Mes jau rašėme apie 10 pasirengimo kelionei klaidų, kurias dažniausiai daro nepatyrę keliautojai. Tam, kad būtų pusiausvyra, nusprendėme pasidalinti naudingais pasirengimo kelionei triukais.
1.
Daiktų sąrašą pradėkite sudarinėti iki kelionės likus bent dviem savaitėms. Persirašykite sąrašą dar kartą pergalvodami, ar nereikia kažko išbraukti, o kažko papildyti. Reikalingą kelionei daiktą iš sąrašo išbraukite tik tuomet, kai jis jau įdėtas į kuprinę ar lagaminą. Pakuoti daiktus pradėkite bent prieš savaitę ir visada patikrinkite ar tą daiktą turėsite namuose, kad nereikėtų paskutinę naktį lėkti apsipirkinėti į prekybos centrą.
2.
Pasitikrinkit šalies, į kurią keliaujate, temperatūrą ir klimato sąlygas – galbūt visai nereikia pūkinės striukės ar šortų? Tai padės racionaliau susidėti daiktus.
3.
Jei turite susiglamžančių rūbų, juos patariame lankstant nesiglamžančius daiktus įdėti į vidų – taip jie ilgiau išlieka lygūs.
4.
Mums labiau pasiteisina ne tradiciškai sulankstyti, bet susukti vamzdeliu rūbai, iš karto sukant po keletą vienetų – tokiu būdu jie lengviau užkaišo kuprinės skyles ir mažiau susiglamžo. Lagaminui tai negalioja.
5.
Kuprinę stengiamės susikrauti taip, kad bent ketvirtadalis jos liktų tuščias – pravers vežant namo lauktuves ar pirkinius sau. Netgi jei yra įdėta daiktų, kurie kelionės metu bus sunaudoti (vanduo, maisto produktai), laisvos vietos vis tiek rekomenduojame pasilikti.
6.
Jei kuprinė dviejų skyrių, į apatinį rekomenduojame dėti miegmaišį ir lengvus batus bei dar kelias telpančias smulkmenas, viršutinį pakluoti reikėtų taip, kad dažniau naudojami daiktai būtų kuo aukščiau. Jei skrisite lėktuvu ir turėsite rankinį bagažą, įsidėkite į jį būtiniausius skrydžiui daiktus, būtinai atsižvelgdami į saugumo reikalavimus. Po skrydžio galėsite kuprinių turinį pakaitalioti, tačiau į lėktuvą – kuo mažiau, tuo geriau.
7.
Dokumentus laikykite vienoje vietoje, po ranka, gerai matomoje vietoje. Ant nugaros esančios kuprinės viršutinė kišenė tam visiškai netinka. Tuo tarpu pinigus geriau turėti keliose (2-3) vietose.
8.
Užsirašykite kortelių, telefono PIN kodus, e-banko prisijungimo slaptažodžius, naudingus telefono numerius. Kelionių vėjas dažnai taip pravalo galvą, kad sugebama pamiršti net visai paprastas skaičiukų kombinacijas, o tai kelionėje gali sukelti didelių rūpesčių. Tačiau užsirašyti reikėtų protingai – suvesti į mobiliojo telefono knygelę šifruotais pavadinimais, kad atpažinti galėtumėte tik jūs, o susirašius į paprastą užrašų knygutę, jos jokiu būdu nelaikyti prie piniginės. Manau, nereikia aiškinti, kodėl.
9.
Įsigykite spynelę ir atiduodami kuprinę į bagažą ar kelionės traukinyje metu surakinkite užtrauktukus (jei tokia galimybė yra) – visiško saugumo tai negarantuos, bet vagystės riziką tikrai sumažins.
10.
Grynųjų pinigų paprastai pasiimame nedaug, tik dėl šventos ramybės, jei prireiks oro uoste ar lėktuve. Prieš tai pasitikriname kad ir čia, kaip toje šalelėje su bankomatais ir gryninamės. Išskrendant geriau turėti bent 50 litų atsargos – pravest mokant už taksi iš oro uosto.