Grožis

Kasdieninė veido odos priežiūra: klaidos, kurių geriau nedaryti

Visos merginos nori džiaugtis  gražia ir švytinčia veido oda. Tačiau kartais daromos klaidos neleidžia atsikratyti veido odos problemų, tokių kaip išsiplėtusios poros, papilkėjusi veido odos spalva ar spuogai. Todėl dalinamės patarimais, kokia turi būti veido priežiūra bei kokių klaidų neturėtų būti daroma.

# 1 klaida: nenuvalytas makiažas

Po dienos darbų ar vakarėlio, norisi ištiesti kojas ant lovas ir užmerkti akis. Tačiau taip padarius, šansai, jog pakilsite nusivalyti makiažo yra itin maži. O tai jau yra problema. Dažnai pamirštamas nuvalyti makiažas užkemša odos poras, oda nespėja atsigauti, kvėpuoti ir dėl to pilkėja, tampa mažiau skaisti ir švytinti. Dažnai pamirštant nusivalyti makiažą atsiranda pavojus, jog odą išbers, ji išsausės. Tad verčiau nedarykite klaidos – skirkite kelias minutes makiažo nuvalymui vakarais.

# 2 klaida: bloga mityba

„Esame tai ką valgome“ – toks posakis tinka ir kalbant apie odos priežiūrą. Netinkama mityba, nesveikas, greitas maistas ir žalingi įpročiai atsispindi veide. Sunku palaikyti sveikai atrodančią odą, jei esame nesveiki, negauname pakankamai naudingų maisto medžiagų ir elementų. Tad norint atrodyti jaunai ir džiaugtis gražia oda, reikėtų atsisakyti žalingų įpročių, pradėti sveikiau maitintis, užtikrinti, jog maitinatės visavertiškai. Taip pat reikia nepamiršti gerti vandens, drėkinti odą iš vidaus.

# 3 klaida: nenaudojama apsauga nuo saulės

Įprasta kremą nuo saulės naudoti kaip atskirą produktą būnant paplūdimyje, einant į žygį ar per pačius vasaros karščius, kuomet tenka daugiau laiko praleisti lauke mieste. Tačiau apsauga nuo saulės nėra tik kremas, kurį tepamės prieš „saulės vonias“. UV apsauga yra daugelyje dieninių kremų, todėl įsigyjant kremą reikėtų įsitikinti, jog kremas turi UV apsaugą ir ji turėtų siekti 30. Toks apsaugo nuo žalingo saulės poveikio ir padeda išsaugoti odą skaistesnę ir sveikesnę.

# 4 klaida: neteisingas odos šveitiklio naudojimas

Odos šveitimas turėtų tapti odos švarinimo procedūros dalimi. Smulkus šveitiklis naudojamas sausai odai, o stambesnis – riebiai. Šveitiklį reikėtų naudoti kartą – du per savaitę. Taip užtikrinama, jog pašalinamos negyvos odos ląstelės ir oda gali lengviau įsisavinti naudojamas odos priežiūros priemones. Tačiau persistengus ir šveičiant odą per dažnai, galima ją pažeisti, sudirginti. Tuomet atsiranda paraudimai, spuogai.

Parengta pagal maskshop.lt informaciją.