Laisvalaikis

Įkaitinkite Valentino naktį afrodiziakais!

Valentino diena – pats tinkamiausias metas įsitikinti, ar kelias į vyro širdį tikrai veda per skrandį. Romantiškam meilės vakarui paruoškite patiekalą, pagardintą vadinamaisiais afrodiziakais – produktais, kurstančiais aistrą. Pastarieji tokį apibūdinimą gavo dėl kraujotaką gerinančio, stimuliuojančio ar atpalaiduojančio poveikio, o kai kurie – vizualaus panašumo su intymiausiomis kūno vietomis.

Cinamonas tinkamas ne tik desertų ar kavos, bet ir vištienos patiekalų gardinimui. Jau Senovės Egipto faraonai šį naudojo kaip intymaus pajėgumo gerinimo įrankį, o Venecijos karnavalo metu cinamonas buvo derinamas seksualiame ansamblyje kartu su nėriniais, plunksnomis ir kitomis pikantiškomis detalėmis.

Juodieji pipirai – dažnas svečias mūsų virtuvėje, be kurio neįsivaizduojame mėsos, padažų, įvairių aromatų gamybos. Tuo tarpu Senovės Romoje šis prieskonis buvo pritaikytas ir medicinoje: be visų kitų ligų, juodieji pipirai sprendė ir lytinių santykių problemas. Deginantis aitrumas burnoje, kurį nuraminti gali tik saldus meilės nuotykis!

Vanilė – pats moteriškiausias prieskonis. Jis, kaip ir mes – saldžiai karstelėjęs, sukeliantis malonų svaigulį. Šio afrodiziako poveikis pasireiškia streso slopinimu, užplūstančia ramybe, dvasinės pusiausvyros atkūrimu ir maloniu palaimos jausmu. Išbandykite, ar vanilė tikrai pajėgi pažadinti romantiką miegamajame – skaninkite ja pyragus, ledus, kremus bei kitus desertus.

Tuo tarpu imbieras – prieskonis, turintis teigiamą poveikį vyrų seksualiniam apetitui: aktyvinama viso kūno kraujotaka, slopinamas stresas, subalansuojama emocinė būsena, plūsteli energijo banga. Šamanus imbieras lydėdavo į transo būseną, o jūsų porai pastarasis gali tapti aistringos meilės nakties pradžia. Prieskonis dera su su mėsa, žuvimi, duona, įvairiais padažais ir kepiniais.

Gvazdikėlis (neišsiskeidęs augalo pumpuras) simboliškai gali būti tapatinamas su prasiveržti ketinančia aistra. Berdami šio prieskonio į mėsos patiekalus, desertus ar gėrimus, jauskite saiką, priešingu atveju stipraus šiek tiek aitraus aromato gali būti per daug (visai, kaip tarpusavio santykiuose, kuriuose taip pat būtina išlaikyti pusiausvyrą).

Anyžius – prieskonis, savo skoniu bei aromatu panašus į pankolį. Ekspertai kaip susitarę tvirtina, jog pastarasis geba prikelti snaudžiančius jausmus. Aišku, jei jūsų antroji pusė raukosi prieš anyžinius saldainius, nerizikuokite su šiuo prieskoniu (rinkitės iš sąrašo kitų afrodiziakų). Nusprendę išbandyti anyžiaus specifinį skonį, derinkite šį prie įvairių kepinių, taip pat žuvies ir mėsos patiekalų.

Savo mylimajam pasiūlykite aitriosios paprikos sukeliamą deginimą gesinti ne papildoma vandena stikline, tačiau…saldžiais bučiniais. Jau seniausiųjų civilizacijų atstovai suprato, jog šio prieskonio poveikis, pasireiškiantis viso kūno kraujotakos gerinimu bei karščio banga, gali būti priskiriamas prie stiprių afrodiziakų. Aitriaja paprika galima skaninti mėsą bei žuvį, tačiau miegamajame siūlome išbandyti kontrastingą šios derinį su kava ar šokoladu.

Šafranas – ne tik brangiausias prieskonis pasaulyje, bet taip pat ir stipriausias afrodiziakas. Romos didikai, garsėjantys kaip dideli orgijų mėgėjai, savo seksualinį apetitą ir energiją stimuliuodavo šafranu pagardintais patiekalais ir gėrimais, šio būdavo pabarstoma ir jaunavedžių lovoje prieš pirmąją naktį. Pabandykite žiupsnelį prieskonio sumalti su kavos pupelėmis – energijos meilės žaidimams tikrai nepristigs!

Tiesa, yra teigiančių, jog afrodiziakai veikia kaip placebas: efektas bus, jei tuo tikėsi. Ruošdamos patiekalą, sudėkite visą savo meilę, aistrą ir viltis būsimai nakčiai ir neabejotinai rezultatu liksite patenkinti abu!