Laisvalaikis

Kodėl verta aplankyti Pietų Lietuvą ir ką čia pamatyti?

Pietų Lietuva, rodos, turėtų pasižymėti šilčiausiais orais šalyje. Visgi, Lietuva per maža, kad vyrautų ryškus temperatūros skirtumas. Vis dėlto, ieškantys vietos lietuviškoms atostogoms tikrai gali pasimėgauti įvairiais Pietų Lietuvos miestais, tokiais kaip Birštonas, Alytus, Druskininkai. Todėl bent kartą išmėginkite šias vietas ir pamatysite, kad ne tik Palanga puikiai tinka savaitgalio poilsiui ar turistiniui nuotykiui.

Lankytinos vietos Birštone

  1. Kneipo sodas – tai tikras SPA Birštone. Tai nemokama ir sveikatą gerinanti pramoga pačiame kurorto centre. Kai lauke šilta, numeskite batus į šoną ir pasivaikščiokite po sodą – smėlį, žolę, kankorėžių taką, įmerkite kojas į mineralinio vandens baseiną, o rankas nuplaukite fontane.
  2. Paviljonas „Birutės vila“. Tai dar viena nemokama procedūra, kur galėsite prigulti, pailsėti, pakvėpuoti mineralinio vandens prisotintu oru, paragauti vaistažolių arbatos.
  3. Mineralinio vandens bokštas „Druskupis“. Užuoskite jūrą ir sustiprinkite sveikatą šiame bokšte. Kuo jis ypatingas? Ogi tuo, jog tai vienintelis toks bokštas šalyje, kuriame galėsite įkvėpti jūros jodo.

Lankytinos vietos Alytaus rajone

  1. Žuvinto biosferos rezervatas. Didžiausia Lietuvoje šlapynė – Žuvinto pelkė su Žuvinto ežeru, yra tikra laukinių paukščių ir neliestos gamtos karalija, todėl visi mylintys gamtą tikrai pamils ir šią unikalią vietą. Žuvinto rezervatas – pirmoji Lietuvos saugoma teritorija. Tai pirmasis ir vienintelis biosferos rezervatas Lietuvoje.
  2. Nemunaitis. Jis prieš daugelį amžių įsikūrė ant pušynuose skendinčio Nemuno kranto. Tai, kad miestelis yra neatsiejamas nuo Nemuno, liudija ir jo pavadinimas: Nemunaitis – dzūkiškas malonybinis Nemuno vardas. Šiandien neskubant galima pasižvalgyti ir pasigrožėti šiuo pušynuose skendinčiu miesteliu. Čia nutiestas akmenimis grįstas poilsio takas, yra apžvalgos aikštelė, laužavietė, įrengta poilsiavietė prie iš žemės gelmių pulsuojančio šaltinėlio.
  3. Punios šilas. Apglėbtas 19 km ilgio Nemuno kilpos, yra vienas iš įdomiausių botaniniu požiūriu miškų Lietuvoje. Priklauso Nemuno kilpų regioniniam parkui. Pažintį su šilu galima pradėti „Pasakų take“, kur visus pasitinka medžio skulptūros iš įvairiausių pasakų. Įdomu pasivaikščioti šimtamečių ąžuolų alėjoje. Toks pasivaikščiojimas sielai gali prilygti lyg masažas Alytuje. Čia įspūdingesniems medžiams suteikti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių ir svarbiausių istorinių įvykių vardai.

Lankytinos vietos Druskininkuose

  1. K. Dineikos sveikatingumo parkas. Daugiau nei prieš 90 metų Druskininkuose įkurtas, gražiai renovuotas K. Dineikos sveikatingumo parkas yra puiki vieta praleisti dieną. Čia – jauki gamtos aplinka, įvairios aktyvios pramogos, pėdų taškų baseinėlis, gėlės.
  2. Lynų keltuvas. Norintys pamatyti miestą iš paukščio skrydžio, tą gali padaryti lynų keltuve. Tai vienintelis toks įtaisas Lietuvoje. Kelionė į abi puses trunka apie 15 min., o jos metu pakylama į 45 metrų aukštį.
  3. Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblis. Tai – vėlyvojo baroko šedevras, kurį privalo pamatyti kiekvienas. Apsvaigę nuo bažnyčios grožio, nepamirškite sustoti ir kiek žemiau esančioje aikštelėje. Čia – upelis, kurio krante pamatysite vadinamąjį „Jaučio pėda“ akmenį.