Sveikata

Vitaminas C – veiksmingas ir būtinas odos priežiūros ingredientas

Vitaminas C yra galingas antioksidantas, kuris padeda kovoti su laisvaisiais radikalais, atsirandančiais dėl vidinių (pvz., medžiagų apykaitos) ir išorinių veiksnių, įskaitant kenksmingus UV spindulius ir oro taršą. Šiandien veido priemonės su vitaminu C užima ypatingai svarbią vietą daugelio žmonių kasdienėje odos priežiūroje, nes jos stabdo ankstyvo odos senėjimo procesus, raukšlių, tamsių dėmelių ir spuogų atsiradimą, saugo  nuo kenksmingų saulės spindulių daromos žalos, atgaivina išsausėjusią, pavargusią ir spindesnio netekusią odą.

Pasižymi antioksidaciniu poveikiu

Kadangi vitaminas C yra stiprus antioksidantas, jis veiksmingai kovoja su oksidaciniu stresu, ardančiu kolageną ir spartinančiu odos senėjimą, apsaugo mūsų odą nuo žalingų laisvųjų radikalų poveikio, juos neutralizuojant ir užkertant kelią galimai žalai.

Vitaminas C taip pat geba apsaugoti mūsų odą nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) spindulių, jei yra naudojamas kartu su plataus spektro apsauginiu kremu nuo saulės. Atlikti tyrimai parodė, kad, derinant vitaminą C su kitomis vietinio poveikio medžiagomis, pvz., vitaminu E ar ferulo rūgštimi, galima sumažinti odos paraudimą ir lengviau apsisaugoti nuo ilgalaikės saulės spindulių daromos žalos. Be to, vitaminas C gali sumažinti ir specifinį DNR pažeidimo žymenį, kuris atsiranda dėl žalingo UV spinduliuotės poveikio, ir yra siejamas su odos vėžio rizikos padidėjimu.

Be to, vietiškai vartojamas vitaminas C, dėl savo prieuždegiminių savybių ir gebėjimo reguliuoti riebalų gamybą, gali būti puiki pagalbinė priemonė gydant aknę.

Padeda gaminti kolageną

Vitaminas C padeda skatinti kolageno, kuris yra vienas iš pagrindinių odos baltymų, sintezę. Kolagenas yra atsakingas už veido odos stangrumą ir lygumą, todėl, stimuliuojant kolageno sintezę, galima veiksmingai išsaugoti odos atsparumą ir kovoti su jos senėjimo požymiais. Dėka vitamino C, kuris šiandien naudojamas kaip sudedamoji dalis daugelyje odos priežiūros priemonių, ne tik gaminamas naujas kolagenas, tačiau taip pat sumažinamas ir esamo kolageno irimas.

Ne vieno atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad reguliarus vitamino C turinčių odos priežiūros priemonių naudojimas padėjo sumažinti smulkesnes ir stambesnes veido ir kaklo raukšles, pagerino bendrą odos tekstūrą ir jos išvaizdą. Todėl vitaminas C, įtrauktas į kasdienę odos priežiūrą, gali pasitarnauti kaip puiki natūrali odos raukšlių mažinimo priemonė, padedanti sulėtinti odos senėjimo procesus.

Mažina hiperpigmentaciją

Hiperpigmentacija yra labai dažna odos problema, su kuria bėgant metams susiduria kiekvienas žmogus. Nors tai nėra pavojinga liga, kurią būtina gydyti, dėl odos hiperpigmentacijos kai kurie žmonės praranda pasitikėjimą savimi ir junta didelį psichologinį diskomfortą. Laimei, skaistinančios priemonės su vitaminu C gali padėti išlyginti odos spalvą, pašviesinti odą ir sumažinti pigmentacijos požymius, kadangi vitaminas C slopina melanino gamybai svarbaus fermento tirozinazės veikimą ir blokuoja pigmento gamybą odoje. Todėl reguliarus vitamino C naudojimas kasdienėje odos priežiūroje gali sumažinti tamsių dėmelių atsiradimą ir pašviesinti jau esamas pigmentines dėmes.

Vitaminas C mūsų kasdienėje odos priežiūroje

Vitaminas C padeda palaikyti mūsų odai būtiną kolageno sintezę, kovoja su žalingu laisvųjų radikalų daromu poveikiu, kartu su apsauginiais kremais nuo saulės apsaugo odą nuo kenksmingų saulės spindulių daromos žalos, veiksmingai stabdo ankstyvo odos senėjimo procesus, slopina odos paraudimus, mažina raukšlių ir tamsių dėmelių atsiradimą, padeda gydyti aknę ir spręsti odos išsausėjimo problemas. Įtraukus ši puikų ingredientą į veido odos priežiūrą galima sugrąžinti odai prarastą spindesį ir atgaivinti odą, suteikiant jai sveiką bei jaunatvišką išvaizdą.