Interjeras

Stoglangiai rekomenduojami norintiems jaukių namų

Natūralios šviesos privalumai interjere yra gerai dokumentuoti ir visuotinai pripažinti, todėl nenuostabu, kad daugelis žmonių ieško neįprastų ir kūrybiškų būdų kaip padidinti dienos šviesos patekimą į savo namus.  Natūralios šviesos paieškos dažniausiai atveda link stoglangių. Stoglangiai yra veiksminga priemonė apšviesti nestandartines ar ribotas erdves tokias kaip palėpės, o taip pat stoglangiai yra patrauklus elementas kuriant įdomesnį pastatų dizainą. Platus stogo langų pasirinkimas atveria kelius į jaukių namų kūrimą.

Ne naujas, tačiau iš naujo atrastas stoglangis

Stogo langai anaiptol nėra naujas architektūrinis reiškinys, tačiau jų populiarumas per pastaruosius kelerius metus tikrai išaugo komerciniame, gyvenamajame ir viešajame sektoriuose. Įrengiant aukščiausios kokybės patalpas, stoglangiai yra ekonomiškas būdas užtikrinti maksimalią kiekvieno kvadratinio metro vertę. Šiandieninėje nenuspėjamoje būsto rinkoje daugelis būsto savininkų nusprendžia atnaujinti nuosavybę išnaudojant iki tol nevertintas erdves ir pasitelkiant šiuolaikinius sprendimus, pavyzdžiui, suteikiant šviesos palėpėms su stoglangiais.

Natūrali dienos šviesa yra labai pageidaujama bet kokio pastato savybė, turinti įrodytą naudą žmonių nuotaikai ir sveikatai bei bei projekto aplinkosaugos veiksmingumui, nes natūrali šviesa labai sumažina elektros poreikį. Kuo ilgiau kambaryje yra šviesu, kuo ilgiau pro langus į patalpas sklinda šviesa, tuo ilgiau nereikia naudoti elektros kaip papildomo šviesos šaltinio. Taigi stoglangiai natūraliai prisideda prie elektros taupymo.

Šviesus ir erdvus interjeras yra šių dienų siekiamybė. Tačiau nėra tokios baltos sienų spalvos, kuri užtikrintų šviesų ir jaukų interjerą, jei į patalpas nepatenka šviesa. Žinoma, galima suktis naudojant elektrą, tačiau daug paprasčiau ir įdomiau įleisti šviesos į patalpas pasitelkus stoglangius.

Technologiniai pasiekimai

Statybų rangovams reikšmingiausia pažanga stogo langų pasaulyje buvo technologinė – naujoviški dizainai ir gamybos ypatumai padeda supaprastinti ir pagreitinti montavimo procesą. Dar neseniai stoglangių montavimas buvo ilga ar net pavojinga procedūra, tačiau šiuolaikiniai sprendimai labai palengvino ir pagreitino visus procesus.

Stoglangių montavimo procedūros supaprastinimas ir palengvinimas leidžia dažniau rinktis stoglangius situacijose, kurios prieš dešimtmetį dar būtų atbaidžiusios net patyrusius meistrus. Dabar stoglangiai gaminami taip, jog montavimas nekelia pavojų ir yra paprastas. Esama stoglangių, kuriuos galima pritvirtinti vietoje iš vidaus vos per kelias minutes, nereikia išimti varčios ar nereikia kelti viso paketo ant stogo. Tai turi realių pranašumų statybų rangovui, nes garantuojamas greitesnis montavimo laikas, mažesnė žalos rizika ir nereikia sudėtingų agregatų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Tobulėjant statybų technologijoms, kito ir supratimas apie stogus bei jų formas. Tad dabar nebėra vien tik tradiciniai šlaitiniai stogai, jie gali būti pusiau šlaitiniai, plokšti, lenkti ar ten kupolo formos. Lygiai taip pat tobulėja ir stoglangių gamybos technologijos ir platus stogo langų pasirinkimas net nebestebina. Stoglangius galima priderinti bet kokiai stogo formai, nuolydžiui ar išlinkimui.

Stoglangių gamybos technologijos žengia sparčiai į priekį, todėl tikslinga likti informuotam, į statybų procesą nuo pat ankstyvo etapo įtraukiant patikimą stoglangių gamintoją ar rangovą turintį patirties su unikaliais stoglangių sprendimais. Geri gamintojai tikrai mielai pasiūlys patarimų apie naujausius technologijos ir dizaino patobulinimus, leidžiančius atrasti geriausią kainos ir kokybės santykį bei pritaikyti stoglangius konkrečiai jūsų namų projektui.