Naudinga

Vienam nereikalinga – kitam brangus lobis

Ar žinote kiek mūsų namuose lobių? Statistinio lietuvio, kuris per gyvenimą pakeičia ne daugiau dviejų gyvenamųjų vietų,  namuose kiekvienas užkaboris slepia istoriją, lobius ir netikėtus atradimus. Netgi jei tai ir ne žymaus praeito šimtmečio impresionisto tapytas paveikslas, už kurį galima tikėtis puse milijono aukcione, tačiau tikrai yra kažkas ko ieško kiti žmonės.

Lietuvoje įsigali lengvo pobūdžio freeganizmo filosofija. Nesame griežti sau ir aplinkiniams, negalime atsispirti naujiems daiktams, tačiau suprantame, jog daugybė daiktų yra metami lauk dar nenugyvenę savo pilnaverčio gyvenimo ir galėtų būti dar naudojami. Todėl vis dažniau skelbimų lentose nugula patys įvairiausi skelbimai, kuriuose parduodami naudoti daiktai. Dažniausiai tai buitinė technika, parduodami naudoti baldai, drabužiai, šviestuvai, indai ar telefonai.

Naudoti daiktai būna gerokai mažesnėmis kainomis nei tokie pat nauji arba jie būna tokie seni, jog tokių naujų net nebūtų galima įsigyti. Neišrankiems pirkėjams tai tikras rojus, nes už funkciją atliekantį daiktą, galbūt ne su idealia išvaizda, tačiau veikiantį, mokama kelis kart mažiau nei rinkos kaina. Šie daiktai vilioja ne tik mažesnes pajamas uždirbančius pirkėjus siekiančius sutaupyti, tačiau ir ieškančius netikėtų sprendimų namams ir interjerui.

Nublukusi, nubraižyta, apdaužytais kampais komoda vienam gali atrodyti tiesiog pasenęs baldas, kuriuo reikia atsikratyti. Kitam tai tikro medžio masyvo baldas, kurį nušlifavus, perlakavus ar nudažius galima prikelti naujam gyvenimui ir suteikti namams tam tikrą jaukų akcentą. Jokioje parduotuvėje nesusipirksite medžio masyvo komodos už simbolinius 10 €. Naujas baldas kainuos bent 10 kartų daugiau. Lygiai taip pat vienas žmogus skandinaviško stiliaus namuose neturi kur dėti spalvotų išraitytų močiutės vazų kolekcijos, o kitam tai puikus namų dekoro elementas, kurio jis ieškojo kelis metus.

Skelbimų portalas šiuo metu yra tarsi viena didelė erdvė, kur renkasi „lobių medžiotojai“, pirkėjai ir susitinka su pardavėjais importuojančiais ar gaminančias tam tikras prekes bei namų šeimininkais, norinčiais atlaisvinti spintos lentynas. Čia verda tikrasis gyvenimas.