Grožis

3 būdai gydyti saulės nudegimus

Nesvarbu, jog kruopščiai slepiesi po skrybele, naudoji apsauginį kremą nuo saulės, vengi būti saulėje karščiausiu dienos metu, tačiau vis tiek porą kart per metus „paslysti“ ir nudegi. Yra daugybė būdų gydyti saulės nudegimus natūraliomis priemonėmis, tačiau šį kart pasidalinsime trim vertingais receptais.

#1. Soda + obuolių actas

Obuolių actas mažina skausmą, o soda – niežulį, kuris kankina išsausėjusią odą. Pasigamink pastą: sumaišyk 50 ml obuolių acto ir 50 ml sodos. Gali įlašinti porą lašų levandų eterinio aliejaus. Patepk paraudusią odą ir palik susigerti. Ši pasta taip pat tinka ir vabalų įkandimo sukelto skausmo malšinimui.

#2. Agurkų losjonas

Agurkai yra natūrali drėkinanti ir karštį mažinanti priemonė. O agurkų, alavijo ir kokosų pieno derinys ramina karščiuojančią odą bei suteikia jai taip reikalingos drėgmės. Reikės 1 pakelio žalios arbatos, pusės agurko, 1 šaukšto alavijo gelio, poros lašų pipirmėtės eterinio aliejaus.  Mišinį reikėtų laikyti šaldytuve – tai suteiks papildomos gaivos. Geriausia naudoti purkštuką ir tolygiai purkšti ant paraudusios odos.

#3. Šaldantis kokosų losjonas

Kokosų aliejus yra dar viena nepamainoma priemonė kosmetinių priemonių gamyboje. Tau reikės šaukšto kokosų aliejaus, šaukšto alavijo gelio, po porą lašų pipirmėtės, levandų ir apelsinų eterinio aliejaus ir indo mišiniui laikyti. Alavijo gelį ir kokosų aliejų reikia gerai išplakti, kad primintų grietinės konsistenciją, tuomet įšalinti eterinį aliejų ir sumaišyti. Prireiktus – tereikia patepti odą ir mėgautis gaiva.