Gyvenimo būdas

Patarimai kaip greitai sutvarkyti namus

Buitinė chemija ir draugiškumas aplinkai atrodo nesuderinami dalykai. Tačiau jei atsakingai žiūrėsite į namų valymą, sutaupysite ne tik sveikatą, bet tausosite ir aplinką.

Ko neturėtų būti natūralių buitinių chemikalų sudėtyje?

Reikėtų vengti komponentų, kurie neigiamai veikia žmonių sveikatą ar aplinką, tokių kaip formaldehidas, fosfatai, chloras. Tuo pačiu metu analizuoti gaminių sudėtį ne visada yra laiko. Skirtingos sudėtyje esančios medžiagos gali būti vadinamos skirtingai, o kai kurios gali būti iš viso nenurodytos etiketėje arba pateiktos bendrose formuluotėse. Be to, valiklių natūralumą lemia ne tik sudėtis. Būtina įvertinti visą buitinės chemijos gyvavimo ciklą: žaliavų gavybą, gamybą, produkto naudojimą, produkto ir pakavimo likučių šalinimą. Buitinės chemijos gamintojai dažniausiai ant pakuotės rašo įspėjimus, pataria produktus saugoti nuo vaikų, dirbti tik su pirštinėmis, vengti patekimo ant odos ir į akis.

Švaros priemonių pasirinkimas priklausomai nuo valymo tipo. Svarbu prisiminti, kad periodiniam valymui reikia efektyvesnių valymo priemonių. Kasdieniniam naudojimui – rinkitės tai, kas turi natūralių savybių.

Kas gali pakeisti kenksmingas priemones?

Problema ta, kad plovikliai ir valymo priemonės gali būti pavojingi ne tik tiesiogiai su jais kontaktuojant, bet ir vėliau. Daugelį cheminių medžiagų sunku visiškai nuplauti nuo indų, drabužių, baldų paviršiaus, o tokių produktų dalelės gali patekti į kraują. Purškikliuose esančios medžiagos yra ypač pavojingos. Po valymo jos kurį laiką išlieka ore, nusėda ant odos ir kvėpuojant patenka į kūną.

Kaip alternatyvą daugelis žmonių naudoja priemones,kurių sudėtyje yra nuo senovės naudojamų medžiagų, turinčių valymo ir plovimo savybių. Tokie buitiniai valikliai nesukelia alergijos, yra saugūs žmonėms ir aplinkai. Valgomoji druska, soda, citrino rūgštis, actas, aktyvuota anglis tai saugiuose naudoti produktuose esančios medžiagos, naudojamos nešvarumams, riebalams, kalkėms valyti, taipogi naikinti blogiems kvapams.