Naudinga

Kaip žinoti jog perkamas automobilio akumuliatorius yra patikimas?

Akumuliatorių pasirinkimas parduotuvėse toks didelis, jog kai kuriems pirkėjams labai sunku išsirinkti. Gerai, jei turite naują automobilį ir galite pasižiūrėti, koks ten įdėtas akumuliatorius. Didelė tikimybė tai bus gerai žinomos firmos akumuliatorius ir norint pasikeisti, tereiks parduotuvėje pasakyti gamintojo pavadinimą, modelį ir pagrindnius akumuliatoriaus parametrus. Jei pirkote naudotą automobilį, jame galėjo būti įdėtas mažai žinomos firmos akumuliatorius arba toks kuris parduodamas tik tam tikrose šalyse ir jo pavadinimas kelia abejonių.

Akumuliatorius yra labai svarbi automobilio dalis, nuo jos priklauso ar užvesite variklį, todėl turi būti patikimas ir dirbti nepriekaištingai bent 3 metus. Renkantis akumuliatorių negalima nukrypti nuo parametrų kuriuos rekomenduoja gamintojas. Jei automobilio aptarnavimo žinyne parašyta, kad reikalingas 600ah talpo akumuliatorius, eiškia tokio ir turite ieškoti kai ateina laikas pakeisti.

Patikimi gamintojai

Akumuliatorių įvairovė yra didelė, tokia pat įvairovė ir kokybės požiūriu, o tai jau yra blogai. Iš esmės akmuliatorius yra labai paprastas įrenginys, tai energijos talpykla iš kurios paimame mažą dalį energijos kai mums reikia. Jokios spalvingos etiketės nepagerina akumuliatoriaus savybių ir patikimumo. Jūsų prioritetas turėtų būti – nuo seno žinomas prekinis ženklas kurio reklamą esate matęs daug kartų. Patikimai laikomi Varta, Banner, Energizer akumuliatoriai.

Didelė energijos talpa nėra visuomet reikalinga, tai aktualu tik didenio galingumo dyzeliniams varikliams. Mažų automobilių varikliams užtenka ir kompaktišų mažos talpos akumuliatorių. Klaidinga manyti, kad įdėjus stipresnį akumuliatorių, automobiliui bus geriau ar jis tarnaus ilgiau. Taip gaite tik pakenkti savo automobiliui. Akumuliatoriaus patikimumą parodo šalto užvedimo indeksas, kai renkatės naują akumuliatorių, palyginkite skirtingų gamintojų modelių duomenis.

Garantijos laikas

Patikimas akumuliatorius yra tas, kuriam gamintojas suteikia bent 24 mėnesių garantiją. Jei rasite akumuliatorių su ilgesne garantiją, neabejokite, sumokėkite daugiau bet rinkitės tą kurio ilgesnė.

Nepamirškite pardavėjo paklausti kada akumuliatorius yra pagamintas. Nors akumuliatoriais ir neturi galiojimo laiko pabaigos, tačiau bėgant laikui energijos kiekis mažėja. Tai reiškia kad ką tik pagamintas akumuliatorius yra geresnis nei 1 metus parduotuvės sandėlyje ar ant lentynos prastovėjęs akumuliatorius.