Interjeras

5 patarimai, kaip atnaujinti ir dekoruoti sienas

Net jei jūsų namai tobulai sutvarkyti ir stilingas jų interjeras priverčia tiesiog aiktelėti visus, užėjusius į svečius, visgi kartais būstą norisi tiesiog atnaujinti ir „atšviežinti“. Pats paprasčiausias variantas norint pagyvinti namų sienas – įvairių puošybos ir dekoro elementų panaudojimas.

  1. Paveikslas – kodėl gi ne?

Paveikslai bene dažniausiai naudojami interjero dekoravime. Paveikslai, ypač spalvingi, puikiai pagyvina kambario sienas. Bet vienas momentas – norėdami įsigyti vertingą meno kūrinį, o ne šiaip sau teplionę, turėsime sumokėti ne vieną šimtą eurų. Tačiau galima rinktis paprastesnį variantą – ant sienos kabinti paveikslų reprodukcijas ar net iškarpas iš žurnalų. Kad toks sienų dekoras atrodytų gražiai, paveikslus reikia tinkamai išdėlioti, išlaikant vienodus tarpelius.

  1. Veidrodžiai

Interjerui dekoruoti labai tiks veidrodžiai. Jie turi savybę optiškai padidinti erdvę, taigi labai tinka nedidelėse patalpose, tačiau tokiu atveju veidrodis turės užimti bent pusę sienos. Dekoratyviniai nedideli veidrodžiai vis dažniau panaudojami sienų puošyboje – iš jų daromos įvairios kompozicijos, veidrodžiai įrėminami, keli veidrodžiai sukabinami vienas šalia kito ir kt. Galima rasti ir klijuojamų veidrodžių, kurie atrodys ne ką prasčiau už tradicinius.

  1. Nestandartinė sienų puošyba

Šiandien renkantis nestandartinius sienų puošybos elementus, rinktis tikrai yra iš ko – tai ažūrinės plokštės, išpjautos iš medžio faneros, kurių rasite svetainėje interjerodovanos.lt, taip pat odinės, iš gipso pagamintos ar plastikinės plokštės. Visų įspūdingiausia tai, kad šios interjero detalės tampa trimatės. Ant sienų taip pat galima piešti juodai baltus grafinius arba spalvotus piešinius, iš įvairių, net ir perdirbtų medžiagų išklijuoti freskas ar įspūdingus vitražus. Tiesa, netradiciniai dekoro elementai turi gražiai derėti prie interjero, o ir labiausiai jie tinka modernaus stiliaus namuose.

  1. Sienų lipdukai

Puiki interjero puošmena – tai sienų lipdukai. Vien pabandžius jų paieškoti, akys ims raibti nuo variantų gausos – ant sienos galėsite įkurdinti medžių, gėlių, paukščių, 3D drugelių ar gėlių, pasaulio žemėlapį, animacinių filmukų herojus, įvairiausius patinkančius užrašus ir t. t.

  1. Nuotraukos

Sienoms puošti visuomet tiks nuotraukų rėmeliai. Tai klasikinis, tačiau universalus ir daugelio pamėgtas sienų dekoro variantas. Be abejonės, kruopščiai atrinktos jūsų ir jūsų šeimos narių nuotraukos suteiks būstui jaukumo. Internete galima rasti schemų, kaip gražiai sukabinti nuotraukų rėmelius.