Buitis,  Naudinga

Ruošiatės išvykti atostogų? Apsaugokite namus

Atostogų dažniausiai laukiame su dideliu nekantrumu – išvykti pailsėti su šeima ir palikti rūpesčius nuošalyje bent kelioms dienoms ar savaitei yra naudinga. Į namus grįžtame pasisėmę naujų įspūdžių ir energijos. Deja, ilgapirščiai neatostogauja ir akylai stebi tuos, kurie ruošiasi džiaugsmingoms akimirkoms. Ir nors patyrusius vagis sustabdyti gana sudėtinga, siūlome pasirūpinti tam tikromis priemonėmis ir panaudoti tam tikrus būdus, kurie padės sumažinti riziką po kelionės rasti gerokai ištuštintus namus.

Tyla – gera byla

Priemonių namų apsaugai rasite daug: apsauginės žaliuzės, tvirtos, kokybiškos šarvo durys, signalizacija ar net vaizdo stebėjimo kameros. Tačiau pirmiausia vertėtų pradėti nuo paprasto dalyko – kelionės detales atskleisti tik tiems žmonėms, kuriems būtina tai žinoti. Nenustebkite, jei nusikaltėliu taikiniu tapsite tokiai informacijai visiškai atsitiktinai nutekėjus per įvairius asmenis, kuriems užsiminėte apie savo planus. Taip pat venkite neriboto naudojimosi socialinėmis medijomis – Jūsų įkeltos nuotraukos iš egzotiškų kraštų vagišiams darbą žymiai palengvins. Žinome, kad tai nėra taip populiaru, tačiau įspūdžiais pasidalinti galite ir grįžę iš kelionės.

Nepamirškite langų

Absoliuti dauguma vagysčių įvykdomos į namus patekus pro pagrindinį įėjimą– duris. Kaip bebūtų, pasirūpinti tik jomis neužtenka, nes langai vagišiams gali tapti puikia alternatyva, jeigu jie yra sąlyginai neaukštai. Apsauginės žaliuzėstokiu atveju yra geriausia priemonė apsisaugoti nuo patekimo į vidų pro langus.

Be to, jos turi ir dar daugiau praktiškų savybių, praversiančių kasdien: žaliuzės blokuoja ultravioletinius spindulius ir neleidžia į patalpos vidų patekti karščiui, ženkliai prislopina skersvėjus. Šios langų uždangos padeda ne tik jaustis saugiau, bet ir siunčia rimtą pranešimą vagims, jog savo namais išties rūpinatės. Tai matydami jie, tikėtina, veikiau ims ieškoti lengvesnio grobio.

Taip pat galimas ir šiandien jau mažiau populiarus, tačiau laiko patikrintas metodas, – langų grotavimas. Tiesa, jeigu norite netrukdomai mėgautis už lango esančiu peizažu, rinkitės specialią apsauginę plėvelę, klijuojamą ant langų paviršiaus.Apsauginės žaliuzės ir ši plėvelė užtikrins maksimalią langų apsaugą. Plėvelę pamatyti galima tik labai gerai įsižiūrėjus, tačiau ji apsaugos langus nuo dūžių ir kitų mechaninių pažeidimų, tad įsilaužėliams tektų gerokai labiau paplušėti arba išvis atsisakyti planų.

Vertingus daiktus laikykite atokiai

Lengvai matomi vertingi daiktai – tikras jaukas vagims. Matomoje vietoje paliktas nešiojamas kompiuteris, kita buitinė technika, smulkūs elektroniniai prietaisai ar papuošalai gali būti pakankama priežastimi nusikaltėliams įsilaužti. Vertingą turtą stenkitės laikyti taip, kad vagys negalėtų jo matyti vos prisiartinę prie lango. Jeigu nenorite, kad turinys namų viduje būtų prieinamas pašalinių akims, pravers roletai, tankios užuolaidos arba jau minėtos apsauginės žaliuzės.

Pasitikėkite kaimynais

Kaimynystėje, kurioje gyventojai puikiai sutaria ir gali vieni kitais pasikliauti, įsilaužimo grėsmė gali būti gerokai mažesnė. Pilietiška bendruomenė rūpinasi savo narių saugumu, informuoja vieni kitus bei teisėsaugą, jeigu pastebi įtartinus asmenis, besisukiojančius aplink. Vagys visomis išgalėmis vengia viešumo, todėl netikėtai užklupti ar paklausti, ką čia veikia, greičiausiai daugiau į tą pačią vietą nebegrįš. Artimam kaimynui taip pat galite patikėti ir savo namų ar pašto dėžutės raktus: pareguliuotas roletų ilgis, balkone padžiauti skalbiniai ir tuščia pašto dėžutė privers vagis suabejoti, ar namuose iš tikrųjų nėra šeimininkų.

Signalizacija – geriausia atgrasymo priemonė

Jeigu namuose įrengtos ne tik apsauginės žaliuzės, bet ir tvarkinga, patikima signalizacija, vagys tikrai nenorės rizikuoti į juos laužtis. Signalizacija, žinoma, įsilaužėliams turėtų būti matoma. Šiandien šios namų apsaugos priemonės yra žymiai labiau prieinamos kiekvienam norinčiam, o nuo įrengtų jutiklių priklausys, kokius nusikaltėlių veiksmus signalizacija užfiksuos ir automatiškai perduos saugos tarnybai. Šios darbuotojai sučiups vagis nusikaltimo vietoje arba privers juos nutraukti savo veiklą ir kuo greičiau apleisti patalpas. Svarbu nepamiršti jos įjungti – ši apmaudi klaida, deja, kartais pasitaiko ir ilgapirščiams tampa tikra dovanėle.

Namų saugumu niekas nepasirūpins už Jus, todėl labai svarbu elgtis atsakingai. Kaip minėjome, vagys mėgsta rinktis tuos namus, kurių saugumui neskirta pakankamai dėmesio. Tad planuodami savo išvykas gerai apgalvokite, kokiomis priemonėmis apsaugosite savo namus. Apsauginės žaliuzės, signalizacija, atsargus elgesys socialiniuose tinkluose, tvirtos konstrukcijos durys bei langai leis poilsiauti ramia širdimi.