Interjeras

Lengvumo sąvoka interjere

Kartais pasitaiko momentai, kai apsilankome namuose, kuriuose tarytum yra lengviau kvėpuoti nei kituose. Tokie interjerai paprastai yra labai paprasti, erdvūs, šviesūs ir neperkrauti nereikalingomis detalės. Tokiuose namuose jaučiamės jaukiai, nes juose yra paprasta judėti. Net susirinkus gausiam svečių būriui, tokioje erdvėje visi atranda sau vietą prisėsti, atsiremti ar tiesiog įsipatoginti ant žemės. Pats žodis lengvumas, interjero kontekste, labiausiai yra siejamas su šviesa, minimalaus dizaino baldų konstrukcijomis ir gerai apgalvotu aksesuarų pasirinkimu.

Apdaila. Lengvumo, kaip ir erdvumo, įspūdžiui sukurti, interjere yra naudojama šviesi apdaila. Dažniausiai rekomenduojama rinktis šias sienų dažų spalvos: baltą, kreminę ar kitą spalvą iš neutralios spalvų paletės. Tamsios spalvos dažai turi tendenciją vizualiai atrodyti sunkiai. Kitas svarbus elementas, kuriant vizualinį lengvumą interjere, yra grindų danga. Patariama rinktis panašios spalvos, šviesaus atspalvio grindis, kurios derėdamos su sienomis atrodys šviesiai ir harmoningai. Pasirinkę tamsią, kontrastingą sienoms grindų dangą, apsunkinsite erdvę.

Baldai bei aksesuarai. Lengvai atrodantys baldai interjere yra siejami su jų forma, spalva, medžiagiškumu. Lengvi minkštieji baldai – tai tokie baldai, kurių apmušalai paprastai yra šviesūs, jų formos glotnios ir apvalainos, o kojelės yra matomos. Stalai ir staliukai – dažnai pagaminti iš metalo ar stiklo, tokių baldų paviršius atspindi šviesą, todėl erdvei suteikia papildomos šviesos. Aksesuarai tokiame interjere yra puikus būdas erdvei suteikti įdomumo bei charakteringumo. Aksesuarais galite į interjerą įnešti ryškių spalvų, netikėtų formų bei tekstūrų: pavyzdžiui: išskirtinio, ryškaus dizaino kilimas svetainės zonoje ar ant sienos įrėminti mėgstamo filmo plakatai.

Apšvietimas. Apšvietimas, norint sukurti lengvumo įspūdi, yra ypatingai svarbus. Idealus variantas – natūralios šviesos gausa. Natūraliai šviesai pabrėžti, patariama atsisakyti sunkių, masyvių užuolaidų, jas pakeisti visai lengvomis užuolaidomis arba apskritai jų nenaudoti. Tiems, kurių namuose yra nedideli langai, siūloma ant sienos priešais langą pakabinti veidrodį, taip sukuriant papildomą šviesos šaltinį. Dirbtinis apšvietimas taip pat yra be galo svarbus lengvai atrodančio interjero elementas. Tinkamai parinktas apšvietimas, erdvei suteikia jaukumo ir atmosferiškumo. Patariama viename kambaryje naudoti du arba tris skirtingus šviestuvas: pagrindinį, apšviečiantį visą erdvę, ir atmosferinius šviestuvus, konkrečiam objektui apšviesti ar jaukiai atmosferai sukurti. Šviestuvas – puikus aksesuaras, kuriuo į šviesią ir neapkrautą erdvę galite įnešti dinamiškumo.

Save