vestuviniai ziedai
Grožis,  Poroms

Kodėl prieš beveik visas vestuves paskola internetu tokia dažna?

Nieko naujo, kad jaunieji, planuodami savo vestuves, šaukia, jog paskola internetu jiems nereikalinga, o likus savaitei ar kelioms dienoms – vis tiek skolinasi. Tą padaryti verčia įvairūs papildomi pirkiniai. Didžiausios nenumatytos vestuvių išlaidos:

  • Brangesnis maistas;
  • Dovanos svečiams;
  • Papildomos paslaugos;
  • Muzikantai;
  • Pinigai bažnyčiai;
  • Jaunosios įvaizdis.

Ir vis dėlto, jeigu vestuves planuojate iš anksto, tai kodėl tiksint tam laikrodėliui, staiga ima aiškėti, kad paskola automobiliui išsinuomoti ar kitoms paslaugoms padengti pasidaro tokia svarbi?

 

Už viską, ką planavote, tenka mokėti daugiau

 

Visų pirma, su vestuvėmis taip yra, kad paprastai turime tam tikras ribas ir planuojame jomis kliautis, rinkdamiesi sau paslaugas. Tačiau net nepastebime, kaip stebuklingu būdu tos ribos galiausiai paauga labai stipriai į aukštį. Taigi, jeigu galvojome, kad už palapinių nuomą mokėsime 150 EUR, paskutinę akimirką dar pamatome, kad prisideda koks nors PVM, tada dar suprantame, kad norėtųsi, jog palapines atvežtų iš anksto 2 dienomis – ir prisideda dar keli šimtai eurų. Panašiai būna ir su kitomis paslaugomis. Aišku, paskola busto remontui irgi dažnai imama dėl panašių motyvų: nes pasirodo, kad   reikės mokėti už remontą daugiau, negu skaičiavote pradžioje. Visai kitaip yra su, pavyzdžiui, paskola studijoms, kuomet studijų kaina yra aiški iš pat pradžių, ir būtent tokia ji ir skiriama.

 

Giminių spaudimas verčia užsakyti įvairių papildomų paslaugų

 

Bet kodėl jaunieji, artėjant vestuvėms, į šventei reikalingą komplektą, nuolatos įtraukia tiek daug dalykų, kurių prieš tai neplanavo? Iš kažkur atsiranda ir fotografai, ir muzikantai, ir koks nors keistas paprotys, nors prieš tai jie apie tai neplanavo? Dažniausiai taip nutinka dėl to, kad žmonės nuolat deda viltis į žmones ir galvoja, kad šie turėtų atitikti tam tikrus lūkesčius. Padaryti kažką vienaip ar kitaip. Įsigyti kažką, nes „be to vestuvės neįsivaizduojamos” ir pan. Galiausiai net gali atsirasti spaudimas dėl to, kokie bus jaunųjų žiedai: iš paprasto metalo, ar iš brangiausio aukso. Tuomet paskola internetu per 15 min viską apverčia ir išsprendžia. Jaunieji padidina šventės biudžetą ir viskas pasidaro panašiai taip, kaip ir buvo planuota.

 

Nesiseka sutaupyti tiek, kiek planavote

 

Taip pat kai kuriems žmonėms tiesiog nesiseka planuoti, dėl to juos ir gelbsti mini paskolos internetu. Nesiseka planuoti ir taupyti. Nutaria, kad sutaupys porą tūkstančių eurų šventei, tačiau to nepadaro. Tai mašina sugenda, tai dantis taisyti reikia, tai boileris sugenda. Nuolatos tenka leisti pinigus įvairių gedimų taisymui. Taigi, tokiu atveju, paskolos be uzstato tikrai gali būti tas dalykas, kuris padeda, kuomet artėjant vestuvėms jaučiate, kad taip ir nesutaupėte tiek, kiek reikėjo.

 

Bandoma guostis tuo, kad paskui greitai grąžinsite

 

Galiausiai, galbūt prieš vestuves žmonės nesiskolintų, jeigu nežinotų, kad svečiai ir taip atneš pinigų. Daug kas būna jau iš anksto daugiau mažiau susiskaičiavęs, kas ir kiek atneš. O jeigu pinigų niekas neneštų, vyrautų nuomonė, kad jau ir taip daug išleidome vestuvėms, o dar ir paskolą tenka imti… Taigi pinigų grįžimo ciklas visuomet guodžia ir leidžia ramia širdimi tą trūkumą padengti iš paskolos