Interjeras

Tapetai: kaip išsirinkti?

Tapetai – kambario sienų apdailos medžiaga, kuri pasižymi raštų, spalvų bei fizinių savybių įvairove. Šiandien labai populiariomis tapetų rūšimis galima laikyti šias: tapetai su botanikos ir gyvūnijos elementais, tapetai su geometrinėmis figūromis, tapetai su metalo blizgesiu ir daugybė kitų. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius tapetus?

Tapetai su geometrinių formų dizainu. Geometriniais raštais marginti tapetai tinka tokiems interjero stiliams, kaip: moderniam, skandinaviškam, retro ir kitiems panašiems. Šie tapetai – paprastas būdas į namus įnešti charakterio, energijos bei dinamikos. Kartais geometriniai raštai gali būti gana intensyvus, todėl specialistai jais siūlo klijuoti pasirinktą akcentinę sieną, o likusias sienas nudažyti viena spalva. Kalbant apie geometriniais raštais dekoruotų tapetų klijavimą, lengviausia klijuoti tapetus su smulkiu raštu, dėl jų rašto dažno atsikartojimo. Tokių tapetų klijavimui patariama samdyti specialistą, nes jų kirpimo ir klijavimo darbams yra reikalingi įgūdžiai bei patirtis.

Tapetai su gamtos motyvais. Tapetų raštų įvairovė yra itin gausi, todėl tie, kurie nori savo į savo namus įnešti dalelę gamtos, tikrai ras ką išsirinkti. Galima rinktis iš tapetų vaizduojančių: augalus, jų lapus, gyvūnus arba juos simbolizuojančius elementus. Ypatingai populiarūs yra gėlių raštais dekoruoti tapetai, jie į kambario erdvę įneša švelnumo bei moteriškumo. Specialistai sako, kad tapetai su smulkiomis gėlėmis tinka mažiems kambariams, vidutinio dydžio gėlių raštai tinka visoms erdvėms, o masyvūs raštai tinka itin dideliems kambariams.

Tapetai turintys metalo blizgesio. Metalo atspalvių dažų detalės tapetuose turi išskirtinę savybę – šie tapetai atspindi šviesą. Nesvarbu ar tai natūrali šviesa patenkanti pro kambario langą, ar tai dirbtinė šviestuvo šviesa, ji žaismingai atsispindi metalinėse detalėse ir padeda kurti ypatingą kambario atmosferą. Šie tapetai dėl naudojamų dažų paprastai yra gan tvirti, tai reiškia, kad tokiais tapetais dengtų sienų tvarkyti ir kitaip gražinti nereiks ilgai. Specialistai pastebi, kad tapetų, ant kurių metalinės detalės yra pieštos ranka, klijavimo procesas kartais gali būti ganėtinai sudėtingas, o spausdintų metalinio atspalvio tapetų klijavimas yra kur kas paprastesnis.