Daugybė žmonių teigia atsipalaiduojantys ir atsigaunantys, kuomet laiką leidžia savo sode. Tai tampa lyg savotiška meditacijos ir nusiraminimo forma, kuomet atitrūkstama nuo kasdienių rūpesčių, vargų ir darbų. Be to, sukdamiesi savo sode mes sąveikaujame su natūralia gamta ir prisidedame prie mus supančios aplinkos gražinimo bei jos puoselėjimo. Tačiau verta pripažinti, kad sodininkystė ne visuomet būna labai lengva – kartais tenka susidurti su nemenkais iššūkiais. Todėl tokiais atvejais labai praverčia sodo idėjos, kurių pagalba netradiciniais sprendimais mes galime daug efektyviau išspręsti įvairius svarbius sodininkystės klausimus.
Rožių dauginimas ir slaptas „ingredientas“
Jei norite savo sode užsiauginti rožių, tai galite padaryti be didesnių sunkumų. Be to, tam galite pasitelkti ir bulves!
Tolimesnėje savo sodo dalyje, kurioje karščiausiu dienos metu būna šešėlio, iškaskite griovelį. Griovelio gylis turėtų būti apytiksliai 15 cm. Tuomet į griovelį įpilkite 2.5-5 cm smėlio.
Pasirinkite norimos dauginti rožės stiebą, kuris būtų apytiksliai rašiklio storumo. Stiebas turėtų būti tiesus (be jokių pažeidimų), tvirtas ir jaunas (šiųmetis). Nukirptas rožės stiebas turėtų būti apytiksliai 23 cm ilgio. Kirpti turėtumėte iš karto po pumpuru. Tuomet reikėtų nuimti lapus ir spyglius nuo apatinės stiebo dalies. Šiek tiek lapų galite palikti viršutinėje stiebo dalyje (jei norite, tačiau tai nėra būtina).
Minėtu būdu sukarpytus rožių stiebus turite įstatyti į suformuotoje vagoje pripiltą smėlį, užkasant dvi trečiąsias stiebų. Tuomet sutvirtinkite smėlį aplink įstatytos rožės pagrindą. Rožių stiebus vienas nuo kito reikėtų įstatyti apytiksliai 15 cm atstumu. Kai tai atliksite, vagą užpildykite dirvožemiu. Vasaros metu pasirūpinkite reguliariu laistymu. Lapkričio mėn. stiebai turėtų būti įleidę šaknis ir pasiruošę persodinimui.
Šis metodas yra nesudėtingas ir labai efektyvus, tačiau tai nėra vienintelis būdas. Šį metodą galima šiek tiek pakoreguoti, į visą procesą įtraukiant bulves! Tam tereikia kiekvieną paruošą rožės stiebą įstatyti į atskirą bulvę, o tuomet visą tai paruoštoje vagoje uždengti dirvožemiu. Tokiu būdu formuojantis rožių šaknims yra išsaugoma optimali drėgmė. Ir nors tai skamba labai neįprastai, vis dėlto tai veikia!
Rankų darbo sodo akmenys
Sodo prekių parduotuvėse jūs neabejotinai ne kartą matėte labai mielai atrodančius akmenukus, su įvairiais ant jų esančiais užrašais ir piešinėliais. Turbūt manėte, kad tai galėtų tapti puikia jūsų sodo dekoracija? Tačiau dar geriau yra tai, jog tokias sodo dekoracijas jūs galite „pasigaminti“ ir patys.
Jums tiesiog reikia išsirinkti nugludintus įvairių dydžių akmenis ir naudojant dažus arba markerį, juos „pagražinti“. Smagiausia šiuo atveju yra tai, kad jūs galite ant jų užrašyti ar nupiešti visiškai bet ką, įskaitant ir konkrečių jūsų pasodintų augalų pavadinimus. Tai yra labai praktiškas sprendimas, jei jūs dar nesate pripratę prie savo naujų pasodintų augalų arba jie tiesiog dar nėra užaugę ir jūs norite žinoti, kur jie yra pasodinti.
Plačiau apie tai rašėme ir foto dalinomės straipsnyje Sodo idėjos: dekoruojame kiemą akmenimis
Pamaitinkite ir apsaugokite augalus kiaušinių lukštų pagalba
Kitą kartą gaminant kiaušinienę arba omletą, neišmeskite kiaušinių lukštų! Kiaušinių lukštai yra labai naudingi mūsų sode. Jei jūs juos išsklaidysite aplink savo auginamus augalus, dirvožemį galėsite efektyviai prisotinti kalciu. Be to, kiaušinių lukštai atbaido kai kuriuos vabzdžius, todėl jie apsaugo augalus nuo kenkėjų.
Auginkite saldesnius pomidorus naudojant valgomąją sodą
Daugybė žmonių savo sode mėgsta auginti pomidorus, kadangi jie įprastai būna sultingesni ir saldesni nei tie, kuriuos perkame iš maisto prekių parduotuvės. Tačiau savo rankomis auginamus pomidorus mes galime paversti dar sultingesniais ir saldesniais. Įdomu, kaip? Pabandykite į dirvožemį įberti šiek tiek valgomosios sodos. Tačiau būkite tikri, kad ją barstote ant dirvožemio, o ne ant pačių pomidorų.
Valgomoji soda sumažina pomidorų rūgštingumą. Koks viso to rezultatas? Saldesni pomidorai!