Dirbtinės gėlės iki šiol kai kurių vartotojų yra vertinamos neigiamai, galvojant, kad vietoje natūralių gėlių pasirinkus dirbtines – aplinkiniai labai lengvai pastebės, jog jos yra dirbtinės. Tačiau tai yra tik praeitis – anuomet dirbtinės gėlės iš tikrųjų atrodydavo „pigiai“ ir nenatūraliai, kadangi būdavo gaminamos iš medžiagų, kurios greitai susidėvėdavo ir sunkiai galėdavo ilgai išsaugoti ryškias spalvas.
Laimei, dėka technologinės pažangos, šiandien dirbtinės gėlės gali atrodyti labai natūraliai, tokiu būdu tapdamos puikiu pasirinkimu tiek namų interjero dekoracijoms, tiek ir vestuvėms ar kitoms svarbioms progoms. Dabar dirbtinės gėlės yra gaminamos visiškai kitaip nei anuomet – naudojant skirtingas medžiagas ir šiuolaikines technologijas. Nustebtumėte sužinoję, kad šiuolaikinės dirbtinės gėlės gali ne tik atrodyti, tačiau ir kvepėti taip, lyg būtų natūralios.
Medžiagos
Dirbtinės gėlės gali būti pagamintos iš skirtingų medžiagų – nuo šilko, foamirano ir plastiko, iki popieriaus ir latekso. Įprastai dirbtinės gėlės iš latekso atrodo labai tikroviškai ir net plika akimi tampa sudėtinga atskirti gyvą gėlę nuo dirbtinės.
Gėlės iš latekso
Lateksas iš tikrųjų yra gaminamas iš augalų, t.y. iš pieninio skysčio, randamo apytiksliai 14% visų tropinių augalų rūšių. Skirtingai nei kietas plastikas, kuris buvo labai populiarus šeštajame dešimtmetyje, dirbtinės lateksinės gėlės yra pagamintos iš gyvų augalų formų, tokiu būdu dirbtinėms gėlėms suteikiant daugiau gyvumo. Kadangi lateksas yra tamprus, lateksinėse formose įsispaudžia tikros gėlės kotelio, lapų ir žiedlapių forma bei kiekvienas net ir menkiausias gėlės linkis. Pagrindinė užduotis – dirbtinę gėlę paversti kaip įmanoma labiau tikroviška.
Latekso tamprumas taip pat užtikrina, kad formuojant dirbtinės gėlės žiedlapius, juose būtų perteikiamos labai „gyvos“, ryškios ir tikras gėles primenančios spalvos. Tuomet, kai dirbtinės gėlės iš latekso yra pagaminamos, jos būna tvirtos ir tiesios – lygiai taip pat kaip ir gyvos gėlės.
Gėlės iš foamirano
Foamiranas yra būtent ta medžiaga, kurią dauguma mūsų įprastai esame pratę sieti su dirbtinėmis gėlėmis, dažnai pasitelkiamomis įvairiuose vakarėliuose. Tačiau nors tokios dirbtinės gėlės yra labai patvarios, gėlės iš foamirano labai skiriasi nuo gyvų gėlių, todėl yra labiau skirtos reprezentacijai, o ne gyvų gėlių atkūrimui. Dėl šios priežasties tokios dirbtinės gėlės tampa pravarčios floristams ar vakarėliams, tačiau jos nėra tinkamos naudoti kaip dekoracijos namuose ar formuojant vestuvines puokštes, kadangi nėra pakankamai tikroviškos.
Gėlės iš šilko
Dirbtinės gėlės iš šilko gali atrodyti labai tikroviškai, todėl labai dažnai tampa populiariu pasirinkimu kuriant vestuvines puokštes. Tokios dirbtinės gėlės gali atrodyti labai patraukliai, kadangi jos yra gaminamos iš itin gražaus audinio, tačiau aukštos kokybės dirbtinės gėlės iš šilko gali būti labai brangios. Šilkas nėra „kasdienė“ medžiaga, todėl dėl didelės kainos, tai gali būti netinkamas sprendimas savo namų dekoravimui. Kita vertus – tai gali būti nuostabus pasirinkimas ypatingoms progoms.
Taip pat, jei jūs ieškote sprendimų, kurie būtų ilgaamžiai ir patvarūs – šilkinės dirbtinės gėlės nebūtų tinkamas pasirinkimas. Šilkinių gėlių kraštai labai lengvai nusidėvi, todėl laikui bėgant tokios dekoracijos gali išduoti apie jų dirbtinumą. Jos taipogi reikalauja ir sudėtingesnės priežiūros, kadangi ant žiedlapių kaupiasi dulkės ir jas būtina reguliariai nuvalyti.
Gėlės iš plastiko
Plastikinės gėlės dažniausiai pasižymi labiau prieinama kaina. Plastikinės floristinės dekoracijos gali būti gaminamos masiniu būdu, kuomet poliesteris yra įšvirkščiamas į gėlių formas, o tuomet nudažomas. Jų gamyba yra labai greita ir pigi. Gėlės iš plastiko taip pat yra labai ilgaamžės ir tvirtos.
Tačiau, deja, bet plastikinės gėlės įprastai yra labai lengvai atskiriamos nuo gyvų gėlių, todėl nėra tinkamos naudoti vestuvinėms gėlėms ar ypatingoms progoms kuriamoms floristinėms dekoracijoms.
Gėlės iš popieriaus
Popierinės gėlės yra puikus ir labai kūrybiškas pasirinkimas. Neretai dirbtines gėles iš popieriaus dekoratoriai pasitelkia vakarėlių, švenčių ar vestuvių metu. Dažniausiai tokios dirbtinės gėlės yra gaminamos iš servetėlių arba floristinio krepinio popieriaus, todėl jos atrodo labai lengvos ir delikačios. Popierinių gėlių atveju galima atkurti bet kurių rūšių gėles: rožes, baltagalves, peonijas ar kt. Žinoma, gėlės iš popieriaus yra labiau reprezentacinio pobūdžio, todėl vargiai galėtų tapti tikrų gėlių pakaitalu.
Informacija: https://geliupasaulis.lt/