Sveikata

Papildai sportui ir geresni sportiniai rezultatai

Šiandien papildai moterims, o ypač sportuojančioms yra svarbūs. Jie sportuojančiam organizmui gali padėti kur kas lengviau gauti daugybę jam būtinų vitaminų ir mineralų, kurių pagalba didėtų raumenų apimtis, jėga ir netgi ištvermė – žinoma, kartu papildus sportui derinant su subalansuota mityba.

Labai dažnai pradedantieji užduota vieną ir tą patį klausimą – ar papildų pagalba galima suformuoti geresnes kūno linijas ir pasiekti geresnius rezultatus? Atsakymas į šį klausimą yra akivaizdus – tikrai taip! Tačiau papildai sportui visuomet privalo būti derinami su subalansuota ir kokybiška mityba, tinkamu treniruočių režimu ir pakankamu poilsiu. Papildus kiekvienas sportuojantis žmogus turėtų vertinti kaip savo kasdieninės mitybos papildymą, tačiau ne kaip visa ko pagrindą.

Aktyviai sportuojančiam žmogui mityba yra pagrindinis veiksnys, kuris turi tiesioginės ir didžiausios įtakos jo pasiekiamiems rezultatams. Tačiau dažniausiai neturime galimybės visų mūsų organizmui būtinų maistingų medžiagų gauti su suvartojamu maistu. Dėl šios priežasties į pagalbą atkeliauja papildai sportui, kuriuose yra tai, ko nepajėgiame gauti iš savo mitybos.

Taigi, aktyviai sportuodami kasdien jūs turėtumėte valgyti apytiksliai 6-7 kartus ir kiekviename pagrindiniame patiekale turėtų būti tiek angliavandenių, tiek ir baltymų. Trijuose ar keturiuose patiekaluose turėtų būti tokio maisto kaip vištiena, ryžiai ir salotos (ar kiti atitinkamos maistinės vertės sveiki maisto produktai). Tuo tarpu likę trys arba keturi patiekalai gali būti sudaryti iš skysto proteino (t.y. baltyminių maisto papildų arba kitaip tariant – baltymų miltelių) ar sveikų užkandžių, pvz., tokių kaip sportuojantiems skirti batonėliai (tačiau tie, kuriuose nėra jokio pridėtinio cukraus). Kartu visa tai turėtų būti papildyta ir natūraliais bei kokybiškais maisto papildais sportuojantiems.

Labai dažnai aktyviai sportuojantys žmonės (ypač tie, kurių treniruotės yra paremtos svorių kilnojimu) yra linkę vartoti „Whey protein“ baltyminius miltelius, multivitaminų kompleksus, kreatiną, glutaminą, kafeiną, testosterono skatintojus ir kt. Šiuolaikinis papildų sportui asortimentas yra labai platus, todėl kiekvienas aktyviau sportuoti pradedantis žmogus turi neribotą pasirinkimo laisvę ir galimybę savo maisto papildų „krepšelį“ suformuoti atsižvelgiant į individualius poreikius bei užsibrėžtus sportinius tikslus.

Žinoma, įprastinėmis sąlygomis žmogus turėtų galėti gauti didžiąją dalį vitaminų ir mineralų kartu su kasdien suvartojamu maistu, tačiau aktyviai sportuojančiam organizmui maistingųjų medžiagų įprastai reikia daugiau, tokiu būdu paskatinant atsistatymo procesus ir suteikiant daugiau energijos bei jėgų. Todėl pradėjus sportuoti ir optimaliai subalansavus savo mitybos racioną, kartu reikėtų pagalvoti ir apie papildų sportui vartojimą.

Atsižvelgdami į savo fizinę formą, dabartinę sveikatos būklę, buvusias fizines traumas, pasirinktą treniruočių intensyvumą, treniruočių pobūdį (pvz., bėgimas, sportas su svoriais, ištvermės treniruotės ar kt.) ir numatytus tikslus, turėtumėte sudaryti jūsų organizmui būtiniausių maisto papildų sąrašą. Šį klausimą galite išspręsti tiek konsultuodamiesi su maisto papildų sportui pardavėjais, tiek ir su patyrusiais sporto treneriais.