reikia ir noriu
Gyvenimo būdas,  Life Hack

Atskirti: reikia ir noriu

Reikia – tai, be ko neišsiverčiama.

Noriu – kažkas, ką būtų šaunu turėti.

Skirtumas tarp šių dviejų žodžių ir jų kuriamų prasmių yra akivaizdus. Tačiau tik tol, kol neužeini į parduotuvę…

„Man reikia šios suknelės! Ji tiesiog su manim kalba“. „Dviguba porcija ledų? Mirsiu, jei dabar jų nesuvalgysiu!“.  Pažįstamos situacijos?

Kiekvienas pasidavimas norams ir jų pateisinimas mintyse, jog to išties reikia, priverčia išleisti daug daugiau pinigų negu reikėtų ant daiktų, kurių išties net nereikia.

Taigi, koks sprendimas? Reikia suvokti, kas iš tiesų yra poreikiai. Iš tiesų, norint išgyventi mums reikia tik keturių dalykų:

 Stogo virš galvos,
Maisto ir vandens palaikyti gyvybines funkcijas,
Elementarių higienos priemonių,
Aprangos (kad atrodytumėte padoriai).

Batai, kuriais galėtumėte eiti į darbą – „reikia“. Tačiau pora batų kiekvienai savaitės dienai – jau „noriu“.

Viskas, kas nepatenka tarp paminėtų keturių kategorijų yra NORAS – didelė sodyba prie ežero, prabangus automobilis, dizainerių rūbai, vakarienė restorane, 1904-ųjų metų brendis Marquis de Montesquiou 1904 Vintage Armagnac pietums – yra tik norai, įgeidžiai, pasilepinimas.

Ar tai reiškia, jog turėtume atsisakyti daiktų, kurių norime ir įsigyti tik tai ko išties reikia? Tikrai ne! Reikia  mėgautis gyvenimu, o ne tik stengtis išgyventi. Esant galimybei palepinkite tuo kuo norite, bet pirmiau apsirūpinkite tuo ko reikia.

Atskirti „reikia“ ir „noriu“ svarbu ir dėl prioritetų išgryninimo. Pirma reikia gražinti paskolą, paskui patenkinti norą pirkti profesionalią video kamerą. Pirmiau reikia įsigyti kompiuterį, jog galėtumėte atlikti visus darbus, o tuomet paklusti norui įsigyti planšetinį kompiuterį pramogoms. Pirma reikia būti tikriems, jog turėsite ką valgyti iki kito atlyginimo, o tuomet eiti vakarieniauti į brangiausią miesto restoraną.

Pagalvokite, kiek daiktų aplink jus, o ypač sandėliukuose, palėpėse ir spintos gilumoje yra atsidūrę po nevaldomo „noriu“ protrūkio, tačiau jų jums išties nereikėjo? Taigi, sakydami „reikia“, būkite atsargūs ir pagalvokite dar kartą – reikia ar noriu?

Skirtumą tarp šių dviejų žodelių ir jų reikšmių smagiai aptaria šis vaikinukas:

Skanaus žiūrėjimo, o man reikia atlikti darbą iki vakaro, nes noriu prieš miegą pažiūrėti filmą.