Sveikata

Kas yra dantų kanalų gydymas?

Tinkamai rūpintis savo dantukais nėra labai sunku. Svarbiausia – sistemingumas ir nuolatinis dėmesys. Blogiausia, tiesa, tam tikros burnos ertmės problemos reikalauja profesionalumo, tad kad ir kiek laiko bei dėmesio joms teks skirti, galiausiai, vis tiek tenka bendradarbiauti su specialistais, kurie puikiai išmano visas smulkmenas, kurie turi reikalingą įrangą, galiausiai, kurie gali užtikrinti, kad šypsena bus ne tik graži, tačiau ir sveika.

Šįkart norime pasikalbėti apie endodontiją, kuriai skiriama gana mažai dėmesio, tačiau be kurios – gresia dantukų netekimas.

Kada reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas?

Žinoma, problemas pats pirmas pamato gydytojas, pas kurį dažniausiai apsilankoma tada, kai pradedama justi nemalonius skausmus. Tai, žinoma, blogai, kadangi lankytis pas specialistą reikia reguliariai, dar tada, kol nejaučiate jokio diskomforto. Tikėtina, kad tai Jums padės išvengti didelių burnos ertmės problemų su kuriomis tenka susitaikyti tokiu atveju, kai kanalai jau yra pažeisti.

Kadangi kiekvienas dantukas susideda iš dviejų dalių, tai yra vainikėlio bei šaknų – būtent jų korekcijos ir yra reikalingos tais atvejais, kai kanalai yra pažeidžiami. Tokiu atveju, kai vainikėlis yra labai pažeistas – reikalingas jo keitimas nauju, tvarkymas, defektų šalinimas ir tuomet atliekamas šaknų kanalų gydymas. Tam reikalingas specialistas, tad šio darbo paprastas odontologas neatliks.

Taigi, kai jaučiamas skausmas – dažniausiai pacientai ateina pas gydytojus ir apžiūros metu yra įvertinama – su kokiomis problemomis susiduriama. Gerai, kai nereikalingas kanalų gydymas, gerai, kai problema – tik sugedęs dantukas. Tačiau kuo ilgiau lauksite – tuo mažos problemos gali virsti vis didesnėmis ir galiausiai jų tvarkymas bus ne tik kur kas brangesnis, tačiau ir reikalaus daugiau laiko ir kur kas didesnių investicijų.

Nustatoma gydymo priežastis

Žinoma, jokiu būdu negalima bandyti diagnozuotis sau problemų, kadangi tuomet savavališkas vaistukų gėrimas gali padaryti dar daugiau nesklandumų, dar daugiau problemų su sveikata, kurių tikrai buvo galima išvengti. Visada – pirmiausia gydytojo apžiūra ir tik su jo rekomendacijomis – poreikis gerti tam tikrus vaistukus, ypač išbandyti liaudies medicinos galimybes, kurias lietuviai – labai mėgsta.

Pirmiausia, žinoma, atliekamas šaknies kanalo rentgenas, kuris padeda tiksliau įvertinti – kokio dydžio  yra ta problema ir tuo pačiu rasti tinkamiausią tos problemos naikinimo būdą. Dažniausiai jau rentgeno nuotraukoje matyti uždegimas ir tai lemia, kad reikalingas kanalų pergydymas. Priklausomai nuo situacijos ligos šalinimas gali būti greitesnis arba lėtesnis, tačiau svarbiausia – pasitikėti specialistu, kuris visada pasiūlys tinkamiausią būdą.

Kas sutvarko dantų šaknų kanalus?

Endodontas yra tas specialistas, kurio Jums reikia ieškoti tokiu atveju, kai po apžiūros odontologas teigia, kad reikalingas dantų kanalų gydymas. Geriausia, žinoma, kreiptis į privatų kabinetą, kadangi tokiu atveju paslaugos bus suteikiamos ne tik greičiau, tačiau ir kokybiškiau. Taigi, deja šio tipo problemų nepavyks sutvarkyti su savo odontologu pas kurį lankotės. Visgi, visada galima kliautis rekomendacijomis, kurios greitina paieškas.

Dantų kanalų gydymas

Kaip jau minėjome, šios problemos mastai gali būti labai skirtingi. Nuo gana mažos iki labai didelės, tad būtina konsultacija su specialistu ir tuo pačiu eigos plano sudarymas. Jis dažniausiai derinamas kartu su pacientu, tad aptariamas tvarkymo grafikas, žinoma, eiga, kad asmuo galėtų būti ramus, jog juo bus tinkamai pasirūpinta.

Svarbiausia atsiminti, kad šio tipo ligos šalinimui naudojama pati geriausia įranga, tad galite būti ramus dėl darbų atlikimo, kokybės, galiausiai, kad nejusite jokio diskomforto.

1.      Taigi, kaip minėjome, pirmiausia atliekama rentgeno nuotrauka, kuri padeda ne tik nustatyti problemą, tačiau taip pat ir įvertinti jos mastą.

2.      Taip pat gydimo metu yra naudojamas mikroskopas, kuris padeda net kelis kartus padidinti vaizdą ir taip kruopščiau atlikti darbus. Juk kuo matomumas yra geresnis – tuo puikiau matomi ir tam tikri pažeidimai, kuriuos bus bandoma sutvarkyti.

3.      Dantukų tvarkymo metu taip pat yra naudojama speciali izoliacinė guma, kuri vadinama koferdamu. Ji garantuoja ypač didelį sterilumą, tad išvengiama bet kokių galimų problemų tvarkymo metu, bet kokių galimų infekcijų.

4.      Medicinoje būtini ir ultragarsiniai tyrimai. Jie naudojami ir dantų kanalų gydymo metu.

5.      Galiausiai, kiti prietaisai ir kiti darbeliai, kurie padeda ilgiems metams sutvarkyti bet kokias galimas dantukų problemas.

Tinkama dantukų priežiūra po gydymo

Endodontas yra specialistas, kuris ne tik suteiks paslaugas, tačiau ir paaiškins, kaip tinkamai rūpintis dantukais po ligos. Tikrai nereikia kažko ypatingo – svarbiausia yra reguliarumas. Natūralu, kad dantukai kurį laiką gali būti jautresni, tad valykite juos atsargiau, taip pat – nevalgykite ir negerkite kontrastingai karšti arba šalto maisto, rūpinkitės savo higiena.