Interjeras

Baro kėdės: į ką atsižvelgti renkantis?

Nesvarbu kokios tai kėdės be būtų, kuriant valgomojo zonos interjerą, jų pasirinkimas paprastai yra sunkiausia užduotis. Dėl valgomajame vis populiarėjančios virtuvės salos tendencijos, pastebima išaugusi baro kėdžių pasiūla. Šiandien baro kėdes galima rinktis pagal jų stilių, medžiagiškumą bei aukštį. Kviečiame plačiau susipažinti su keliais aspektais, kurie lemia šių kėdžių pasirinkimą.

Baro kėdės – aukštos kėdės su atlošu nugarai arba be jo. Baro kėdės pagal aukštį yra skirstomos į pusbario kėdes (60-65 cm) bei aukštas baro kėdes (65-85 cm). Tokias kėdes taip pat galima skirstyti pagal medžiagiškumą, kuris yra be galo svarbus aspektas tiek stiliaus, tiek formos atžvilgiu. Populiariausi baro kėdžių variantai yra šie: medinės, metalinės, plastikinės bei baro kėdės su odine sėdimąja dalimi.

Medinės baro kėdės. Mediena – šilta ir jaukumo erdvei teikianti medžiaga. Natūraliai atrodančios medinės baro kėdės yra populiarios kaimiškuose, klasikiniuose, skandinaviškuose bei eklektiškuose interjeruose. Šiandien labai populiarios baro kėdės, kuriose yra maišomos medienos bei metalo detalės. Tokios kėdės atrodo moderniai bei šiuolaikiškai, todėl sau vietą gali atrasti daugumoje valgomųjų.

Metalinės baro kėdės. Metalas – šalta, blizgi ir šviesą atsispindinti medžiaga. Metalas išsiskiria savo slidžia ir glotnia tekstūra, tad tokias baro kėdes dažnai renkamasi kaip išskirtinį elementą, galintį suteikti naują tekstūrą bendram valgomojo interjerui. Metalinės baro kėdės dažniausiai yra naudojamos moderniuose bei industriniuose interjeruose.

Plastikinės baro kėdės. Plastikas – praktiška, dizaino bei spalvų įvairove pasižyminti medžiaga. Plastikinių baro kėdžių priežiūra yra itin lengva, dėmes nuo jų pašalinti galima paprasčiausia šluoste. Šios kėdės paprastai naudojamos moderniuose, eklektiškuose, minimalistiniuose interjeruose. Reikia pabrėžti, kad seniau plastikinės kėdės buvo įgavusios pigių bei ne itin išvaizdžių kėdžių įvaizdį, tačiau šiandien galima rinktis iš aukštos kokybės ir išskirtiniu dizainu pasižyminčių baro kėdžių.

Baro kėdės su odiniais apmušalais. Kalbant apie baro kėdžių sėdimąją dalį, reikia išskirti odinius apmušalus. Ši medžiaga yra populiari dėl savo nesudėtingos priežiūros ir išskirtinės tekstūros. Odos tekstūra yra ypatinga tuo, kad ji dera tiek su mediena, tiek su metalu. Odos derinimas su pastarosiomis medžiagomis, interjerui suteikia dinamiškumo.