Laisvalaikis

Patarimai tiems, kurie nori ramios ir atpalaiduojančios poilsinės kelionės

Atlikti tyrimai rodo, kad mes prarandame bent dvi dienas savo atostogų dėl mums kylančio streso, kurį sukelia atostogų metu sprendžiami darbiniai klausimai. Be to, nustatyta, kad vidutiniškai žmogus per dieną praleidžia bent 15 minučių galvodamas apie dalykus, kuriuos jis turės padaryti sugrįžę į savo darbą. Tačiau tuomet, kai mus domina poilsinės kelionės populiariausiuose pasaulio kurortuose, mes norime visiškai atsipalaiduoti ir atsigauti, bent kuriam laikui pamiršdami apie visą tai, kas mūsų kasdienybėje mums kelia didžiulį stresą. Todėl padėsime jums atsakyti į klausimą, kaip tai galėtumėte padaryti.

 1. Nesirinkite ankstyvų skrydžių

Atvykti 16 val. vakaro jums gali atrodyti pernelyg vėlu, tačiau pagalvokite, ar tikrai visą dieną jausitės žvalūs ir energingi, jei jūsų lėktuvas oro uoste nusileis 6 val. ryto? Jei jūs nesirinksite pernelyg ankstyvo skrydžio, tuomet jūsų atostogų pradžia turėtų būti kur kas žvalesnė.

2. Pasinaudokite taksi paslaugomis

Tiesą sakant, turbūt nėra nieko nemaloniau, kaip karštą vasaros dieną laukti, kol atvyks autobusas, nuvešiantis jus į jūsų pasirinktą viešbutį. Vietoje to, kad bandytumėte sutaupyti kelis papildomus eurus, suteikite savo kelionei daugiau patogumo iš oro uosto į viešbutį nuvykdami taksi.

3. Nekurkite planų savo pirmajai dienai

Vien tai, kad pirmos savo atostogų dienos dalį praleisite lėktuve, jau bus didelis žygdarbis. Jums nereikia persistengti. Jei jūs norite turiningos poilsinės kelionės, pirmąją dieną leiskite sau pailsėti ir atsipūsti, nekurdami daugybės planų. Vietoje to, kad keltumėte sau papildomą stresą, pirmąją dieną ramiai pavaikštinėkite po apylinkes ir geriau susipažinkite su vietos kultūra. Be to, jūs taip pat galite visą dieną praleisti ir prie baseino.

4. Pamirškite apie „skaitmeninę detoksikaciją“

Nesivadovaukite mitais, jog savo kelionių metu būtina atsisakyti visų skaitmeninių prietaisų. Jei jūs esate vieni iš tų žmonių, kurie nė akimirkos negali ištverti be išmaniojo telefono ar nešiojamo kompiuterio, tikrai neturėtumėte sau kelti didelio streso ir įtampos su savimi nepasiimdami šių kasdienių skaitmeninių prietaisų. Jei tai jums suteikia ramybės ir jaukumo, neribokite savęs ir darykite tai, ką esate pratę daryti.

5. Paskaitykite „neįpareigojančią“ knygą

Gulėti paplūdimyje ar prie baseino skaitant egzistencinio ar filosofinio pobūdžio knygą gali atrodyti labai „išmintinga“, tačiau supraskite, kad atostogų išvykote tam, jog visiškai atsipalaiduotumėte ir pailsėtumėte. Jums tikrai nereikia ilsėtis įtempus savo smegenis ir sukoncentravus visas savo mintis į skaitomą knygą. Leiskite sau atsigauti ir į rankas paimti visiškai „neįpareigojančią“ knygą, pvz., trilerį ar komedijos žanro skaitalą.

6. Nepersistenkite

Ekskursijos gali būti puikus pasirinkimas, tačiau jis tinka tikrai ne kiekvienai dienai. Jei jūs norite atsigauti ir pailsėti, neturėtumėte savęs apsunkinti. Jei kasdien leisitės į keliones po muziejus ir kitus lankytinus turistų pamėgtus objektus, galiausiai jausitės visiškai išsekę.

7. Eikite pogulio

Miegoti per atostogas jums atrodo netinkama ir nederama? Tačiau atostogos ir yra tam, kad galėtumėte išsimiegoti, pailsėti ir visiškai atsigauti. Todėl jei jūs skaniai papietavote vietos restorane, nemanykite, kad nusidėsite, jei vienai ar kitai valandėlei prisnūsite viešbučio kambaryje. Tai padės jums atsipalaiduoti, atsigauti ir vakarą praleisti kupiniems energijos. Žinoma, pogulio eiti tikrai neturėtumėte paplūdimyje, kadangi galiausiai tokiu atveju galite susidurti su visiškai priešingu rezultatu, kuris sujauks visus jūsų tolimesnius kelionės planus.