Buitis

Kaip įsirengti saugų židinį namuose?

Planuojant įsirengti židinį, geriausia tai numatyti dar pačioje būsto įrengimo pradžioje. Deja, ne visuomet pavyksta taip, kaip norime, nes planai kartais keičiasi ne taip ir greitai. O kita vertus, ne visuomet būstas yra naujos statybos. Todėl bet kuriuo atveju reikia atsižvelgti į tai, ar įsirengti židinį jūsų namuose apskritai yra galimybė. Jeigu jau tvirtai nusprendėte ir išsiaiškinote, kad galima, tuomet saugiam židinio įrengimui svarbu žinoti keletą dalykų.

Visų pirma, atsižvelgdami į savo namų interjerą, namo tipą bei židinio paskirtį, nuspręskite, kokio židinio norėsite savo namams. Židiniai gali būti įvairių tipų – atviri arba su ugniakuru, tiesa, šioje vietoje neužmirškite saugumo. Vadinamoji kapsulė yra ženkliai saugesnis variantas, ypatingai jei turite mažus vaikus. Be to, šį židinį, priešingai nei atvirą, galite kuriam laikui ramiai palikti, o ir efektyvumas jo kur kas didesnis.

Be to, židiniai gali būti ketaus medžiagos arba plieniniai, keramikiniai ar net kokliniai – tik jūsų teisė rinkti tai, ką norite. Tiesa, labai svarbu rinktis tai, kas geriausiai atitinka jūsų poreikius, kitu atveju gali tekti stipriai nusivilti savo pasirinkimu. Priklausomai nuo to, koks bus jūsų židinys, reikės pasirūpinti tinkamo kamino įrengimu. Beje, turėtumėte neužmiršti, kad kamino vieta šiek tiek įtakoja ir paties židinio vietą jūsų namuose. Todėl vertėtų iš anksto pagalvoti ir apie tai.

Židinio vieta gali būti bet kuri kambario vieta, kuri lengvai pasiektų kaminą, į kurį bus jungiamas šildymo įrenginys. Svarbu, kad arti nebūtų baldų, o siena, šalia kurios stovės jūsų židinys, būtų iš ugniai atsparios medžiagos. Taip pat vertėtų pagalvoti ir apie grindis, kurios po židiniu ir aplink jį turėtų būti taip pat iš ugniai nepaveikios dangos, galima naudoti storą grūdintą stiklą.