Grožis,  Poroms

Sužadėtuvių žiedai: kaip jų gausoje išsirinkti tinkamą?

Piršlybos yra labai svarbus gyvenimo sprendimas. Tai akimirką, kurią abu įsimylėjėliai prisimins visą gyvenimą. O svarbiausiu piršlybų simboliu tampa mylimajai dovanojamas žiedelis. Sužadėtuvių žiedai gali būti labai įvairūs ir jų pasirinkimas yra labai platus, tad natūralu, kad mylimosios rankos norinčiam paprašyti būsimam jaunikiui gali kilti klausimų, pagal ką pasirinkti žiedą ir koks jis turėtų būti?

Koks žiedas gali būti?

Gali būti, kad kol nepradėjote galvoti apie piršlybas, nė nesusimąstėte, koks sužadėtuvių žiedas turėtų būti. Iš tiesų yra tam tikras standartas, kokie būna sužadėtuvių žiedai. Pavyzdžiui, dažniausiai sužadėtuvėms skirtas žiedas yra auksinis. Jeigu nežinote, ar rinktis baltą, ar geltoną auksą, pabandykite pagalvoti, kokios spalvos papuošalus mylimoji nešioja ir kokio aukso vestuvinius žiedus norėtumėte nešioti. Geriausia, jeigu papuošalai derėtų tarpusavyje ne tik spalvine gama, bet ir stiliumi.

Sužadėtuvių žiedo tipas gali būti labai įvairus. Pavyzdžiui, klasikinis sužadėtuvių žiedas yra su ant kojelių iškeltu brangakmeniu. Sužadėtuvėms taip pat dažnai pasirenkami amžinybės sužadėtuvių žiedai, kuriuos brangakmenis inkrustuojamas kiek žemiau. Taip pat populiarūs trijų akmenų, kai žiedelyje prie pagrindinio akmens iš abiejų pusių glaudžiasi po vieną mažesnį brangakmenį. O pastaruoju metu vienu populiariausiu pasirinkimu yra halo tipo sužadėtuvių žiedai, kuriuose yra apvalus deimantas, o jį juosia mažų deimantų juostelė.

Kaip parinkti tinkamą dydį?

Jeigu sužadėtuvės bus staigmena Jūsų mylimai moteriai, žinoma, labai norėtųsi, kad ta akimirka būtų įsimintina, o jai dovanojamas žiedelis puikiai tiktų. Tam reikia parinkti tinkamą dydį. Lietuvoje įprastai sužadėtuvių žiedas yra maunamas ant kairiosios rankos bevardžio piršto. Jeigu nežinote, kokio dydžio reikia Jūsų mylimai moteriai, galite namuose pamatuoti jos turimą žiedą arba su juo nuvykti į juvelyrikos parduotuvę ir pagal jo dydį pasirinkti sužadėtuvių žiedą. Tačiau, net jeigu ir neturite tokios galimybės, nereikėtų jaudintis. Nes sužadėtuvių žiedas gali būti lengvai sumažintas ar padidintas, o tai juvelyras padarys greitai ir profesionaliai.

Kiek pinigų skirti žiedui?

Tai yra dar vienas svarbus klausimas kurį reikia apsvarstyti, jeigu ieškote sužadėtuvių žiedo. Turbūt pastebėjote, jog sužadėtuvių žiedai nėra pigūs. Anksčiau buvo manoma, jog toks pirkinys turi kainuoti kone kelias vyro algas ar net daugiau. Tačiau šiandien tokių tradicijų jau nebėra ir kiekvienas turėtų vertinti savo situaciją. Žiedelis turėtų kainuoti tiek, kad būtų kokybiškas, bet nepareikalautų visų Jūsų turimų santaupų.