Interjeras

Vonios mažam vonios kambariui: kaip išlaikyti estetiką ir užtikrinti patogumą?

Nedidelis vonios kambarys reikalauja kur kas daugiau mūsų dėmesio nei erdvi patalpa, kurioje lengvai sutalpinsite ne tik pagrindinę vonios įrangą, bet ir spinteles, lentynėles ar kitus vonioje naudojamus baldus. Jei negalite džiaugtis didesne erdve, kampinės vonios ir racionaliai išnaudotas kambario sienų plotas bus puiki išeitis, leidžianti džiaugtis praktišku ir patogiu vonios kambariu. Interjero ekspertai sutinka – sukurti komfortišką erdvę tikrai pavyks, jei tik laikysitės kelių laiko patikrintų taisyklių.

Išnaudokite sienas ir kampus

Vienas didžiausių erdvaus vonios kambario privalumų yra tai, kad visus vonios baldus galite statyti visiškai laisvai, įsigydami net ir mažiau reikalingas spinteles ar lentynėles. Turėdami mažą vonios kambarį, esate priversti būti kur kas praktiškesni ir atsisakyti baldų, kurių jums nereikės. Iš tiesų praktika rodo, kad vonioje nereikia tiek daug erdvės daiktams susidėti, kaip paprastai galvojama. Žinoma, itin masyvūs praustuvai ir didelės spintelės atrodo prabangiai, tačiau jos užima labai daug erdvės, o praktiškai atlieka tą pačią funkciją kaip ir mažesnį jų analogai. Jei vonioje norite laikyti daugiau reikmenų, puikus sprendimas – išnaudoti kampus ir sienas. Kabinamos lentynos ar kampinės spintelės ne tik atrodo estetiškai, bet ir efektyviai taupo vietą.

Itin platus vonių asortimentas

Šiuolaikinės vonios stebina savo pasirinkimo galimybėmis. Ir mes kalbame ne tik apie gamybines medžiagas, bet ir apie itin platų vonių formų, stilių ir dydžių pasirinkimą. Jūsų reikalavimus atitinkančią vonią rasite net ir nestandartiniam kambariui. Tiesa, čia galioja ta pati taisyklė, rekomenduojanti pirmenybę skirti kampinei voniai. Nors paprastai mažame vonios kambaryje montuojamas dušas, daugelis žmonių neįsivaizduoja savo kasdienybės be poilsio vonioje. Kad vienoje erdvėje galėtumėte turėti ir vonią, ir dušą, puikus sprendimas – specialios pertvaros, kurios leis tiek maudytis įprastu būdu vonioje, tiek mėgautis dušu. Kitas sprendimas – rinktis dušą su gilesniu padėklu. Toks dušas taps nedidele vonele, kurioje itin patogu maudyti mažus vaikus.

Kelios vonios kambario interjero gudrybės

Jei norite, kad vonios kambarys vizualiai atrodytų didesnis, rinkitės šviesius ir blizgančius paviršius. Atsisakykite tamsių plytelių, tamsių grindų ar lubų, kadangi tokia patalpa optiškai sumažės. Žaiskite veidrodžiais – dideli, šviesą atspindintys veidrodžiai visuomet padidina patalpą ir suteikia jai subtilios elegancijos. Siekiant vizualiai padidinti erdvę rekomenduojama rinktis berėmes konstrukcijas.