Jei šiandien išaušo ta diena, nuo kurios pradedate vykdyti planą „Bikini sezoną pasitik lieknesnė“, vanduo neabejotinai atsidurs jūsų kasdieniame racione. Apie vandens gėrimo būtinybę bei naudą išvaizdai ir savijautai prirašyta gausybė straipsnių, kuriuos mes perskaitėme ir paruošėme jums santrauką: čia rasite atsakymus į pagrindinius klausimus kodėl, koks, kiek ir kada.
KODĖL turime gerti vandenį?
Lieknina. Vanduo ne tik spartina medžiagų apykaitą, bet ir užpildo skrandį, tad kalorijos į mūsų kūną pateks tik iš tikro išalkus.
Energizuoja. Įprastą kavos puodelį pakeiskite stikline vandens – nuovargis dažnai atsiranda dėl skysčių trūkumo organizme.
Stiprina kaulus. Vanduo būtinas kaulus sudarančių ląstelių dauginimuisi.
Valo organizmą. Toksinais ir kitomis kenksmingomis medžiagomis užterštus kepenis, limfą bei skrandį geriausiai išvalo vanduo.
Maitina smegenis. Vanduo yra būtinas pilnavertei protinei veiklai.
Puoselėja odą. Odos drėkinimas iš vidaus užtikrina šios sveika išvaizdą, lygumą, skaistumą.
Gerina virškinimą. Reikiamas vandens kiekis padeda išvengti vidurių užkietėjimo, rėmens bei mažina skrandžio opų atsiradimo tikimybę.
KOKĮ vandenį rekomenduojama gerti?
Geriausia gerti tokios temperatūros vandenį, kokios poreikį diktuoja mūsų organizmas: žiemą norisi šiltesnio, vasarą – vėsesnio. Aišku, būtina vengti kraštutinumų ir atsisakyti per karšto ar ledinio vandens. Tiesa, kuo vėsesnis vanduo, tuo kūnas, šį šildydamas, daugiau kalorijų sudegina.
KIEK vandens turėtume išgerti?
Yra specialistų, teigiančių, jog reikia išgerti tokį kiekį vandens, kokio pageidauja mūsų organizmas. Tačiau tyrimais įrodyta, jog žmogus, kurio kūnui trūksta daugiau nei 1 litro vandens, troškulio ima tiesiog nebejausti. Jei galite šiai grupei priskirti ir save, neskubėkite džiaugtis savo išskirtinumu vandens poreikio atžvilgiu (tiksliau – to poreikio nebuvimu), tačiau nuolat turėkite vandens prie savęs – įsitikinsite, jog troškulys ateina begeriant.
Kūno svoris kilogramais, padaugintas iš 0,03 – formulė, kuria teoriškai apskaičiuojamas reikiamas vandens kiekis. Nukrypimą nuo pastarosios lemia žmogaus fizinis aktyvumas, mitybos įpročiai bei esama sveikatos būklė.
KADA reika gerti vandenį?
Rytas. Išgėrę 1-2 stiklines šilto vandens 15 minučių po atsikėlimo, ne tik suaktyvinsite virškinimo sistemą (praėjus dar 20-30 minučių, bus galima pusryčiauti), bet ir būsite aprūpinti energija, reikalinga laukiančios dienos darbams atlikti.
Diena. Išgerti stiklinę vandens reikėtų 30 minučių prieš kiekvieną planuojamą dienos valgį. Jei jaučiate troškulį valgio metu ar po jo, drąsiai gurkštelėkite šiek tiek vandens. Nors kai kurie specialistai tai griežtai draudžia, įsiklausyti į savo organizmo poreikius būtina.
Vakaras. Klausimas, kokią įtaką organizmui turi vanduo, išgertas prieš miegą, sukelia bene daugiausia diskusijų. Vieni teigia, jog tokiu metu išgertas vanduo efektyviausiai valo kūną, greitina medžiagų apykaitą, papildo išsekusias skysčių atsargas ir paruošia raumenis efektyviam poilsiui. Tuo tarpu kiti gąsdina, jog vanduo vakare lygus paburkusiems paakiams ryte. Teks pabandyti savo kailiu ir išsiaiškinti, ar vanduo prieš miegą jūsų organizmui priimtinas bei naudingas (aišku, litrais šio negerkite – bemiegė naktis garantuota!).