantys veikti.

Ar būna blogų žaislų?

Kai kurie žaislų gamintojai teigia, kad nėra blogų žaislų ir žaidimų, nes vien žaidimo procesas teigiamai veikia vaiko kognityvinius procesus, tačiau kartais tai tik gražūs žodžiai, po kuriais slepiasi noras padidinti savo pardavimų rodiklius. Psichologai perspėja, jog tėveliai turi būti itin atidūs rinkdamiesi žaislus savo vaikams. Renkantis žaislus, pirmiausia reikia atsižvelgti į amžiaus grupę, kuriai yra skirti šie žaislai. Pavyzdžiui, nupirkus įdomų žaidimą trimečiui, kuris atrodo visai nekaltas, tačiau skirtas 6-8 metų amžiaus vaikui, rizikuojama sužinoti, jog žaislas yra su smulkiomis detalėmis, kurios netyčia gali būti prarytos ir sužeistų vaiką. Kitas svarbus momentas – žaislų saugumas naudoti. Nepirkite žaislų neaiškiose vietose. Oficialios, legalios parduotuvės niekada nerizikuos parduoti žaislą, kuris neatitinka žaislų saugos reikalavimų. Pavyzdžiui, parduotuvės B-a.eu vaikiški žaislai yra tik patikimų, patvirtintų gamintojų, būtent to jums ir reikia.