Gyvenimo būdas

Kada vertėtų apsvarstyti galimybę kreiptis pagalbos pas vaikų ir paauglių psichiatrus?

Kaip tėvai, jūs paprastai esate pirmasis asmuo, kuris pastebi emocinius ir (arba) elgesio sutrikimus su savo vaiku. Nors tai gali kelti nerimą, svarbu su vaiku kalbėtis ramiai ir švelniai. Atidarę duris bendravimui, jūsų vaikas gali išreikšti savo jausmus saugioje, saugioje ir palaikančioje aplinkoje. Tiesa, gali būti sunku nuspręsti, ar ir kada turėtumėte kreiptis profesionalaus vaiko gydymo, tačiau svarbu, kad kreipkitės į psichiatrą, jei manote, kad jis (ji) patiria sunkų ir (arba) lėtinį nerimą ar kitokius emocinius sutrikimus.

Kas yra vaikų psichiatras? Vaikų psichiatras yra licencijuotas gydytojas, sėkmingai baigęs medicinos mokyklą ir bendrosios psichiatrijos bei vaikų psichiatrijos klinikinę rezidentūrą. Kaip dalis rezidentūros reikalavimų, vaikų psichiatras turi išlaikyti savo valstybinius licencijavimo ir valdybos sertifikavimo egzaminus savo specialybės srityje. Gavęs vaikų psichiatro licenciją, jam suteikiamas leidimas konsultuoti ir skirti vaistus vaikams (mažiems vaikams, paaugliams). Jam taip pat leidžiama užsisakyti laboratorinius tyrimus ir atlikti diagnostinius tyrimus. Be to, jei vaikas yra pavojingas sau ir (ar) aplinkiniams, vaikų psichiatras gali paguldyti jį į ligoninę slaugai.

Šie požymiai gali reikšti, kad jūsų vaikui reikia psichiatrinio įvertinimo: Žymiai sumažėjo akademiniai rezultatai. Pernelyg didelė baimė ir nerimas (atsisakymas eiti į mokyklą, dalyvauti amžiui tinkamoje veikloje ir (arba) eiti miegoti). Pasikartojantys skundai dėl skausmų. Hiperaktyvumas (poreikis nuolat judėti). Nuolatiniai „blogi“ sapnai (košmarai ar naktiniai siaubai). Neprognozuojami pykčio priepuoliai. Mintis apie savižudybę. Depresija (lėtiniai nuotaikos svyravimai, neigiamas požiūris, apetito stoka, nemiga ir mintys apie savižudybę bei mirtį). Piktnaudžiavimas alkoholiu ir (arba) narkotikais / priklausomybė. Save naikinantis elgesys. Kokie yra privalumai nuvežus vaiką pas vaikų psichiatrą? Jūsų vaiko emocinis išgyvenimas yra tikras. Net jei nesate tikri, ar jūsų vaikas tik „vaidina“ ir „ieško dėmesio“, ar tikrai išgyvena psichologinį diskomfortą, svarbu pasikonsultuoti su vaikų psichiatru, jei pastebite reikšmingus jo nuotaikų, požiūrio ir požiūrio pokyčius. Daugiau informacijos lotusmedica.lt.