Grožis

Ar tikrai žinote, kaip teisingai prižiūrėti savo odą

Paprastai mūsų kasdienės grožio priežiūros rutinoje bene daugiausiai dėmesio būna skiriama ne kam kitam, o būtent odai. Tačiau nepaisant to, anaiptol ne visuomet pavyksta pasitelkti tokias grožio priežiūros priemones, kurių pagalba būtų lengva pasiekti norimą rezultatą. Taigi, jei puoselėjant savo grožį jums taip pat neretai iškyla įvairių klausimų, skubame jums pateikti ir keletą praktiškų patarimų.

Ar žinote, koks yra jūsų odos tipas?

Pirmiausia, kai kalbama apie tinkamą veido odos priežiūrą, būtina žinoti, koks yra jūsų odos tipas. Galbūt jūsų oda yra labai jautri? O gal ji yra sausa? Riebi? O galbūt mišri? Kiekvienam odos tipui reikalinga skirtinga grožio priežiūra. Todėl jokiu būdu nevertėtų manyti, kad grožio priežiūroje egzistuoja universalūs sprendimai, tinkantys kiekvienam odos tipui. Jei žinosite savo tikslų odos tipą, turėsite puikią galimybę pasirinkti ir jums geriausiai tinkančias grožio priežiūros priemones bei procedūras.

Tuo tarpu, jei jūs naudosite priemones ir taikysite sprendimus, kurie nėra išskirtinai pritaikyti jūsų odai, tokiu atveju galite sulaukti visiškai priešingo rezultato, kuomet paskatintumėte odos išsausėjimą, pablogintumėte odos būklę ir netgi sukeltumėte alergijas ar iššauktumėte aknę. Taigi, jei norite suformuoti teisingą ir veiksmingą grožio priežiūros rutiną ir pasirinkti tinkamus sprendimus, turite išsiaiškinti, koks yra jūsų odos tipas.

Odos valymas – svarbi procedūra

Kadangi mūsų oda yra nuolatos veikiama pačių įvairiausių odai žalingų aplinkos veiksnių, labai svarbu reguliariai valyti savo odą. Didelė oro tarša, dulkės, saulė, vėjas ir kiti aplinkos veiksniai gali išsausinti mūsų odą, pažeisti jos apsauginį barjerą ir užkimšti poras. Todėl jei suformuojama teisinga odos priežiūros rutina ir pasirenkamas tinkamas odos valiklis, nuo to galima nesunkiai apsisaugoti. Tačiau svarbu, kad odos valymui skirtų priemonių pasirinkimas būtų vykdomas atsižvelgiant į jau minėtą savo veido odos tipą. Odos valikliu veido odą patariama valyti du kartus per dieną. Tačiau, jei oda nėra linkusi sausėti ir nėra naudojamos makiažo priemonės, galima apsiriboti ir vienu kartu per dieną.

Būtina odą drėkinti

Labai dažnai pastebima, kad pakankamai daug žmonių vadovaujasi neteisingu požiūriu manydami, jog drėkinimas yra būtinas tik sausai odai. Tačiau tai yra tik mitas. Drėkinti reikia visų tipų odą – net jei oda yra riebi. Žinoma, odos drėkiklis, kurį pasitelksite, privalo būti kuo natūralesnis ir savo sudėtyje neturėti odai galinčių pakenkti medžiagų.

Galima pasitelkti ir serumus

Visuomet į savo odos priežiūros rutiną galima įtraukti ir serumus, turinčius vitamino C ir E arba retinolio. Tačiau jei nežinote, koks serumas jūsų odai galėtų tikti geriausiai, visuomet patariama prieš jį pasirenkant pasikonsultuoti su šios srities specialistu, galinčiu parinkti jums tinkamą serumą.

Plaukelių šalinimas

Plaukelių šalinimas yra dar viena nuo grožio priežiūros neatsiejama sudedamoji dalis. Tačiau kiekviena iš mūsų juos šaliname skirtingais būdais ir neretai tai būna skutimosi peiliukai, kuriais siekiama greito rezultato. Ir nors iš tikrųjų plaukelius šalinant skutimosi peiliukais pasiekiamas greitas rezultatas, tokiu būdu galima labai lengvai sudirginti odą, sukelti alergiją, paraudimus, bėrimus ir netgi padidinti įsipjovimo riziką. Taip pat pakankamai dažnai pasitelkiama ir depiliacija karštu vašku, tačiau nors tai pripažįstama veiksmingesniu depiliacijos būdu nei jau minėtas plaukelių šalinimas skutimosi peiliukais, vis dėlto jis taip pat gali sukelti odos infekcijas, alergines reakcijas ir netgi pašalinti viršutinį odos sluoksnį.

Tuo tarpu, jei norima veiksmingesnio, saugesnio ir ilgalaikius rezultatus suteikiančio plaukelių šalinimo būdo, vertėtų pasirinkti plaukelių šalinimą lazeriu. Jis yra visiškai neskausmingas ir pripažįstamas pačiu veiksmingiausiu šiuolaikiniu depiliacijos būdu. Pasirinkus plaukelių šalinimą lazeriu paprastai pakanka 3-6 procedūrų, o palaikomosios procedūros gali būti atliekamos vidutiniškai vieną kartą per metus. Taigi, kadangi tai yra ilgalaikius rezultatus suteikiantis plaukelių šalinimo būdas, jo dėka oda būna graži, švelni ir lygi, kartu išvengiant ir jau minėtiems tradiciniams metodams būdingų odos bėrimų, paraudimų ar plaukelių įaugimų.